sobhe-no.ir
935
شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
3
یادداشت

عدالت‌خواهانی که علی (ع) را کشتند

حجت‌الاسلام علی مهدیان استاد حوزه علمیه قم

خبر

دستورکار آخرین هفته کاری مجلس دهم

پایبندی به سازوکار وحدت فراکسیون اکثریت، مهم‌ترین اقدام برای ارتقای کارآمدی مجلس یازدهم باشد

وفادار به وحدت

مدتی است که اعمال ایذایی و وحدت‌شکن تعدادی از نیروهای درون و برون پارلمانی برای تعیین رییس و هیأت رییسه مجلس آینده، خوراک خوبی را برای رسانه‌های اصلاح‌طلب که این روزها کاری جز رصد این مقولات ندارند، ایجاد کرده است. به نظر می‌رسد سازوکار اجماعی فراکسیون اکثریت، پادزهر سم‌پاشی برخی خودی‌ها و سوءاستفاده رقیب از تکثر به‌وجود آمده باشد.

صبح نو

خبر

دستورکار آخرین هفته کاری مجلس دهم

بررسی ایرادات شورای نگهبان در لایحه تجارت-کتاب سوم، طرح تنظیم برخی مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری- صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی، طرح اصلاح ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری، طرح استفساریه تبصره يك بند «ذ» ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه و طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در دستور کار هفته جاری مجلس قرار دارد.
همچنین مجلس در آخرین هفته کاری به تنقیح قوانین در حوزه‌های مختلف پرداخته که بر این اساس طرح‌‌‌های مربوط به فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه‌‌‌های ورزش، محیط زیست، احزاب سیاسی، شوراها و شهرداری ها، انتخابات، معدن و سلامت مورد بررسی قرار می‌‌گیرد.
بررسی گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس درباره سانحه سقوط هواپیما «تی‌آر» شرکت هواپیمایی آسمان مسیر تهران‌-یاسوج، گزارش مربوط به تحقیق و تفحص از منابع و مصارف نظام مدیریت شرکت‌های فرهنگی‌_ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در 10سال اخیر، تحقیق و تفحص از علل ناکارآمدی شرکت‌های خودروساز داخلی در حوزه کیفیت قیمت محیط زیست، طراحی تکنولوژی فروش خدمات پس از فروش، تحقیق و تفحص از نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، بررسی عملکرد نظارتی مجلس در حوزه اجرای سیاست‌‌‌های کلی اصل 44، گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مورد مفاهیم و الزامات جهش تولید، ظرفیت‌ها، آسیب‌شناسی و ارائه راهبرد و راهکار، گزارشی درباره ارزیابی اثرات شیوع ویروس کرونا بر بخش‌‌‌های مختلف تجربه کشورهای منتخب سیاست‌‌‌های پیشنهادی و بررسی سیاست‌ها و مقررات خدمات ارزش افزوده پیامک تلفن همراه در ایران نیز در دستور کار مجلس است.
بررسی تقاضای عده‌‌ای از نمایندگان در مورد رسیدگی به لایحه مشارکت عمومی و خصوصی، رسیدگی به طرح حمایت از مالکیت صنعتی و رسیدگی به لایحه استخدامی شهرداری‌ها طبق اصل 85 قانون اساسی، بررسی تقاضای عده‌‌ای از نمایندگان در مورد تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به حوادث بعد گرانی بنزین در شهرهای مختلف و گزارش اقدامات نظارتی مجلس در اجلاسیه چهارم دوره دهم از دیگر موارد کاری مجلس است.
سایر موارد کاری مجلس در هفته آینده به شرح زیر است:
بررسی پروتکل همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم در دریای خزر، الحاقی به موافقتنامه همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر
بررسی پروتکل همکاری و تعامل میان مراجع مرزبانی الحاقی به موافقتنامه همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر
لایحه پروتکل اصلاحی بند (5-4-1-10) اساسنامه مؤسسه منطقه‌‌ای استاندارد‌‌سازی، ارزیابی انطباق، تأیید صلاحیت و اندازه‌شناسی سازمان همکاری اقتصادی (ریسکام)
طرح دوفوریتی مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت منطقه‌‌ای و بین‌المللی
 طرح حمایت از مالکیت صنعتی (ثبت اختراعات، طرح‌‌‌های صنعتی و علائم تجاری)
طرح تشکیل استان اصفهان شمالی
طرح ارتقای اعتبار اسناد رسمی

captcha
شماره‌های پیشین