sobhe-no.ir
925
شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
1
اصلاح‌طلبان برای تضعیف مجلس آینده ، حمله به شخصیت قالیباف را در دستور کار خود قرار داده ‌اند

خط تخریب اصلاح‌طلبان علیه مرد جهادی

هر چه به روز 7‌خرداد نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم، تب و تاب گمانه‌زنی‌ها درباره مناسبات مجلس یازدهم و احیاناً اینکه چه کسی قرار است بعد از 12‌سال علم ریاست مجلس را از دستان علی لاریجانی بگیرد، گرم و گرم‌تر می‌شود. در این میان اما اصلاح‌طلبان و رسانه‌های پر حجم و دامنه آن‌ها، چند وقتی می‌شود که روند تخریب راه یافتگان به پارلمان آینده را تشدید کرده‌اند و یکی از چهره‌هایی که جایگاه خاصی در میان اخبار تخریبی آن‌ها دارد؛ محمدباقر قالیباف، نفر اول منتخب مردم تهران است.

رهبر انقلاب: جهاد معلمان، شکوفاسازی استعدادها

در مسیر ارزش‌های انقلابی است

فرزاد جمشیدی، مجری تلویزیون این روزها در شبکه‌های اجتماعی برنامه اجرا می‌کند

شرایط برنامه‌سازی تغییر کرده است

گفت‌وگو : زهرا سادات مصطفوی / فرزاد جمشیدی، مجری رادیو و تلویزیون دوره‌های عالی تحصیلی را در مقاطع و رشته‌های کارشناسی حقوق و دکترای علوم قرآنی گذراند و پس از جنگ تحمیلی، فعالیت خود را با حوزه هنر و اندیشه‌های اسلامی در زمینه نویسندگی، آغاز کرد. وی از مجریان فعال برنامه‌های ماه رمضان و به ویژه برنامه‌‌‌های سحرگاهی تلویزیون بود. او این شب‌ها در صفحه اینستاگرامش برنامه سحرگاهی‌ای طبق برنامه‌های تلویزیونی خود با نام «قرار سحر» اجرا می‌‌کند. به همین بهانه گفت‌وگویی با فرزاد جمشیدی داشته‌ایم که در ادامه می‌‌خوانید.

دولت تروریستی ترامپ و آل‌سعود از اقدام آلمان در تروریست‌خواندن حزب‌الله تقدیر کردند

خوش‌خدمتی نازی‌ها به صهیونیست‌ها

کشورهای اروپایی که سیاست خارجی آنها با رژیم صهیونیستی پیوند خورده است، هرازگاهی با اقدامات یکجانبه خود نبض حیات سیاسی رژیم اسرائیل را به تپش می‌‌اندازند و آن را از مرگ سیاسی نجات می‌‌دهند اما این بار آلمان قصد کرده است با تروریست خواندن حزب‌الله لبنان، نتانیاهو را که با برگزاری سه دور انتخابات پارلمانی موفق به تشکیل دولت نشده است، احیا کند؛ گویا آنها پی نبرده‌اند که مقاومت لبنان با محبوبیتی که در جامعه اجتماعی و سیاسی خود به‌دست آورده است، نقش تأثیرگذاری در تحولات منطقه‌ای دارد و اینگونه بازی‌‌‌های سیاسی غرب دیگر خریداری ندارد.

