sobhe-no.ir
924
چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
13
خبر

بیانات آیت‌الله مدرسی در تفسیر سوره ابراهیم

آیا موضوعات آیات قرآنی همه تکراری هستند

مرجع تقلید شیعیان در کربلا گفت: بعضی‎ها اینچنین تصور دارند که موضوعات تمام آیات تکراری است اما باید یک حقیقت را بدانید که آیات قرآن آیات متشابهات است.

بیست‌ودومین همایش «کتاب سال حوزه» فراخوان داد

صبح نو

خبر

30 روز 30‌جرعه تولید شد
مجموعه ویدئو موشن کوتاه با موضوع ماه مبارک رمضان، ویژه استوری در شبکه‌های مجازی، به همت فرهنگسرای ابن‌سینا تولید شد.
این مجموعه شامل 30‌موشن کوتاه ویژه استوری در شبکه‌های اجتماعی است که به بیان نکات کوتاهی درباره فلسفه و اهمیت روزه و روزه‌داری از نگاه عالمان گرانقدری چون مرحوم آیت‌الله احمد مجتهدی‌تهرانی، آیت‌الله سیدعبدالله فاطمی‌نیا، حجت‌الاسلام مسعود عالی و ... می‌پردازد.علاقه‌مندان می‌توانند برای دانلود این مجموعه به آدرس آپارات فرهنگسرای ابن‌سینا مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیش‌تر با شماره تلفن‌88366366 تماس بگیرند.

برگزاری مراسم نماز و دعای ماه رمضان 
به صورت آنلاین درآلمان
به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز مذهبی، سازمان‌های اسلامی در آلمان، پلت‌فرم‌های اینترنتی را برای دعا و نیایش اعضای خود راه‌اندازی کرده‌اند.
به گزارش مهر، آنطور که مقامات دولت‌های ایالتی و فدرال اعلام کرده‌اند، حضور در مساجد و گردهمایی‌های مذهبی در دوران کرونا ممنوع شده است. بنابراین مسلمانان آلمان باید، ماه رمضان امسال را بدون حضور در مساجد و برگزاری مراسم افطار و دعا سپری کنند. در این شرایط، سازمان‌های اسلامی در آلمان، پلت‌فرم‌های اینترنتی را برای دعا و نیایش اعضای خود راه‌اندازی کرده‌اند. مورات گوموش، دبیرکل شورای اسلامی آلمان و معاون دبیرکل جامعه اسلامی ملی گوروش در این باره گفت: با توجه به تعطیلی مساجد، محافل گفت‌وگو و تلاوت قرآن به اینترنت منتقل شده‌اند. در این راستا، هر روز، فیلمی از تلاوت قرآن در مساجد ضبط می‌شود و همه فیلم‌ها در کانال یوتیوب قرار می‌گیرند. همچنین مراسم نماز و موعظه‌های امامان نیز به زبان آلمانی به صورت آنلاین پخش می‌شود. مهمت آلب چلبی، نایب رییس شورای مسلمانان آلمان نیز در این باره گفت: متاسفانه به خاطر شیوع کرونا،امسال از گردهمایی در مساجد، اقامه نماز و افطار دست‌جمعی محروم شده‌ایم. اما سمینارهای مربوط به ماه مبارک رمضان، قرائت قرآن و برنامه‌های متنوع دیگر به صورت آنلاین در دسترس علاقمندان خواهد بود. 

دسترسی رایگان به مقالات مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری
دسترسی به مقالات علمی فارسی، انگلیسی و عربی و نیز مقالات نشریات و کنفرانس‌ها در پایگاه‌های اطلاعات علمی مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری تا آخر اردیبهشت‌۱۳۹۹ رایگان است.
 با توجه به مسأله پاندمی ویروس کرونا، دسترسی به مقالات علمی فارسی، انگلیسی و عربی و نیز مقالات نشریات و کنفرانس‌ها در پایگاه‌های اطلاعات علمی مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری تا آخر اردیبهشت‌۱۳۹۹ رایگان است.کاربران می‌توانند از طریق وبگاه این مرکز به نشانی www.ricest.ac.ir‌و با مراجعه به بخش پایگاه‌های اطلاعاتی و یا از طریق جعبه جست‌وجو به منابع علمی مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

نفرات برتر فراخوان مقاله «فلسفه و بحران کرونا» مشخص شدند
حمیدرضا آیت‌اللهی از انتخاب نفرات برتر فراخوان مقاله «فلسفه و بحران کرونا» خبر داد. حمیدرضا آیت‌اللهی استاد گروه فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی گفت: پیرو فراخوان برای فلسفه ورزی درباره بحران کرونا تحت عنوان «فلسفه و بحران کرونا»، ۲۲‌مقاله دریافت شد که از آن میان ۱۲‌مقاله برای انتشار پذیرفته شد. قرار بود با انتخاب دو مقاله از استادان و دو مقاله از دانشجویان مبلغی را به عنوان تقدیر پرداخت نمایم. این مقالات انتخاب شده است که به شرح ذیل این تقدیر برای آن‌ها در نظر گرفته شده است و به حساب‌شان واریز خواهم کرد.مقاله اول در گروه استادان مقاله «کرونا و فلسفیدن (نمایشنامه‌ای تحلیلی در ۵‌پرده)»، نوشته حسن بشیر، استاد جامعه شناسی ارتباطات بین‌الملل، دانشگاه امام صادق ؟ص؟ است که برنده جایزه ۱۵۰۰۰۰۰۰ریالی گردیدند. وی افزود: مقاله دوم در گروه استادان مقاله «کرونا و مطالعات علم و فناوری؛ یاچگونه یک غیرانسان جهان را تغییر می‌دهد؟» نوشته رحمان شریف‌زاده، دکترای فلسفه علم و فناوری، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) است که برنده جایزه ۵۰۰۰۰۰۰ریالی شدند. مقاله اول در گروه دانشجویان مقاله
 «بحران کرونا: بستری برای بازنگری در مسأله علم و دین از منظر دین عامیانه» نوشته محمدمهدی فلاح، دانشجوی دکترای فلسفه دین، دانشگاه علامه طباطبایی است که برنده جایزه ۷۰۰۰۰۰۰‌ریالی و مقاله دوم در گروه دانشجویان مقاله «تحلیل هیدگری از تأثیر ویروس کووید‌۱۹ همچون اشارتی به در معرض بودن» نوشته زینب محمدیاری. دانش آموخته کارشناسی ارشد فلسفه محض. دانشگاه بین‌المللی امام خمینی؟ره؟ است که برنده جایزه ۴۰۰۰۰۰۰‌ریالی شدند.

captcha
شماره‌های پیشین