درباره ما

روزنامه «صبح نو» با شعار «روزنامه زمانه دانایی؛ #آرمان‌خواهی #عقلانیت #روشنگری» به زودی به جمع رسانه‌های جمعی ایران خواهد پیوست.

«صبح نو» راهبرد اصلی خود را «تبیین عقلانی از اسلام انقلابی» تعیین کرده و در سه حوزه اصلی «سیاست، زندگی، فرهنگ» موضوع‌های روز را مورد کنکاش و ارزیابی قرار می‌دهد و دیدگاه‌ها و دغدغه‌های مخاطبان را در این حوزه‌ها در فضایی تعاملی دنبال می‌کند.

صبح نو خود را درون جریانی تعریف می‌کند که نسبتی روشن با نظام و حاکمیت اسلامی دارد و بر آن است که روایت‌‌گر نوانقلابی‌گری در عرصه زیست اجتماعی ایرانیان باشد.

این روزنامه راه برون‌رفت از شرم شمارگان کنونی مطبوعات را پایبندی به اخلاق رسانه‌ای و انصاف در کار حرفه‌ای می‌داند.

سیاست

صبح نو، روزنامه‌‌ای برای زمانه دانایی است و این مسیر در پرتو سه‌گانه #آرمانخواهی #عقلانیت #روشنگری خواهد پیمود؛ آرمان، هدف و آرزو و غایت است و عقلانیت، روش و راه رسیدن و روشنگری ابزار و کارکرد و طبعا نقطه کانونی همانا #عقلانیت است که همه امور در نسبت با آن سنجیده می‌شود. #عقلانیت همراه با دوراندیشی و دوری از هوچی‌گری و نقد درون‌جریانی و روی‌کرد شجاعانه به حل مساله است؛ این بدان معناست که صبح نو خود را درون جریانی تعریف می‌کند که نسبتی روشن با نظام و حاکمیت اسلامی دارد و بر آن است که روایت‌‌گر نوانقلابی‌گری در عرصه زیست اجتماعی ایرانیان باشد.

زندگی

بخشی از روز را صرف پیگیری اخبار سیاسی می کنیم، ساعاتی از روز را به بحث های مختلف سیاسی و فرهنگی اختصاص می دهیم اما همه روز را با موضوعات اجتماعی زندگی می کنیم. سرویس زندگی قرار است در این روزنامه از خبررسانی پا را فراتر گذاشته و با رویکردی عقلانی در رابطه با دغدغه های شما تحلیل ارائه دهد. پیگیری موضوعات شهری، چالش های محیط زیستی، مشکلات آموزشی و تربیتی، دغدغه های شهروندی و نگاهی به بازار و.... از موضوعاتی است که در سرویس زندگی به آن می پردازیم. در روزگار خبرهای تلخ و ناخوشایند، صفحه «خبر خوب» شاید بتواند از تلخی زندگی بکاهد و صفحه «معیشت و مصرف» بتواند در خریدن ها و حتی نخریدن های شما راهنمای خوبی باشد.

خلاصه قول می دهیم در صبح نو زندگی متفاوتی را تجربه خواهید کرد :)

فرهنگ

در فرهنگ قرار نیست مثلا دنیای مجازی، صرفا تیتر خبرها را مرور کنیم و به سرعت از آنها بگذریم. صفحات فرهنگ مکثی خواهد بود روی مسائل مبتلا به حوزه‌های مختلف فرهنگی که شاید روزانه از کنار بعضی‌هایشان به سرعت بگذریم. ما اما تصمیم داریم روی بعضی از اینها مکثی کنیم و تاملی داشته باشیم و در حد امکان، سایر پدیده‌های مرتبط با آن را ببینیم و در نظر آوریم. از سینما تا کتاب و دیپلماسی فرهنگی و رادیو و تلویزیون و صنایع فرهنگی. مکث‌های دل‌نشین و جذاب حوزۀ فرهنگ را با «صبح نو»تجربه کنید.

امت اسلامی

صفحه امت اسلامی در روزنامه صبح نو تلاش دارد که نه تنها به موضوعات مهم جهان اسلام در چارچوب مرزهای جغرافیایی تعریف شده بپردازد؛ بلکه به اقلیت های مسلمان در اقصی نقاط جهان نیز توجه ویژه داشته باشد. همچنین سعی بر این است که در این صفحه با ارایه مطالب در قالب نرم خبر و گزارش های تحلیلی تحولات امت اسلامی در جغرافیای انسانی خویش واکاوی شود. هر روز ما را در صفحه پانزده صبح نو دنبال کنید.