sobhe-no.ir
928
سه شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
1
گزارش «صبح‌نو» درباره افزایش شیوع کرونا در 15 استان کشور را بخوانید

شرایط کرونایی کشور هنوز عادی نشده است

آمار مبتلایان جدید بیماری کرونا در کشور دیروز در یک رشد بالا به 1223 نفر رسید که در مقایسه با روز قبل که این آمار 976 مورد بود، 247 نفر بیشتر است. این در حالی است که آخرین بررسی‌های صورت‌گرفته درباره بیماری کووید19 تا روز 14 اردیبهشت که از سوی کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت انجام شده، نشان می‌دهد روند صعودی یا شروع پیک در ۱۵ استان کشور در حال روی دادن است.

سیدحسن نصرالله:‌

اقدام آلمان علیه حزب‌الله ،تحت فشار آمریکا و رژیم اسرائیل انجام شد

در آستانه یک سالگی وقوع قتل از سوی شهردار اصلاح‌طلب تهران

رای نهایی نجفی هفته آینده صادر می‌شود

دولت با کمک و همراهی «جریان سهم‌خواه»، مشغول جمع‌آوری آرا به نفع برخی نامزدهای بالقوه ریاست مجلس آینده است

لابی دولت برای بازتولید مجلس دهم

در گیر و دار تحلیل‌های جورواجور درباره اینکه چه کسانی نامزد ریاست مجلس آینده هستند و چه کسی احیانا بیشترین بخت و اقبال را دارد، برخی شائبه‌ها درباره دخالت دولت به نفع یکی از نامزدها، ذهن‌ها و کلام‌ها را به خود مشغول کرد؛ موضوعی که روز گذشته دستمایه پرسش اهالی رسانه در نشست خبری سخنگوی دولت نیز قرار گرفت.

«صبح‌نو» از مشخص شدن زمان برگزاری آزمون‌های سراسری گزارش می‌دهد

خرداد؛ ‌ماه امتحان‌های آموزشی

بهمن‌ماه سال گذشته بود که در برخی از مناطق کشور شیوع بیماری کرونا اعلام و به‌دنبال آن بسیاری از مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شدند. ویروسی که با انتشار آن برای هموطنان و داوطلبان آزمون‌های سراسری سنجش در مناطق متعدد کشور مشکلات بسیاری را به‌وجود آورد و علاوه بر آسیب‌های فیزیکی که برای مردم به همراه داشت آسیب‌های روحی و روانی بسیاری هم ایجاد کرد و سبب تضعیف روحیه همه مردم به‌خصوص دانش‌آموزان و دانشجویانی که خود را آماده کنکور می‌کردند، شد.

سریال «وست‌ورلد» آخرین محصول تمدن آمریکایی از حکومت شهوت و غضب بر «غرب وحشی» می‌گوید

وحشی‌گری به روایت سینما

یادداشت فاطمه ترکاشوند / فیلم‌ها مخصوصا فیلم‌های تخیلی و علمی-تخیلی، خواه ناخواه، چیزهای زیادی درباره آن جهان فکری می‌گویند که ایده‌هایشان در آن‌ها زاییده شده و رشد یافته است. به نظر شما ایده مرکزی سریالی مثل «وست‌ورلد» جاناتان نولان یا فیلم‌هایی چون «پرتقال کوکی» استنلی کوبریک، در کدام جهان فکری زاده شده‌اند؟ چطور می‌شود که انسانی، حالا چه با زاویه‌ دید انتقادی و چه با زاویه ‌دید اثباتی، جهانی تخیلی را می‌سازد که در آن، شخصیت‌ها جز ارضای قوه غضبیه و شهویه خود چیز دیگری نمی‌خواهند.

ارتش ونزوئلا به حالت آماده‌باش کامل درآمد

حمله پارتیزانی کاخ سفید به دموکراسی کاراکاس

گزارش روح الله فرقانی / امپریالیسم آمریکا که نتوانسته با ایجاد ناآرامی و آشوب‌های داخلی در کاراکاس کودتا‌گران رابر سر کار آورد و تلاش‌هایش برای روی کار آمدن خان گوایدو با شکست روبه‌رو شد در تازه‌ترین اقدام تروریستی خود از راه دریا به این کشور در آمریکای لاتین حمله کرد که بار دیگر این حمله پارتیزانی آمریکا با شکست همراه شد و چند نفر از نیروهایش به اسارت ارتش ونزوئلا درآمدند.

رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در یک گفت‌وگوی مجازی درباره بشر پساکرونا صحبت کرد

با کرونا کنار می‌آییم اما درس نمی‌گیریم

انجمن اندیشه و قلم در ادامه سلسله وبینارهای زنده اینستاگرامی با عنوان دین و جامعه، امروز میزبان حسن بلخاری، استاد دانشگاه تهران و رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی بود.

یادداشت

دگردیسی لبنان با دخالت مثلث شوم

دکتر حسن عابدینی

سرمقاله

بحران دولت‌سازی در عراق

«صبح‌نو» در گزارش خود به سوالات شما درباره سهام عدالت پاسخ داده است

بازار جدید برای روزهای داغ بورس

گزارش عارف چراغی / سهام عدالت ماجرای جدیدی است که این روزها بعد از حدود 15 سال از نخستین طرح، یک‌بار دیگر سر زبان‌ها افتاده است. آزاد‌‌سازی سهام عدالت در ابتدا قرار بود تا پایان آبان تعیین تکلیف شود اما اجازه این اقدام چند ماه زودتر از موعد مقرر با صدور ابلاغیه‌ای از سوی رهبر معظم انقلاب داده شد که این موضوع موجب شده تا کارشناسان و اقتصاددانان زیادی گام بعدی اقتصاد کشور را گمانه‌زنی کنند.

شماره‌های پیشین