sobhe-no.ir
975
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹
1
سردار قاآنی: حادثه ناو، پاسخی به جنایت‌های آمریکاست

سقوط نماد ارتش آمریکا

سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه در جمعی از فرماندهان مقاومت در واکنش به آتش‌سوزی ناو آمریکایی «یواس‌اس بونهوم ریچارد» اظهار كرد: آنچه امروز در آمریکا اتفاق افتاده به‌ویژه حادثه ناو نتیجه عمل و رفتار و جنایت دولت آمریکاست و این وعده الهی است که هرکسی ظلم و جنایتی کند، دچار عذاب الهی می‌‌شود. این‌ها چون کلام الهی را تغییر دادند و ظلم ‌کردند و جنایت مرتکب ‌شدند، گرفتار قهر و عذاب الهی ‌شدند. وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها بیخودی دنبال مقصر نگردند و دیگران را متهم نکنند؛ این آتشی است که خودشان روشن کرده‌اند و امروز این آتش، آن‌ها را در بر گرفته است. باید به آن‌ها بگوییم این اتفاق پاسخ جنایت‌‌‌های شماست که به دست عناصر خود شما اتفاق افتاده است، خداوند با دست خود شما، شما را مجازات می‌‌کند. به گزارش العالم، فرمانده نیروی قدس سپاه خطاب به دولت آمریکا، یادآور شد: هنوز روزهای خوشی‌‌‌های شماست؛ روزهای بسیار سخت و حوادث سختی پیش روی شما و رژیم صهیونیستی است.

مطالبات مجلس یازدهم، باعث شده تا مردان دیپلماتیک ایران بیش از پیش به امور اقتصادی و تسهیل در روابط تجاری ایران با سایر کشورها بپردازند

ریل‌گذاری اقتصادی مجلس برای وزارت خارجه

10روز پس از آنکه مطالبه نمایندگان مجلس از وزارت خارجه برای فعال کردن ظرفیت‌های دیپلماسی اقتصادی، وزیر امور خارجه کشورمان را به صحن علنی کشاند، شاهد اظهار نظرات همسو و همزمان برخی مقامات دولتی از جمله شخص وزیر خارجه برای توجه بیش از پیش به این ظرفیت‌ها هستیم. حضور ظریف در جلسه کمیسیون صنایع و اظهارنظر سخنگوی دولت مبنی بر تبدیل وزارت خارجه به «ستاد اقتصادی» نشانه‌هایی دال بر جنبش وزارت خارجه با رویکرد اقتصادی است.

محمد باقر قالیباف، رییس مجلس در تشریح جزئیات بسته اقتصاد مردمی از برنامه مجلس برای ثبات قیمت ارز، جهش تولیدعرضه مسکن، رونق کسب‌و کار اصلاح بودجه، تحول در تجارت خارجی و اصلاح نظام مالیاتی به نفع مردم سخن گفت

ایمان دارم که می‌شود

با آغاز به کار مجلس یازدهم این امید در مردم و جامعه زنده شد که نیروهای تازه نفس در خانه ملت بتوانند مشکلات اقتصادی کشور را برطرف و دغدغه‌های معیشتی مردم را حتی‌المقدور کمتر کنند. مجلسی که با شعار بهبود معیشت سر کار آمده، حالا بار سنگینی به دوش دارد. رییس آن این اطمینان را به مردم داده بود که قطعا مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و کشور را در اولویت برنامه کاری مجلس قرار خواهد داد، از همین رو در حضور رهبر انقلاب از بسته موسوم به «بسته اقتصاد مردمی» در پنج محور، اصلاح ساختار بودجه، نوسازی نظام مالیاتی، بهبود معیشت اقشار کم‌درآمد، رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال و توسعه تجارت خارجی رونمایی کرد. قالیباف این وعده را هم داده بود که در گزارشات نوبه‌ای به مردم درباره وظایف مجلس در حوزه نظارتی و در حوزه تقنینی شفاف سازی خواهد کرد. حال او در اولین گزارش خود به مردم شب گذشته در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی از بسته اقتصادی مجلس برای مردم گفت و جزئیات این طرح تحولی را با مردم در میان گذاشت. رییس مجلس با بیان جزئیات این بسته از برنامه مجلس برای تغییر نظام مالیاتی به نفع طبقات پایین و متوسط جامعه، تسهیل کسب و کار، هدایت نقدینگی به سمت تولید، ثبات قیمت ارز و جهش تولید و اصلاح ساختار بودجه سخن گفت. او در این گفت‌وگو تاکید کرد که ایمان دارد می‌توان بر مشکلات اقتصادی غلبه کرد.

