sobhe-no.ir
938
سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
1
اصلاح طلبان برای تخریب قالیباف و اختلاف افکندن بین اصولگرایان به برجسته کردن مدیران احمدی نژاد در مجلس می پردازند،میرتاج الدینی: هیچ شرطی برای نامزدی در هیأت رئیسه گذاشته نشده است

وحدت راهبرد است نه تاکتیک

روند وحدت نیروهای اصول‌گرای راه یافته به مجلس یازدهم، روزهای سرنوشت‌ساز خود را طی می‌کند. این روند که قالب فراکسیون اکثریت را به خود گرفته است، تمامی عناصر اصول‌گرایی با مشی و مرام انقلابی را ذیل چتر خود دارد. با این حال رسانه‌های جناح رقیب با وجود اختلافات عمیق میان خود، به‌شدت در شش و بش اختلاف‌افکنی یا بزرگنمایی برخی روندها در جبهه اصول‌گرایی هستند.

تعرض به کشتی ایران، تعرض به تمامیت ارضی است

هشدار ایران به آمریکا

با عملیات اطلاعاتی نیروی انتظامی

سردسته باند قاچاق انسان در مالزی دستگیر شد

گفت و گوی «صبح نو» با عباس سلیمی نمین درباره تأکیدرهبری به جذب افراد و یارگیری برای جبهه انقلاب،جذب حد اکثری نقطه مقابل قبیله‌گرایی است

نگاه حکومت محورانه به جای گروه‌گرایی

گفت‌وگو حسام رضایی / اگر دست به واکاوی و وارسی وجوه گفتمانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب بزنیم، می‌بینیم که چشمگیرترین وجه آن، تاکید بر رواداری غلبه رویکرد جذب حداکثری نسبت به آحاد جامعه است. این وجه غالب در سخنرانی‌های مختلف ایشان، به کرات خود را بروز داده است. همین دو روز پیش ایشان در دیداری دانشجویی، در عین توصیه به گسترش جبهه انقلابی تاکید ‌کردند که باید از حذف و طرد دیگران خودداری شود. ایضا ایشان در تاریخ 3 آذر 95 در دیدار جمعی از بسیجیان، تاکید ‌کردند: «بنده معتقد به جذب حداکثری‌ام، البته با روش‌های خودش»؛ اما یکی از مهم‌ترین و شاید معروف‌ترین گزاره‌های تولیدی از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای طی سال‌های اخیر، عبارت «جذب حداکثری، دفع حداقلی» باشد.

سرمقاله

جذب حداكثری، دفع حداقلی

مردم و جریان‌های سیاسی عراق از اقدام موهن برخی سفارتخانه‌های خارجی خشمگین شدند

تأ‌کید بغداد در اخراج سفرای اروپایی

منشأ تظاهرات اخير شهر طرابلس چیست ، ریاض سلامه رئیس بانک مرکزی لبنان عامل نابسامانی اقتصادی در این کشور است

فتنه پولی علیه حزب الله

تحلیل احمد ترجمان دکترای مطالعات اسلامی / لبنان از زمان آغاز اعتراضات مردمی در اواخر مهرماه سال‌98 وارد بحران بزرگ و بی‌سابقه مالی شده است که با توجه به حوادث و رخدادهای گذشته، نشان از توطئه برنامه‌ریزی شده توسط دست‌های خارجی و عوامل دست نشانده آن‌ها در داخل این کشور دارد، که با خروج انبوه و غیر‌قانونی دارایی‌ها و سپرده‌های سپرده‌گذاران بانک‌ها، به خارج از کشور به منظور فشار حداکثری روی مردم و مقصر دانستن حزب‌الله لبنان و گروه ائتلاف هشتم مارس در پیدایش نابسامانی‌های اقتصادی است.

نقد و بررسی فیلم «جوجه خرگوش» که در مظلوم‌نمایی کودکان یهود ساخته شده است

کودکانی که فیلم نمی‌شوند

یادداشت عارف افشار / سینما به ما آموخت که فانتزی همان قصه‌های رویاگونه‌ای است که با عالم واقع فرسنگ‌ها فاصله داشتند و در کودکی برایمان می‌بافتند؛ خاصه کاربردش هم خواب‌کردن ما بوده نه بیشتر. اهل فن معترفند که فانتزی‌سازی یک هدف داشته و دارد و آن یک، چیزی نیست جز طفره و گریز از واقعیت.

به گزارش «صبح‌نو» در سال ۱۴۰۰ حدود ۷ درصد جمعیت کشور رو به پیری خواهد رفت

ایران پیر، معضل سال‌های آینده

در سال‌های ابتدایی دهه ۷۰ بود که افزایش شمار متولدین دهه ۶۰، مسوولان را به فکر اجرای طرحی برای کاهش جمعیت کشور انداخت؛ همان سال‌هایی که روی بیسکویت، کبریت، جعبه دستمال کاغذی و هر کالای دیگری شعار «فرزند کمتر، زندگی بهتر» مردم را بیش از هر زمان دیگری تشویق به کاهش فرزند‌آوری می‌کرد. این روند همچنان ادامه داشت تا اینکه در سال‌های پایانی دهه ۸۰ زنگ خطر مسیر خطرناک کاهش جمعیت به صدا در آمد؛ خطری که موجب نگرانی بسیاری از کارشناسان این حوزه شد و به تدریج شعارهای ترغیب زوجین به فرزند کمتر از روی اجناس حذف شد اما به نظر بی‌فایده بود چرا فرزند کمتر تبدیل به یک فرهنگ برای ایرانیان شد و بعد از آن مشکلات اقتصادی اجازه فرزند‌آوری را به زوج‌های جوان نداد.

رییس قوه‌قضاییه دستور داد تا بازرسی مداوم قیمت کالاها و اصناف به صورت جدی انجام شود

پیچ و تاب خودرو در بازار بی‌قیمت

خودرو قرار است سر به راه شود و دوباره به جاده برگردد اما هنوز پایی که روی پدال ترمز آن قرار گرفته نتوانسته است چهارچرخه‌های وطنی را به راه راست برگرداند. در این میان دلالان و آن‌هایی که کالا احتکار کرده‌اند به‌دنبال راه فرار هستند. این در حالی است که قوه‌قضاییه هم با جدیت وارد این عرصه شده تا بتوان رشد بی‌دلیل قیمت خودروها و دلال‌بازی در این بازار را بگیرد.

شماره‌های پیشین