sobhe-no.ir
969
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹
12
خبر

تصاویری از حضور استاد محمدرضا شفیعی‌کدکنی در حرم امام‌رضا(ع)منتشر شده است

لحظه‌های قُدسی

عکس‌هایی از حضور محمدرضا شفیعی کدکنی در حرم امام رضا(ع) منتشر شد. منتشرکننده عکس‌ها مصطفی شفیعی‌کدکنی، نقاش و تصویرگر است که این عکس ‌ها را منتشر کرده و گفته که استاد همیشه در سفر به مشهد و حضور در حرم اجازه همراهی کسی را نمی‌دهد.

صبح نو

خبر

کتاب‌های انتشارات «راه‌یار» 
تجدید چاپ ‌شدند
براساس اعلام انتشارات «راه‌یار»، باوجود شیوع و گسترش بیماری کرونا، با استقبال مخاطبان، پنج عنوان از کتاب‌های این ناشر در روزهای اخیر تجدید چاپ ‌شدند.
به گزارش «صبح‌نو»، چاپ بیستم کتاب «تو شهید نمی‌شوی» روایت‌هایی از حیات جاودانه شهید مدافع حرم، شهید محمودرضا بیضایی که همچنان با استقبال مخاطبان همراه است، توسط انتشارات «راه‌یار» روانه بازار نشر شده است. همچنین کتاب «در مکتب مصطفی» به قلم جمال یزدانی که جستاری علمی درباره سیره تربیتی شهید مدافع حرم مصطفی صدرزاده، به‌عنوان الگوی تربیت نیروی انسانی در تشکل‌های مردمی است، به چاپ هفتم رسیده. «دختر تبریز» دیگر کتاب این ناشر است که در روزهای گذشته، چاپ چهارم آن منتشر شده است. دیگر عنوان تجدید چاپ شده انتشارات «راه‌یار»، کتاب «مربای گل محمدی» است كه چاپ سوم آن با طرح جلدی راهی بازار نشر شده است. این کتاب با روایتی شیرین، خاطرات شفاهی مربیان باسابقه پرورشی در دهه‌ 60 آذربایجان شرقی را به قلم روح‌الله رشیدی، بیان کرده است. همچنین چاپ دوم کتاب «ساده رنگ» که خاطرات فرهنگی و هنری «مجید دلدوزی» از گرافیست‌های انقلابی سال‌های مبارزه و دهه 60 را به قلم غلامرضا قلی‌زاده روایت می‌کند، منتشر شده است. کتاب «نان سال‌های جنگ» که حدود دو ماه پیش، به عنوان اولین اثر از مجموعه تاریخ شفاهی پشتیبانی جنگ منتشر شده بود، با استقبال مخاطبان در آستانه چاپ دوم خود قرار گرفته است.

کتابخانه و دست‌نوشته‌های
 شهید مسعود علی‌محمدی
 به کتابخانه ملی رسید
کتابخانه و مجموعه اسناد شهید مسعود علی‌محمدی شامل ۱۰۴۴ عنوان کتاب، ۵۳ نسخه نشریه، ۹ منبع غیر کتابی (عکس، گذرنامه زیارتی و…)، سه کارتن دست‌نوشته، مقالات و جزوه‌های درسی به کتابخانه ملی رسید. به گزارش مهر، کارشناسان گروه مبادله و اهدای اداره کل فراهم‌‌آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با حضور در منزل شهید دکتر مسعود علی‌محمدی، کتابخانه اهدایی و مجموع اسناد، دست‌نوشته مقالات و جزوه‌های درسی شهید هسته‌ای را به کتابخانه ملی منتقل ‌کردند تا در آرشیو ملی ایران نگهداری شود. منصوره کرمی، همسر شهید علی محمدی با بیان این مطلب که سازمان اسناد و کتابخانه ملی مکان مناسبی برای نگهداری داشته‌های شهید علی محمدی است، گفت: دکتر علی‌محمدی همیشه نگران دانشجویان خود بود و در راه آموزش از هیچ کوششی دریغ نمی‌کرد. او به کتابخانه و منابع غیرکتابی و نشریه‌های خود دلبستگی بسیاری داشت اما معتقدم اهدا مجموعه داشته‌های همسرم به کتابخانه ملی ایران می‌تواند در جهت آشنایی دانشجویان و محققان با زندگی و آثار علمی این دانشمند هسته‌ای، مفید باشد. وی ادامه داد: معتقدم اهدای کتابخانه همسرم به زندگی علمی ایشان حیاتی دوباره بخشید و یاد و خاطره او و دیگر شهیدان راه علم و دانش را در دل و ذهن جوانان و دانشجویان زنده نگه خواهد داشت.

«انیو موریکونه» درگذشت
«انیو موریکونه»، آهنگساز برجسته ایتالیایی که ساخت موسیقی معروف سینمای وسترن و دیگر آثار مهم سینمایی را در کارنامه داشت، در سن ۹۱ سالگی درگذشت. به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، این آهنگساز برنده اسکار که شهرت خود را برای ساخت موسیقی هفت فیلم از ساخته‌های «سرجیو لئونه» کارگردان بزرگ ایتالیایی در ژانر وسترن کسب کرده بود، در سن ۹۱ سالگی در شهر رم و یک هفته پس از شکستگی استخوان ران بر اثر زمین خوردن درگذشت. «موریکونه» که ساخت موسیقی بیش از ۵۰۰ اثر سینمایی و تلویزیونی و همچنین ۱۰۰ اثر کلاسیک را بر عهده داشته، تاکنون پنج‌بار با فیلم‌های «روزهای بهشت» (۱۹۷۸)، «مأموریت» (۱۹۸۶)، «تسخیرناپذیران» (۱۹۸۷)، «باگزی» (۱۹۹۱) و «مالنا» (۲۰۰۰) نامزد کسب جایزه اسکار شد و در سال ۲۰۰۷ میلادی نیز جایزه افتخاری آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار را دریافت کرد و در سال ۲۰۱۶ نیز در سن ۸۷ سالگی برای فیلم «هشت نفرت‌‌انگیز» ساخته «کوئنتین تارانتینو» جایزه اسکار موسیقی متن را کسب کرد.

captcha
شماره‌های پیشین