sobhe-no.ir
926
یکشنبه، ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
1
سخنگوی دولت جمهوری اسلامی تاکیدکرد تمدید تحریم تسلیحاتی ایران پیامدهای وخیمی فراتر از برجام خواهد داشت

هشدار ایران به 1+5

هم می‌گویند نمی‌خواهیم به برجام برگردیم و هم می‌خواهند از متن این توافق هسته‌ای برای بازگرداندن تحریم‌های تسلیحاتی ایران استفاده کنند، به همین منظور با یک ترفند حقوقی در صدد تصویب قطعنامه‌ای علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل هستند. برایان هوک گفته با تمرکز بر دیپلماسی و مذاکره موفق به تصویب این قطعنامه خواهند شد و اگر این طرح هم شکست بخورد راه‌های دیگری را برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در پیش خواهند گرفت.

یادداشت

زمین سوخته

دکتر علی دارابی

رهبر کره‌شمالی با حضور در مراسم افتتاح کارخانه‌ای به شایعات مرگش پایان داد

«‌اون» آمد

بالاخره پس از 20روز رهبر 36ساله کره‌شمالی با حضور درافتتاح یک کارخانه کود شیمیایی حضور یافت تا به شایعات درباره فوتش پایان دهد. حضوری که نشان داد تا چه اندازه تحلیل مسائل داخلی کشوری مانند کره‌شمالی برای تحلیلگران غربی و حتی جنوب شرق آسیا سخت است. گویا پرداختن به شایعه، یکی از سناریوها و تاکتیک‌های غرب برای ایجاد ناآرامی در کشورهای مورد تخاصمش است که این بار در کره‌شمالی با شکست روبه‌رو شد.

گزارش «صبح‌نو» از فعالیت قرارگاه جهادی امام رضا (ع) در روزهای ماه مبارک رمضان را بخوانید

جهاد ادامه دارد

گزارش زهرا اردشیری / مصاحبه با آنها کار راحتی نیست. اکثرشان راضی به مصاحبه نمی‌‌شوند و آنهایی هم که حرف می‌زنند، چنان با حجب و حیا در مورد کارهای جهادی خود صحبت می‌کنند که چیزی دستگیرمان نمی‌شود، چون نه‌تنها از خود و کارشان تعریف نمی‌کنند بلکه ادعا می‌کنند کاری نکرده‌اند و مهره کوچک این قرارگاه هستند. اغلب آنها نزدیک به پنج یا 6 سالی است که در اردوهای جهادی شرکت می‌کنند و عضو قرارگاه جهادی امام رضا؟ع؟ هستند. آن چیزی که اهمیت دارد آن است که این قرارگاه از سال 1393 کار خودش را با جدیت شروع کرده و حالا در کشور جایگاه بزرگی برای کمک به محرومان دارد. اگر می‌خواهید بدانید قرارگاه امام رضا(ع) چه کارهایی تا به امروز انجام داده این گزارش را بخوانید.

سرمقاله

دست‌های خالی

میرتاج‌ الدینی گمانه‌ زنی مغرضانه برخی رسانه درباره مصوبه‌های تقسیم مناصب در نشست وحدت اصول‌گرایان را تکذیب کرد

وحدت در آستانه مجلس متحد

نشست وحدت نیروهای اثرگذار اصول‌گرای راه یافته به مجلس آینده در شرایطی برگزار شد که تبلیغات جهت‌دار رسانه‌های اصلاح‌طلب و نفوذی‌های آن‌ها در جناح رقیب، طی روزها و هفته‌های اخیر سعی داشتند اینگونه جا بیاندازند که میان اصول‌گرایان مجلس یازدهم، اختلافات زیادی وجود دارد.

محمد حقی می‌گوید در صورت عدم‌برگزاری نمایشگاه کتاب با شیوه‌هایی می‌توان نقدینگی ناشران را تقویت کرد

پیشنهادهایی برای جایگزینی نمایشگاه کتاب

گفت‌وگو : مصطفی وثوق‌کیا / محمدحقی از فعالان حوزه نشر و ترویج کتاب در گفت‌وگوبا «صبح‌نو» پیشنهادهایی برای ارشاد دارد که در صورت عدم‌برگزاری نمایشگاه کتاب امسال ناشران بتوانند خود را به لحاظ اقتصادی مدیریت کنند.

گزارش «صبح‌نو» از تداوم روند کاهش بیماری و تلفات کرونا در ایران را بخوانید

بهبود اوضاع و نگرانی از بی‌خیالی

این روزها که کشورهای غربی و به‌اصطلاح توسعه‌یافته همچنان درگیر کرونا و تلفات انسانی و خسارت‌های اقتصادی ناشی از آن هستند اما در کشور ما خبرهای خوبی از وضعیت بیماران مبتلا به کرونا منتشر می‌شود؛ البته همین خبرهای خوب نتیجه تلاش‌های کادر درمانی کشور و نیز رعایت اصول و توصیه‌های بهداشتی از سوی مردم است. بر اساس آخرین اخباری که ظهر دیروز در این‌باره از سوی سخنگوی وزارت بهداشت و درمان کشور منتشر شد، تاکنون 80 درصد از مبتلایان به کرونا در کشور که در بیمارستان‌ها بستری بوده‌اند، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

تازه‌ترین کتاب حامد عسکری، سفرنامه وی از حج است

رونمایی شبانه از خال سیاه عربی

هر چند کرونا فعلا وضعیتی را برای ما ایجاد کرده که لازم است از تشکیل اجتماعات پرهیز کنیم اما این دلیل نمی‌شود که مراسم‌ها و برنامه‌های فرهنگی هم برگزار نشود. در این مواقع ناشران سعی می‌‌کنند با استفاده از فضای مجازی برنامه‌های خود را انجام دهند که یکی از این مراسم‌های مجازی، رونمایی از جدیدترین اثر انتشارات امیرکبیر به نام «خال سیاه عربی» بود. کتاب «خال سیاه عربی» نوشته حامد عسکری، شاعر و نویسنده است که مشروح روایت سال گذشته حج تمتع خود را به‌صورت یک سفرنامه به رشته تحریر در آورده. این مراسم كه ساعت 23 جمعه‌شب 12 اردیبهشت انجام گرفت، در محل موسسه انتشارات امیرکبیر برگزار می‌شد و به‌صورت زنده از صفحه اینستاگرامی ناشر و نویسنده برای مخاطبان پخش شد.

سریال «النهایه»، خیزش مجدد مصر در رویارویی رسانه‌ای با رژیم اسرائیل و نویددهنده تغییرات مثبت در محور مقاومت عربی

رژیم اسرائیل چیزی جز یک پروژه رسانه‌ای نیست

نبرد روایت‌گری امسال در سریال‌های رمضانی شبکه‌های عربی به اوج خود رسیده است. مصر از یک سو با سریال «النهایه» اندیشه آزادی قدس و زوال رژیم اسرائیل را به تصویر کشیده و عربستان سعودی از سوی دیگر با دو سریال «ام هارون» و «مخرج‌7» تریبون سازش با رژیم صهیونیستی را به دست گرفته است. گفت‌وگوی «صبح‌نو» با مهدی شکیبایی، مدیر خبرگزاری قدس و کارشناس رسانه‌ای جهان عرب را درباره پیشینه و نتایج این رویارویی و جایگاه ایران در این جدال می‌خوانید.

شماره‌های پیشین