sobhe-no.ir
902
سه شنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
4
رسانه‌های منطقه پیام سفر سردار قاآنی به سوریه را نشانه اقتدار ایران دانستند

مقاومت زنده است

با گذشت دوماه از اقدام تروریستی واشنگتن دربه شهادت رساندن فرمانده نیروی قدس سپاه سردار شهید قاسم سلیمانی، که آمریکا و رژیم صهیونیستی آن‌را با هدف تضعیف محورمقاومت در جبهه‌های سوریه وعراق انجام دادند، رسانه‌ها و تحلیلگران منطقه‌ای وغربی معتقدند که با وجود سردار قاآنی به‌عنوان فرمانده جدید نیروی قدس سپاه، محور مقاومت نه تنها تضعیف نشده بلکه با تماس‌ها و بازدیدهای میدانی سردارقاآنی که از جبهه‌های مختلف انجام می‌دهد، ایران حضوری با قدرت در منطقه دارد و قوی‌تر نیز شده است.

شاخص بورس در کشورهای عربی پس از شکست نشست اوپک کاهش چشمگیری داشت

سقوط بورس کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس

صبح نو

رسانه‌های منطقه پیام سفر سردار قاآنی به سوریه را نشانه اقتدار ایران دانستند

مقاومت زنده است

با گذشت دوماه از اقدام تروریستی واشنگتن دربه شهادت رساندن فرمانده نیروی قدس سپاه سردار شهید قاسم سلیمانی، که آمریکا و رژیم صهیونیستی آن‌را با هدف تضعیف محورمقاومت در جبهه‌های سوریه وعراق انجام دادند، رسانه‌ها و تحلیلگران منطقه‌ای وغربی معتقدند که با وجود سردار قاآنی به‌عنوان فرمانده جدید نیروی قدس سپاه، محور مقاومت نه تنها تضعیف نشده بلکه با تماس‌ها و بازدیدهای میدانی سردارقاآنی که از جبهه‌های مختلف انجام می‌دهد، ایران حضوری با قدرت در منطقه دارد و قوی‌تر نیز شده است.