سرمقاله

کرونا در ایران

مجوز مسوولان سعودی به تصویربرداری یک ویدیوی مستهجن در استان مدینه، اعتراض کاربران مسلمان را برانگیخته است

حرمت‌شکنی در مدینه

گزارش فاطمه ترکاشوند / اواخر هفته گذشته، انتشار یک ویدیوی تبلیغات مد و فشن در عربستان سعودی جنجال به پا کرد. ویدیویی که با تم ابتذال جنسی، چند مدل زن غربی را در صحراهای مدینه منوره در حال تبلیغ لباس نشان می‌داد. این اقدام که در امتداد اصلاحات بن‌سلمان، ولیعهد پادشاه سعودی صورت گرفته، ظرف روزهای اخیر مجددا اعتراض‌ها به مجوز دادن برای فیلمبرداری از این دست تبلیغات در منطقه مقدس مسلمانان را دامن زده است.

«صبح نو» در گزارشی به بهانه اعتراضات در تل آویو،شکاف های ایدئولوژیک در رژیم صهیونیستی را بررسی کرده است

یهودیان ارتدوکس علیه صهیونیست ها

گزارش روح الله فرقانی / هزاران اسرائیلی ناراضی از اوضاع تأسف‌بار و سطح به شدت پایین درآمدشان و ناتوانی در اداره امور اقتصادی زندگی‌شان بار دیگر به خیابان مقر وزارت اقتصاد رژیم صهیونیستی آمدند و علیه سران عالی رتبه این رژیم که طی چند روز اخیر به شدت از سوی جامعه صهیونیست مقصر اوضاع بحرانی شناخته شدند، شعار سردادند. شعارهایی که گویا از سوی برخی جریان‌های «سکولار» ، «حرمیدی‌ها» و ... در اراضی اشغالی است و نشان می‌دهد که جامعه رژیم اسرائیل به انشقاق رسیده است.

نگاهی به آخرین آمار پناهجویان در دنیا

نه راه پیش، نه راه پس

جنگ، قحطی و مشكلات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی باعث می‌شود هرسال میلیون‌ها انسان، به امید یك زندگی بهتر با حداقل امكانات، خانه و كاشانه‌شان را به قصد كشوری دیگر ترك كنند. تازه پس از تحمل رنج‌های بسیار و پرداخت هزینه‌های هنگفت، بسیاری از آن‌ها هیچگاه به مقصد نمی‌رسند؛ یا به‌دست قاچاقچیان انسان یا به قهر طبیعت یا با قوه قهریه كشوری كه حاضر نیست آن‌ها را بپذیرد به كام دریا فرو می‌روند یا به ترتیبی دیگر جان خود را از دست می‌دهند. طبق آخرین آمار كمیساریای عالی پناهندگان وابسته به سازمان ملل متحد، حدود یك درصد مردم دنیا مجبور به فرار از خانه خود شده‌اند؛ زنان حدود ۴۰‌درصد از همه پناهجویان را تشکیل می دهند و ۲۴‌درصد از درخواست‌های پناهندگی برای کودکان زیر ۱۴‌سال ارائه می‌شود. ایران هم چند دهه‌ای می‌شود كه پذیرای مردم افغانستان است. سال‌ها جنگ، درگیری و كشتار در این سرزمین موجب شده بسیاری از مردم افغانستان راهی ایران شوند و از این لحاظ ایران جزو پرمهاجرپذیرترین كشورهاست. گزارش امروز درباره تعداد آوارگان و پناهجویان در چهارگوشه عالم است.

هفت‌ماه بعد از تغییرات در انتشارات‌ علمی‌-‌فرهنگی اتفاقات عجیب و غریبی در این بنگاه بزرگ نشر افتاده است

حقوق‌های نجومی و انتصابات مساله‌‌ساز

انتشارات علمی‌-فرهنگی در هفت‌ماهی که مدیر جدید آن روی کار آمده، دستخوش تغییراتی شده است که باعث شده تیم نظارتی سازمان بازرسی کل کشور در آن مستقر شود. پرداخت حقوق‌‌‌های نامتعارف و به‌کارگیری نیروهای مساله‌دار مهم‌ترین دستاورد این تغییر چندماهه است.

شماره‌های پیشین