sobhe-no.ir
969
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹
16
هشتگ‌های روز

به نام پدر

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

بازتاب

بازنمای نقدها و نگاه‌ها درباره صبــــــــــــــح نو

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

  چاق‌ها  
چاق‌ها بیشتر می‌میرند. به گزارش رسانه‌ها بر اساس اظهارات مسوولان وزارت بهداشت، مرگ‌ومیر کرونا در افراد چاق ۴۰ درصد بیشتر است. 
بر اساس گزارش‌ها، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت روز گذشته گفت: مرگ‌ومیر کرونا در افراد چاق ۴۰ درصد بیشتر است. وی افزود: حدود ۱۴ درصد کودکان زیر پنج سال دچار اضافه‌وزن و چاقی هستند. وی همچنین بار دیگر افزود: سرطان‌‌ها و دیابت نیز در افراد چاق بیشتر اتفاق می‌‌افتد. در پی انتشار این خبر تنی چند از افراد چاق اقدام به کاهش وزن ناگهانی ‌کردند. این افراد با اشاره به اینکه واقعا نمی‌دانیم به کدام درد بمیریم، اظهار كردند لااقل از درد کرونا نمیریم.
 
 دعوت 
رییس بانک مرکزی از احضار خبر داد. به گزارش پایگاه‌های خبری، عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی ایران، از پایان فرصت برای بازگرداندن ارزهای صادراتی به ایران در دو هفته آینده خبر داد و گفت از دوشنبه، شانزدهم تیر، صادرکنندگانی که تعهدات خود را اجرا نکرده‌اند با هماهنگی قوه‌قضاییه، وزارت صنعت، معدن و تجارت و نهادهای نظارتی برای توضیح درباره نحوه ایفای تعهدات دعوت می‌‌شوند. همتی همچنین در صفحه‌اش در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت فرصت دوهفته‌ای که برای بازگشت ارزهای صادراتی به داخل ایران تعیین شده‌است به‌هیچ‌وجه تمدید نمی‌شود. در پی این اظهارات یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه در این زمینه از مرحله احضار گذشته‌ایم اما مسوولان کماکان دعوت می‌کنند، از متولیان امر خواست روند را تسریع کنند. این کارشناس گفت: هم‌اکنون باید گوش اجرانکنندگان تعهدات گرفته شده و از این طریق از آنها بازخواست شود، نه اینکه دعوت.
 
 عامل 
عامل ابتلای بازیکنان استقلال به کرونا کشف شد. یک روزنامه گزارش داد: بر اساس اخبار رسیده یک مهمانی ۵۰ نفری در خانه م.ق. یکی از بازیکنان تیم استقلال برگزار شده ‌است. این روزنامه افزود: روز شنبه یک منبع آگاه دو عکس برای خبرنگار ما ارسال کرد و مدعی شد که چهارشنبه‌شب استقلالی‌ها در خانه م.ق. جشنی را برگزار کرده‌اند که اگر برگزاری آن واقعیت داشته باشد، بدون شک کمک بزرگی به شیوع کرونا کرده است. در پی انتشار این خبر جمعی از هواداران این تیم با اشاره به اینکه واقعا که! پایان هواداری خود را از این تیم اعلام كردند. یکی از اعلام‌کنندگان با اشاره به اینکه ما در زیر ماسک خفه نمی‌شویم که بازیکنان تیم محبوب‌مان مهمانی برگزار کنند، اعلام کرد كه اگر این روند ادامه یابد، هوادار پرسپولیس خواهند شد.

captcha
شماره‌های پیشین