دیاب از طرح اقتصادی اش برای عبور از بحران مالی عمیق رونمایی کرد

بیروت در مسیر خروج از بحران اقتصادی

اختلاف شورای شهر تهران با وزارت بهداشت بر سر جان‌باختگان كرونا

یكی خلاف واقع می‌گوید

ماجرای اختلاف نظر بر سر تعداد جان‌باختگان ناشی از كرونا، بین اعضای شورای شهر پایتخت و وزارت بهداشت، حالا مدعیان جدیدی پیدا كرده و رسانه‌های فارسی خارج‌نشین از این دعوا به نفع خود درحال بهره‌برداری هستند. استناد وزارت بهداشت به آمارهای رسمی است كه از سوی این وزارتخانه روزانه اعلام می‌شود اما ادعای برخی از اعضای شورای شهر به آماری است كه ظاهرا آنها مخفیانه در اختیار دارند و نمی‌خواهند آن را در اختیار مردم بگذارند. در این بین سازمان بهشت زهرا وابسته به شهرداری تهران و سازمان ثبت احوال كشور، هیچ‌كدام آماری از فوت‌شدگان و مدفونین دو ماه اخیر در تهران كه محل مناقشه شورا و وزارت بهداشت شده است، ارائه نمی‌دهند تا صدق ادعای یك طرف اثبات شود. اگرچه برخی رسانه‌ها در چند روز گذشته به این ماجرا اشاره‌هایی داشتند اما آخر هفته گذشته این خبر در رسانه‌های بیگانه و معاند داغ شد و هركدام به طریقی این خط خبری را دنبال كردند تا به مقصود خود برسند. به دلیل داغ ‌شدن دوباره این خبر، این موضوع را مورد واكاوی قرار داده‌ایم.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با نماینده قرارگاه بچه‌های انقلاب در شهر شعر و ادب را بخوانید

گفتمان جهادی در مسیر رسیدن به گفتمان عمومی

گفت‌وگو : زهرا اردشیری / این روزها در سراسر کشور هرکسی که کاری از دستش برمی‌آید تا بتواند به محرومان و نیازمندان کمک کند، آستین‌ها را بالا زده و کاری را پیش می‌برد. در این میان جوانانی که در قرارگاه‌های جهادی حضور دارند، تلاش‌های متنوع‌تری را انجام می‌دهند. سید علی موسوی، 35 ساله است اما از جوانی دستی در آتش کارهای جهادی و خیرخواهانه داشته و حالا بر خلاف آنکه خیلی کم مصاحبه می‌کند، قرار است به گفت‌وگو با ما بنشیند. او اعتراف می‌‌کند از مدافعان شبکه‌های مجازی است چون توانسته مردم زیادی را با خود همراه کند. او در فضای مجازی حسابی فعال است و نزدیک به سه هزار نفر او را دنبال می‌کنند. او فعالیت خیرخواهانه خودش و گروه‌‌های جهادی را به اشتراک می‌گذارد و بی‌آنکه بگوید، پای خیرین زیادی را هم به فعالیت‌هایش باز کرده است. گفت‌وگوی ما با نماینده قرارگاه بچه‌‌های انقلاب در شهر شیراز را بخوانید.

دکتر الهام اکبری، متخصص یادگیری الکترونیکی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» :

شبکه «شاد» یک طرح ضربتی ناکارآمد است

گزارش عارف چراغی / طبق جدیدترین آماری که مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات ارائه داده است، تاکنون ۸‌میلیون و ۴۰۴‌هزار و ۴۶۳‌دانش‌آموز، معلم و مدیر در «شاد» ثبت‌نام کرده‌اند. این درحالی که در کشور ما بیش از 13‌میلیون دانش‌آموز داریم و این نشان می‌دهد چندین میلیون نفر از دانش‌آموزان امکان استفاده از این شبکه‌ را نداشته‌اند. شبکه «شاد» طرح ضربتی دولت بود که با چالش‌های زیادی مواجه شده است. دکتر الهام اکبری، متخصص یادگیری الکترونیکی به «صبح‌نو» می‌گوید: «اینکه چندوقتی است آموزش‌های از راه دور باب شده به این معنا نیست که یادگیری الکترونیکی در سطح کشور توسعه یافته است.»

یادداشت

سخنی با منتخبان مجلس یازدهم

مهدی فضائلی

سرمقاله

راز تخریب قالیباف

چگونه محل اختفای اعضای شورای اجتماعی گروهک منافقین لو رفت

ضربه هولناک به تشکیلات ترور

محمدرضا سرابندیپژوهشگر بنیاد هابیلیان / تشکیلات تروریستی منافقین (مجاهدین خلق) پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در سایه آزادی‌های به‌وجودآمده، فرصتی برای تجدید حیات خود یافت. نسل جوان و پرشور انقلابی که بعضاً مطالعات چندانی در حوزه جریان‌های سیاسی و فکری معاصر نداشتند، هدف تبلیغات منافقین قرار ‌گرفتند.

شماره‌های پیشین