sobhe-no.ir
987
یکشنبه، ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
1
گزارش «صبح‌نو» از نقش اردن در ترور سردار سلیمانی و تعرض به مسیر هواپیمای مسافربری ایران

«الازرق»؛ اردوگاه تروریستی آمریکا

گزارش روح الله فرقانی / گویا توسعه‌طلبی نظامی و اقدامات تروریستی آمریکا در پایگاه «الازرق» اردن تمامی ندارد، تروریست‌های آمریکایی گویا قصد دارند دامنه اقدامات تروریستی خود را از پایگاه‌های نظامی‌شان در عراق و سوریه به اردن گسیل دهند، اقداماتی که اخیراً برای هواپیمای مسافربری ایران در آسمان سوریه، شکل دادند و پیشتر اینگونه اقدامات تروریستی را در ترور سردار شهید سلیمانی و همرزمانش مرتکب شدند. اقداماتی تروریستی که «سیدهادی سید‌افقهی» کارشناس مسائل منطقه درگفت‌وگو با روزنامه «صبح‌نو»، جنایات صورت گرفته پایگاه الازرق اردن را، به مثابه اردوگاه استکبار جهانی صهیونیستی توصیف کرد.

خسرو سینایی، سینماگر برجسته ایران بر اثر کرونا درگذشت

خداحافظی با سازنده «عروس آتش»

پرونده 80 سال زندگی خسرو سینایی، سینماگر سرشناس ایرانی هم با کرونا بسته شد و این سینماگر محبوب و محجوب عصر روز گذشته دارفانی را وداع گفت.

رییس جمهور آمریکا بر اساس نتایج نظرسنجی‌ها تلاش می‌کند زمان برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ را به تاخیر بیندازد

هراس ترامپ از نوامبر

در حالی که قرار است انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر برگزار شود، نظرسنجی‌ها حکایت از پیش افتادن نامزد دموکرات‌ها از ترامپ دارند. بررسی جوانب این نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که این پیش بودن، عمدتاً سلبی است و برخاسته از پایگاه اجتماعی دموکرات‌ها نیست. به بیانی، هر لحظه امکان بازگشت معادله به نفع ترامپ وجود دارد.

سرمقاله

مسوولیت در برابر آینده ایران

توسط وزارت اطلاعات انجام شد

دستگیری سرکرده تروریست‌های مستقر در آمریکا

گزارش «صبح‌نو» درباره مشکلاتی که گریبان جنگل‌های 40 میلیون ساله هیرکانی را گرفته است، را بخوانید

ضربه سنگین دست‌درازی به جنگل‌های سبز شمال

گزارش زهرا اردشیری / جنگل‌های هیرکانی قدمتی 40میلیون‌ساله دارد و از مازندران و گیلان تا گرگان و ارسباران کشیده شده است. جنگل‌های هیرکانی پس از کویر لوت به عنوان دومین اثر بزرگ طبیعی کشور به ثبت جهانی رسید، اما مشکلات هیرکانی یکی، دو تا نیست. سال‌هاست که رسانه‌ها و فعالان محیط‌زیست از دغدغه‌هایشان در رابطه با این جنگل صحبت می‌‌کنند؛ از دفن زباله‌ها در دل هیرکانی و شیرابه‌‌هایی که تن درختان را می‌‌خشکاند تا قاچاق چوب و زمین‌خواری که گریبان آن را گرفته؛ این روزها هم که خبر واگذاری ۵۶۰۰ هکتار از جنگل‌‌‌های هیرکانی با عنوان وقف به یک شخص، خاطر فعالان محیط‌زیست را مشوش کرده است. جالب است که برای تهیه این گزارش، مسوولان جنگلداری سوالی تکراری را مطرح می‌‌‌کردند که «آیا اتفاق جدیدی افتاده است؟ اگر همان مسائل قدیمی است که جواب واضح است.» انگار مسوولان هم با مشکلات جنگل هیرکانی کنار آمده‌اند؛ اما اگر اینطور پیش برود، بعید نیست که هیرکانی از ثبت جهانی خارج شود.

اصلاح‌طلبان برای فرار از پاسخگویی نسبت به عملکرد دولت مورد حمایت خود مذاکره با آمریکا را حلال مشکلات جلوه می‌دهند

زنجیره‌ای‌های تحریف‌گر

چندی پیش حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب طی سخنانی خطاب به مردم ایران، با تذکر خطر جریان تحریف در واژگونه نشان دادن شرایط کشور و آدرس غلط دادن نسبت به حل آن‌ها، لزوم مقابله با آن را یادآور شدند و تاکید کردند که اگر تحریف از بین برود، پیروزی در برابر دشمنان حاصل خواهد شد. با بررسی جریانات سیاسی کشور، می‌توان به خوبی به اهداف رهبر انقلاب پی برد و منظور ایشان درباره ماهیت و هویت جریان تحریف را فهمید. جریانی که طی سال‌های گذشته، با وجود حضور در قدرت از دولت و مجلس گرفته تا شوراهای شهر، هیچ‌گاه مسوولیت اقدامات خود را نپذیرفت و آنجا که خسران به بار آورد، برای رفع مشکلات، به غلط مذاکره با غرب و آمریکا را پیشنهاد کرد.

درخواست کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه در دیدار با نمایندگان عضو کمیسیون اصل‌90 مجلس:

وعده‌ها عملیاتی شوند

ماجرای شرکت هفت‌تپه و مشکلات معیشتی کارگران این مجموعه عظیم همچنان ادامه دارد. وعده‌های مسوولان هم گویا به نتیجه نرسیده چه آنکه قرار بود تا 10‌مرداد حقوق معوقه کارگران به آن‌ها پرداخت شود، که این مساله هم گویا اتفاق نیفتاده است. در این شرایط که کارگران به‌دنبال اظهار نظرات و مشکلات خود هستند سه نماینده مجلس شورای اسلامی که عضو کمیسیون اصل‌90 نیز هستند، دیروز به جمع کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه رفته و با آن‌ها صحبت کردند.

گزارش «صبح‌نو» درباره پیگیری تعرض به هواپیمای مسافری ایران را بخوانید

مصمم برای دریافت پاسخ

گزارش عارف چراغی / 10‌روز از تعرض دو جنگنده آمریکایی به هواپیمای مسافربری ماهان که از تهران عازم بیروت بود می‌گذرد. رخدادی که با واکنش‌های شدید مسوولان ایرانی، سوری و لبنانی مواجه شد. حالا اما دیگر از اظهارنظرهای هیجانی خبری نیست و ایران همچنان درحال پیگیری این اقدام تروریستی آمریکاست. بنا بر اعلام سازمان هواپیمایی کشور؛ ایران اطلاعات جعبه سیاه و مدارک هواپیما را برای سوریه ارسال کرده، چراکه کشور سوریه مسوول هدایت بررسی سانحه و‌ انتشار گزارش تخصصی در این زمینه است.

شماره‌های پیشین