sobhe-no.ir
902
سه شنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
8
خبر

پیشنهادهای «صبح‌نو» برای اوقات فراغت در قرنطینه خانگی را بخوانید

با اینا کرونا رو سر می‌کنیم

گزارش زهرا اردشیری / این روزها ترس از کرونا و معضلات قرنطینه خانگی، دغدغه همه مردم شده و همه‌جا حرف از آن است، شاید خیلی‌ها با موضوع قرنطینه خانگی به راحتی کنار آمده باشند و خیلی از مردم هم هنوز آن را یک راه غیرممکن و دشوار پیش روی خود ببینند. اما به گفته سازمان جهانی بهداشت، قرنطینه خانگی اولین و آخرین راه مصون ماندن و جلوگیری از این بیماری است. شاید فکر اینکه در قرنطینه چه کارهایی کنید که نه تنها زمان‌تان به هدر نرود بلکه از هر روزتان استفاده هم کرده باشید تبدیل به یکی از دغدغه‌هایتان شده باشد. ما پیشنهاد‌هایی برای شما داریم اما اول از هر چیز مواظب باشید تمرکز بیش از حد بر روی بیماری جسمی و مقابله با آن، شما را از نظر سلامت روانی به هم نریزد.کمی فکر کنید. به کارهایی فکر کنید که همیشه دوست داشتید در خانه و در کنار فرزندان‌تان انجام دهید. وقتش الان است.

صبح نو

خبر

تمهیدات سازمان میادین میوه برای کاهش 
شیوع کرونا
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار گفت: از روز اول شیوع ویروس کرونا تمهیدات مختلفی برای کنترل شیوع این بیماری در میادین میوه و تره‌بار اندیشیده شد.
آقای سعید راد در نشست خبری مجازی این سازمان گفت: بحثی که امروز در جریان است این است که با توجه به اینکه به مردم پیشنهاد شده است مرکبات مصرف کنند، مردم برای خرید مرکبات بیش از گذشته به بازارها مراجعه می‌کنند. به گفته راد، از آنجایی که کارگران بازارها با مردم سر و کار دارند برای سلامتی مردم هر روز تب‌سنجی می‌شوند تا نه برای خودشان و نه برای مردم مشکلی ایجاد نشود. مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار گفت: همچنین همکاران و غرفه‌داران از ماسک و دستکش استفاده می‌کنند و تقاضای ما این است که مردم حین مراجعه به بازارها از دستکش استفاده کنند. وی خاطرنشان کرد: اگر هم امکان استفاده برای شهروندان فراهم نیست، اجازه بدهند همکاران ما خودشان کار دستچین‌کردن اقلام را انجام بدهند تا کمتر با محصولات در ارتباط باشند.

«18 اسفند» خلوت‌ترین روز پایتخت طی 12 سال گذشته
رییس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: 18 اسفند، عنوان خلوت‌ترین روز پایتخت طی 12 سال گذشته را به خود اختصاص داد. سرهنگ محمد رازقی در خصوص وضعیت ترافیک معابر پایتخت اظهار کرد: وضعیت ترافیکی، سرعت خودروها و وضعیت معابر همه و همه نشان از آن بود که وضعیت تردد در 18 اسفند همانند اول فروردین سال 86 بوده است. رییس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ به تعطیلی مراکز تفریحی و آموزشی و اکثر صنوف و حداقل تردد مردم در معابر با توجه به توصیه‌های مسوولان اشاره و بیان کرد: تنها معبری که روز گذشته شاهد تردد نسبی در آن بودیم معابر منتهی به بهشت زهرا در قطعات جدید بود که آن هم در بین روز برطرف شد.

افزایش فروشگاه‌های 24 ساعته شهروند
مدیرعامل فروشگاه شهروند از استقرار پزشک در همه فروشگاه‌های شهروند خبر داد و گفت: همچنین فروشگاه‌های 24 ساعته شهروند افزایش یافت. امراللهی روز گذشته تاکید کرد: تمام چرخ‌های دستی مورد استفاده روزی سه تا چهار بار ضد‌عفونی می‌شوند و در همه فروشگاه‌های شهروند این اتفاق در حال انجام‌شدن است. مدیرعامل فروشگاه شهروند افزود: همچنین اخیرا همه فروشگاه‌ها مجهز به دستگاه تب‌سنج شده‌اند تا همه افرادی که قصد ورود به فروشگاه دارند، تب‌سنجی بشوند. وی درخصوص افزایش فروشگاه‌های 24 ساعته شهروند هم گفت: ما قبلا دو فروشگاه 24 ساعته داشتیم اما امروز چهار فروشگاه دیگر هم به این فروشگاه‌ها اضافه شده است.

افزایش دما تا پایان هفته
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرده که از امروز تا پایان هفته در اکثر نقاط کشور جوی آرام و همراه با افزایش نسبی دما خواهد بود که این افزایش در نیمه‌شرقی کشور محسوس‌تر است. مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به مهر گفت: از امروز تا چهارشنبه در شرق و جنوب‌شرق کشور وزش باد، نسبتاً شدید بوده که در برخی از مناطق موجب خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی می‌شود. وی تصریح کرد: از امروز سه‌شنبه تا پایان هفته در اکثر نقاط کشور هوا آرام و همراه با افزایش نسبی دما خواهد بود که این افزایش در نیمه شرقی کشور محسوس‌تر است. به گفته وی، روز پنجشنبه و جمعه به جهت سکون نسبی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. هوای تهران امروز صاف و فردا گاهی با وزش باد پیش‌بینی شده و دمای هوای پایتخت روز پنجشنبه به ۲۱ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

پیشنهاد اعتبار ۶۵۰ میلیارد ریالی برای مقابله 
با هجوم ملخ‌های صحرایی
معاون باز‌‌سازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور از پیشنهاد ۶۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای برای مقابله با هجوم ملخ صحرایی خبر داد. آقای امیر قادری با بیان این مطلب به ایرنا افزود: پیشنهاد اعتبار یادشده با توجه به شرایط طغیانی جدید و هجوم ملخ صحرایی در برخی نقاط کشور و به‌منظور برنامه‌ریزی برای پایش و مبارزه بهنگام، خرید سم و تکمیل ناوگان سمپاشی و اجرای کامل مقابله با هجوم آنها در استان‌های جنوب کشور انجام شده است. با وجود اینکه خاستگاه ملخ صحرایی شبه‌جزیره عربستان است اما هجوم ملخ صحرایی از بهمن سال ۹۷ در اراضی کشاورزی و عرصه‌های منابع طبیعی بندر نخیلو در استان هرمزگان برای نخستین‌بار دیده شد و تا اوایل مرداد سال ۹۸ در بیش از ۹ استان کشور شامل سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، کرمان، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، خراسان جنوبی و قشم سرایت کرد.

captcha
شماره‌های پیشین