sobhe-no.ir
929
چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
1
مخالفت گروه‌های سیاسی عراق با مأمور جدید تشکیل کابینه ادامه دارد

روایت‌های سیاه و سفید از «مصطفی الکاظمی»

گزارش روح الله فرقانی / در حالی که امروز چهارشنبه «مصطفی الکاظمی» به معرفی کابینه خود در پارلمان عراق می‌پردازد اما رسانه‌های این کشور از مخالفت برخی گروه‌های سیاسی به تشکیل کابینه وی خبر می‌دهند، بحران دولت‌سازی در عراق تا آنجا پیش رفته است که آمریکا با تهدید و دخالت سیاسی و احیای دوباره داعش به ادامه اشغالگری خود در این کشور می‌اندیشد. حال باید منتظر بود و دید آیا امروز الکاظمی موفق به تشکیل دولت می‌شود یا همانند دیگر نامزدهای قبلی پست نخست‌وزیری در تشکیل کابینه ناکام می‌ماند و بن‌بست سیاسی عراق همچنان ادامه می‌یابد.

به بهانه سالروز دیدار شعرا با رهبر انقلاب در نیمه رمضان تاریخچه این دیدارها را مرور کردیم

پابه‌پای شعر

گزارش مصطفی وثوق‌کیا / یکی از دیدارهای ثابت رهبر انقلاب در ماه رمضان سال های قبل، دیدار با شعرا بوده است؛ دیداری که از قضا پیشینه آن به سال‌های قبل از انقلاب برمی‌گردد که رهبر انقلاب در محافل ادبی در مشهد و تهران با حضور شعرای صاحب‌نام شرکت می‌‌کردند. امسال به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی جلسات، این دیدار نیز به تبع آن برگزار نخواهد شد اما بازخوانی شکل‌گیری این دیدار خودش بهره‌‌ای را نصیب خواهد كرد. در خلال این گزارش، مباحث مهم مطرح‌شده توسط رهبری در این دیدار هم خواهد آمد.

سخنگوی قوه‌قضاییه از ارتباط پرونده دو دانشجوی اخیراً بازداشت شده با فرقه مجاهدین خلق خبر داد

تور یارگیری منافقین

روز گذشته سخنگوی قوه‌قضاییه طی نشست خبری از ارتباط دو دانشجوی اخیرا بازداشت شده با فرقه منافقین خبر داد. طی روزهای گذشته خبر بازداشت این دو نفر به یکی از سر خط‌های موج‌سواری رسانه‌های فارسی‌زبان تبدیل شده بود.

«صبح‌نو» در گزارشی راهکارهای عملیاتی برای تحقق شعار سال را بررسی کرد

گام‌های سیاستی برای حرکت جهشی در تولید

جهش در تولید به معنای استفاده بیشتر از ظرفیت‌های موجود است چراکه از نظر کثیری از کارآفرینان بزرگ و موفق، ایران به دلایل مختلف می‌تواند بهشت سرمایه‌گذاری و تولید و صادرات باشد و جهش تولید واقعاً شدنی است اما باید ظرفیت‌ها شناسایی و برای آن برنامه‌ریزی کرد و با اجرای درست قوانین و رفع موانع‌ها راه را برای جذب سرمایه‌های جدید فراهم کرد.

گزارش «صبح‌نو» از آخرین وضعیت افزایش خودرو

شیب صعودی قیمت‌ها در سال‌۹۹ ادامه دارد

قیمت پراید نزدیک به 90‌میلیون شده است. این رقم برای خیلی‌ها شوکه‌کننده است آن هم برای خودرویی مثل پراید، در حالی بازار خودرو ایران شاهد افزایش شدید قیمت‌هاست که معمولا طبق روال هر ساله در ماه فروردین و اردیبهشت بازار در رکود پس از عید به سر می‌برد و قیمت‌ها معمولا افزایش نمی‌یافت. از طرفی امسال، شیوع ویروس کرونا هم سبب افزایش شدید این رکود شده است. این در حالی است که سرمایه‌های سرگردان هم به سمت بازار بورس رفته‌اند.

«صبح‌نو» از تأثیر ویروس کرونا بر خرید و فروش‌های آنلاین گزارش می‌دهد

رونق کسب‌وکارهای مجازی در سایه کرونا

گزارش فاطمه میرزاجعفری / شیوع ویروس کرونا در دنیا سبب تعطیلی بسیاری از کسب‌وکارها شد و بسیاری از آنها رو به ورشکستگی ناشی از این تعطیلات رفتند. شاید تا چند روز ابتدایی این تعطیلات صاحبان کسب‌وکارهای مختلف همگی انتظار بازگشایی هرچه سریع‌تر را داشتند اما رفته‌رفته با بالارفتن آمار مبتلایان به کووید 19 فروشندگان و صاحبان مشاغل مختلف به دنبال راه‌حلی برای جبران ضرر و زیان‌های ناشی از تعطیلی کسب‌وکارشان بودند؛ یکی از این راه‌ها فروش اجناس و کالاهای فروشگاه به صورت آنلاین بود.

روایت خبرنگار صبح نو از حواشی یک جلسه خصوصی

افطاری سری زاگرس نشینان در اتاق بازرگانی

گزارش حسام رضایی

سرمقاله

مراقبت از جان شیرین

گزارش ویژه «صبح‌نو» از پشت صحنه برنامه «دعوت» که پرمخاطب‌ترین برنامه افطار است

جاذبه عشق

گزارش زهرا سادات مصطفوی / ویژه‌برنامه «دعوت» به مناسبت ماه‌ مبارک رمضان میزبان مخاطبان شبکه یک است. برنامه «دعوت» به تهیه‌کنندگی مجتبی کشاورز از سال ۹۵ تا ۹۷ با اجرای نیما کرمی و زینب زارع در ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه یک سیما رفته است و امسال برای پنجمین سال متوالی روی آنتن می‌رود و مانند سال گذشته با حضور حجت‌الاسلام محمد برمایی به عنوان مجری کارشناس، برنامه ویژه افطار شبکه یک سیماست.

شماره‌های پیشین