سردار قاآنی، فرمانده جدید نیروی قدس سپاه که پس از شهادت سردار سلیمانی عهده‌دار این مسوولیت شده است در یک ماه اخیر تماس‌ها و بازدیدهایی از جبهه‌های مقاومت داشت که بازدید اخیراً او از سوریه نیز مورد توجه رسانه‌های منطقه و جهان قرار گرفته است.
روزنامه «العربی الجدید» چاپ لندن نزدیک به قطر دیروز دوشنبه درگزارشی، به خبر سفر سردار«اسماعیل قاآنی» به سوریه واکنش نشان داد وآن را پیام «حضور قوی» از جانب ایران در سوریه دانست و نوشت ایران به تهدیدهای آمریکا بی‌توجه است.
العربی الجدید در این گزارش که با عنوان «سفرقاآنی به سوریه، پیام حفظ نفوذ» منتشر کرد، نوشت:‌ «سفر اسماعیل قاآنی، فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران ایران به سوریه که شنبه اطلاع‌رسانی شد، پیام‌های متعددی داشت، به‌خصوص در سایه تداوم تسلط ایران و کنترل بخش بزرگی از تصمیم نظامی در سوریه»
این روزنامه توضیح داد، سفر قاآنی، اولین سفر او به سوریه از زمان ترور سردار شهید قاسم سلیمانی در دی‌ماه گذشته درپایتخت عراق بود. صفحات موافق و مخالف در سوریه تصاویری از سفر او در سوریه منتشر کرده‌اند که گمان می‌رود اوایل ماه فوریه (اواسط بهمن) در جبهه‌هایی باشد که نیروهای متحد ارتش سوریه به‌خصوص حزب‌الله باشد. 
العربی الجدید مدعی شد که سردار قاآنی از جبهه‌هایی در غرب استان حلب در نزدیکی دو شهرک نبل و الزهراء وهمچنین جنوب استان حلب مشخصاً شهرک خان طومان که ارتش سوریه اخیراً کنترل آن را دوباره در دست گرفت بازدید کرده است. به ادعای این روزنامه سردار قاآنی همچنین از پایگاه «جبل عزان» در جنوب استان حلب هم بازدید کرده است. 
روزنامه العربی الجدید با انتشار تصویری که اسماعیل قاآنی را در یکی از محورهای درگیری در سوریه نشان می‌دهد، نوشت؛ مناطق مورد بازدید سردار قاآنی شامل جبهه‌هایی از منطقه «کاهش تنش» دراستان ادلب هم می‌شود. سفر او به بخش‌هایی از غرب و جنوب استان حلب، استان ادلب، استان حماه و لاذقیه پیامی روشن بر اصرار ایران و تأکید بر ثبات حضور پرقدرت در سوریه و جبهه‌های شمالی نبرد است به‌خصوص بعد از آنکه برخی بعد از ترور قاسم سلیمانی دچار تردید شده بوده‌اند که این ثبات کاهش می‌یابد یا خیر. العربی الجدید همچنین نوشت، زمان ترور شهید سلیمانی برخی معتقد بودند که حضور ایران در سوریه کاهش می‌یابد و می‌گفتند که آمریکا برای تضعیف حضور سپاه پاسداران و گروه‌های وابسته به آن در سوریه تلاش خواهد کرد اما روشن است که ایران کاملاً عکس این خط را در پیش گرفته و حضورش را بیشتر و بیشتر می‌کند و هیچ توجهی به تهدیدها یا برخی انتظارات ندارد. همه می‌دانند که قاآنی پیش‌تر بعد از آنکه جانشین سردار سلیمانی شد در اوایل فوریه گذشته آمریکا را تهدید کرد و گفت که کشورش، مقاومت را ادامه خواهد داد. او گفته بود که آمریکا [با این ترور] درهای جهنم را روی خود باز کرده و این کشور زبانی جز زبان زور نمی‌فهمد.

مرکز سوفان: عملیات‌های نیروی قدس سپاه بدون خلل ادامه می‌یابد
از سویی دیگر، مرکز امنیتی «سوفان» مستقر درنیویورک اخیراً درگزارشی درباره آینده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار «قاآنی» را یکی از مؤثرترین فرماندهان نیروی قدس خواند و نوشت، عملیات‌های این شاخه از سپاه پاسداران «بدون خلل» ادامه خواهد یافت.
این مرکز که توسط «علی سوفان» از افسران سابق آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) راه‌اندازی شده و مدیریت می‌شود، در تحلیل خود به سابقه شکل‌گیری نیروی قدس سپاه پاسداران پرداخته و با بیان اینکه اینکه سردار سلیمانی اولین فرمانده این نیرو نبوده، نوشته است که اکنون نیز کسی به فرماندهی این نیرو رسیده است که نزد سردار سلیمانی «مورد اعتمادترین و مؤثرترین» فرمانده نیروی‌قدس بوده است.
این مرکز هرچند کاریزمای شخصی سردار سلیمانی را منحصر‌به‌فرد خوانده، اما نوشته است که سردار «اسماعیل قاآنی» فرمانده جدید نیروی قدس نیز در بسیاری از موفقیت‌های این نیرو نقشی «کلیدی» داشته است. 
مرکز سوفان نوشته است که در حال حاضر مهم‌ترین مأموریت 
پیش‌روی سردار قاآنی و نیروی قدس بیرون راندن نیروهای آمریکایی از منطقه است و اولین مرحله هم خارج کردن نیروهای آمریکایی از عراق است. به نوشته این مرکز، مقام‌های آمریکایی از بیم آنکه خروج این کشور از عراق نفوذ ایران را بیش از پیش گسترش دهد، در تلاش هستند با تهدید تحریم و دیگر تهدیدات، مقام‌های عراقی را به عقب‌نشینی از تصمیم اخراج آمریکایی‌ها وا دارند.
سوفان در پایان با اشاره به اعلام آمادگی شمار زیادی از مردم برای پاسخ به ترور سردار سلیمانی، نوشته است که اکنون فضای بهتری برای گسترش عملیات‌های این نیرو شکل گرفته است و در چنین فضایی «توسعه نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این نیرو را در موقعیتی قرار می‌دهد تا مجموعه بزرگتری از اهداف بالقوه جهانی را مورد ارزیابی قرار داده و مجموعه گسترده‌تری از عملیات‌ها را برای ممانعت از دسترسی و امنیت نیروهای آمریکایی و متحدانش برای عملیات در منطقه، برنامه‌ریزی کند.»

