sobhe-no.ir
969
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹
6
نکته

خبرهای شوک‌آمیز متوالی

زهرا اردشیریخبرنگار گروه زندگی

«صبح‌نو» آخرین اخبار درباره ساخت واکسن ایرانی کرونا را پیگیری می‌کند

آخرین دفاع جهان

گزارش عارف چراغی / این تنها خبری هست که شاید بتواند حال‌مان را خوب کند. تولید واکسن ویروس کرونا و بهره‌برداری از آن؛ طبق آنچه در رسانه‌های معتبر جهان منتشر شده‌است کشورهای مختلفی ساخت واکسن را دنبال می‌کنند و تاکنون میلیون‌ها دلار برای آن بودجه درنظر گرفته شده است. با وجود اینکه کرونا یک بحران جهانی است اما احتمال اینکه این واکسن به‌دلیل تحریم‌های دارویی به ایران نرسد زیاد است، به همین دلیل از مدت‌ها قبل دانشمندان ایرانی مطالعه برای تولید این واکسن را آغاز کرده است. واکسنی که حالا آزمایشات پیش بالینی خود را سپری می‌کند و چشم امید خیلی‌ها به آن است.

صبح نو

نکته

خبرهای شوک‌آمیز متوالی

زهرا اردشیریخبرنگار گروه زندگی

 از روزی که رومینا اشرفی به دست پدرش به قتل رسید  چند روز یک بار خبر جدیدی از مرگ یک فرزند دختر به دست پدر یا بستگانش در فضای مجازی منتشر می شود و مردم هم پای این عکسها به عزاداری مجازی می‌پردازند. اما سوالی که برای خود من پیش آمده این است که قبح این موضوع ریخته  یا شاخک‌های جامعه نسبت به قتل‌های اینچنینی حساس‌تر شده است؟ چرا تا قبل از رومینا تعداد این اخبار عجیب و غریب چند سال یک بار بود اما حالا هر چند هفته یک بار؟ نکند جامعه ما عادت کند به این خبرهای تلخ.
البته برای ادمین‌های بعضی از صفحه‌های مجازی هم بد نشده است. آن‌ها تیترهای عجیب و غریب می‌زنند تا شاید چند فالوئر بیشتر جمع کنند بدون آنکه بدانند با انتشار این اخبار تلخ  فقط بذر ترس و بی‌اعتمادی در دل جامعه می‌کارند.

captcha
شماره‌های پیشین