sobhe-no.ir
924
چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
10
با اقدامات اجرایی در مناطق محروم انجام می‌شود

حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا ، توسط بنیاد برکت

گزارش «صبح‌نو» درباره آمار مربوط به مبتلایان به کرونا در ایران و جهان را بخوانید

یکه‌تازی ویروس منحوس در غرب

تا لحظه تنظیم این گزارش، ویروس منحوس کرونا بیش از سه میلیون و 66 هزار نفر را در سراسر جهان به خود مبتلا کرده و میلیاردها دلار خسارت به اقتصاد کشورها زده است؛ همچنان هم چشم‌اندازی برای پایان كار این ویروس نیست و بر اساس آنچه دبیر کل سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده، راه زیادی تا پایان همه‌گیری کرونا در پیش است.

روس‌ها در کرونا از چین جلو زدند

صبح نو

روس‌ها در کرونا از چین جلو زدند

در روزهایی که آمریکا با بیش از یک میلیون مبتلا به کرونا از سه‌میلیون نفر ثبت‌شده در صدر کشورهای درگیر با کرونا قرار گرفته است، کشورهای اروپایی چون ایتالیا و اسپانیا که تلفات بسیاری در مقابله با کرونا داده‌اند به مرور قوانین و محدودیت‌های مرتبط با قرنطینه را کاهش می‌دهند. بر اساس جدیدترین آمار اعلام‌شده درباره همه‌گیری کرونا در جهان تا ظهر دیروز سه‌میلیون و ۶۵ هزار و ۷۷۸ مورد مبتلا به کرونا ثبت شده که از این میان ۲۱۱ هزار و ۶۵۸ تن جان باخته و ۹۲۳ هزار و ۶۲ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
در حال حاضر پنج کشور نخست به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان به این بیماری شامل ایالات متحده، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و آلمان هستند که آمریکا همچنان با اختلاف بالا از سایر کشورها، بیشترین شمار مبتلایان و قربانیان کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. همچنین بر اساس آمار رسمی در روسیه، تاکنون بیش از ۸۷ هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و شمار مبتلایان به این ویروس در روسیه از چین فراتر رفته است. علاوه بر این، برزیل با ثبت ۹۴۵ بیمار جدید در مدت ۲۴ ساعت گذشته، بالاترین میزان موارد جدید ابتلا را در بین سایر کشورهای درگیر کرونا داشته است.
بنابر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلداُمتر»، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده: یک میلیون و ۱۰ هزار و ۵۰۷ مبتلا، ۵۶ هزار و ۸۰۳ قربانی
۲. اسپانیا: ۲۲۹ هزار و ۴۲۲ مبتلا، ۲۳ هزار و ۵۲۱ قربانی
۳. ایتالیا: ۱۹۹ هزار و ۴۱۴ مبتلا، ۲۶ هزار و ۹۷۷ قربانی
۴. فرانسه: ۱۶۵ هزار و ۸۴۲ مبتلا، ۲۳ هزار و ۲۹۳ قربانی
۵. آلمان: ۱۵۸ هزار و ۷۵۸ مبتلا، ۶۱۲۶ قربانی
۶. انگلیس: ۱۵۷ هزار و ۱۴۹ مبتلا، ۲۱ هزار و ۹۲ قربانی
۷. ترکیه: ۱۱۲ هزار و ۲۶۱ مبتلا، ۲۹۰۰ قربانی
۸. ایران: ۹۱ هزار و ۴۷۲ مبتلا، ۵۸۰۶ قربانی
۹. روسیه: ۸۷ هزار و ۱۴۷ مبتلا، ۷۹۴ قربانی
۱۰. چین: ۸۲ هزار و ۸۳۶ مبتلا، ۴۶۳۳ قربانی

captcha
شماره‌های پیشین