تحلیلگر صهیونیست: فعالیت‌های نیروی قدس ایران مشابه زمان حیات سلیمانی ادامه دارد
البته یک تحلیلگر صهیونیستی هم فعالیت‌های نیروی قدس ایران را مشابه زمان حیات سلیمانی خواند و اذعان کرد، فعالیت‌های نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با همان روند معمول در زمان حیات سردار «قاسم سلیمانی» ادامه دارد وعدم اجرایی شدن محاسبات در پی این ترور باعث ناامیدی تل‌آویو شده است.
«رون بن یشای» تحلیلگر روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» اعتراف کرد، اسرائیلی‌ها پس از ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه ایران پیش‌بینی کرده بودند که ایرانی‌ها در فعالیت‌هایشان در سوریه بازنگری کنند اما اکنون مشخص شده که فعالیت‌های نیروی قدس با همان شدت در زمان حیات سپهبد سلیمانی ادامه دارد.
وی ادامه داد، تا زمانی که نبرد در ادلب ادامه دارد تمرکز جهان روی آوارگانی است که از ترکیه به مرزهای یونان می‌آیند اما در فلسطین اشغالی منحرف شدن نگاه‌ها از بحران سیاسی داخلی، عدم توجه جهان به تحولات برنامه هسته‌ای ایران و حقیقت از بین رفتن محاسباتی که تل‌آویو در پی ترور سردار سلیمانی روی آن‌ها حساب باز کرده بود، ممنوع است.

گفت‌وگوی تلفنی سردار قاآنی با رییس حماس
البته پیش از بازدیدهای میدانی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از مناطقی در سوریه، گفت‌وگوهای تلفنی با دیگر رهبران محور مقاومت نیز داشته است کما اینکه اخیراً در تماس تلفنی با «زیاد النخاله» دبیر کل جهاد اسلامی نیز بر تداوم حمایت ایران از آرمان فلسطین تأکید کرد.
فرمانده نیروی قدس سپاه ایران در تماسی با رییس جنبش حماس از آمادگی ایران برای همکاری با ملت فلسطین در ساقط کردن «معامله قرن» سخن گفت. وی همچنین با «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی جنبش فلسطینی حماس تلفنی گفت‌وگو کرد و بر مردود بودن طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» از 
نظر جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.

نقض آتش‌بس ادلب
جانشین سردار شهید قاسم سلیمانی، از آمادگی ایران برای شکست این طرح و مقابله با خطرات آن با همکاری ملت فلسطین به‌ویژه نیروهای مقاومت خبر داد و گفت: ایران در ادامه خط مشی سردار شهید «قاسم سلیمانی» به حمایت از ملت و مقاومت فلسطین ادامه خواهد داد.
اقدامات میدانی و منطقه‌ای سردار قاآنی درحال از سوی رسانه‌های منطقه مورد توجه قرار گرفته است که تهدیدهای ترکیه علیه دولت قانونی سوریه و تداوم تجاوز نظامی به مناطق شمالی این کشور، برخلاف توافقاتی که اخیراً در دیدار اردوغان از مسکو و صحبت با پوتین صورت گرفته بود همچنان ادامه دارد.

captcha
شماره‌های پیشین