sobhe-no.ir
972
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹
2
نکته

همه علیه ترامپ

نیما زم در گفت‌وگوی تلویزیونی از روند فعالیت رسانه‌ای خود و تطور افکار سیاسی‌اش در این مدت پرده برداشت

از اصلاح‌طلبی تا براندازی

گفت‌وگوی چندی پیش نیما زم، مدیر کانال آمدنیوز با یکی از بخش‌های خبری تلویزیون، حاوی نکات تازه‌ای بود که پیش از این، کمتر به آن پرداخته شده بود. زم در این گفت‌وگو، پرده از برخی فعالیت‌های خصوصی خود و تطور افکار سیاسی‌اش در طول این سال‌ها برداشت؛ روندی که او را از فردی اصلاح‌طلب، به براندازی دو‌آتشه تبدیل کرد. موضوعی که می‌تواند درسی عبرت‌آموز برای برخی چهره‌های اصلاح‌طلب رادیکال باشد.

صبح نو

نکته

همه علیه ترامپ

طبق نتایج یک نظرسنجی جدید، حمایت از عملکرد «دونالد ترامپ» در مقابله با کرونا به پایین‌ترین حد از زمان آغاز این همه‌گیری رسید. نتایج نظرسنجی «ای‌بی‌سی نیوز و ایپسوس» نشان می دهد ۶۷‌درصد شرکت‌کنندگان از نحوه مقابله ترامپ با بحران کرونا در آمریکا رضایت ندارند و همین درصد یعنی ۶۷‌درصد از کسانی که در نظرسنجی مذکور شرکت کردند، از عملکرد ترامپ در ارتباط با مسائل نژادی در میانه اعتراضات علیه خشونت پلیس و بی‌عدالتی نژادی در این کشور که از اواخر ماه می بعد از قتل «جورج فلوید» آغاز شد؛ اعلام نارضایتی کردند. همچنین گروهی از جمهوری‌خواهان که در دوره گذشته انتخابات ریاست ‌جمهوری آمریکا به دونالد ترامپ رأی داده بودند، با اعلام نارضایتی خود از لفاظی‌ها و عملکرد ترامپ قصد دارند در انتخابات پیش ‌رو، دست از حمایت از او بکشند. این گروه در یک ویدیوی تبلیغاتی دلایل خود را برای دست کشیدن از حمایت از دونالد ترامپ عنوان کرده‌اند. برخی از این افراد عنوان کرده‌اند که در حمایت از ترامپ احساس گناه، شرمندگی و خجالت‌زدگی دارند. همین نظرسنجی‌ها عزم دموکرات‌ها را برای بیرون راندن ترامپ از کاخ سفید بیشتر کرده است همچنانکه الیزابت وارن، سناتور دموکرات ایالت ماساچوست و نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که به سود جو بایدن از رقابت انتخاباتی کناره گرفت تاکید کرد مهم‌ترین مساله در انتخابات‌۲۰۲۰ آمریکا، کنار زدن ترامپ از ریاست جمهوری و قرار دادن جو بایدن به جای وی است که هم فساد شخصی دارد و هم دولتش فاسد است.
حال با تداوم تظاهرات گسترده علیه نژادپرستی و خشونت پلیس در آمریکا، صدای کالین پاول ژنرال بازنشسته آمریکایی نیز درآمد و از تبعیض نژادی علیه رنگین‌پوستان آمریکایی انتقاد کرد. پاول در گفت‌وگو با تلویزیون ان‌بی‌سی‌نیوز با انتقاد شدید از دونالد ترامپ گفت :رییس‌جمهوری آمریکا تحمل سیاه‌پوستان را ندارد و تاریخ آمریکا را درک نکرده است. این درحالی است که روز گذشته رییس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با واشنگتن‌پست، مدعی شد که او بزرگترین پایگاه رای تاریخ آمریکا را در اختیار دارد و پیروز انتخابات است؛ اما به نظر می‌رسد ترامپ راه دشواری را برای پیروزی در انتخابات در پیش دارد.

captcha
شماره‌های پیشین