sobhe-no.ir
902
سه شنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
3
یادداشت

ضابطه میان نمایندگان و مسوولان

دکتر سیدامیر سیاح

با حضورجانشین فرمانده‌کل سپاه ،جلسه مقابله با کرونا در قرارگاه ثارالله تهران برگزار شد

برنامه سپاه برای کسب‌وکارهای آسیب‌دیده

دکتر مجید شاکری، کارشناس مسائل ارشد اقتصادی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» تاثیر ویروس شایع بر رونق تولید در برخی حوزه های اقتصادی را تبیین کرد

فرصت کرونا برای اقتصاد ملی

ویروس کرونا علاوه بر تلفات جانی و پیامدهای بهداشتی و اجتماعی به ارکان اقتصاد جهان نیز خسارت چشمگیر وارد کرده است. طبق پیش‌بینی سایت بلومبرگ، رشد جهانی اقتصاد در سال‌2020 صفر شده و آمریکا همانند حوزه یورو و ژاپن با رشد منفی تولید ناخالص داخلی خود روبه‌رو خواهد شد.

صبح نو

با حضورجانشین فرمانده‌کل سپاه ،جلسه مقابله با کرونا در قرارگاه ثارالله تهران برگزار شد

برنامه سپاه برای کسب‌وکارهای آسیب‌دیده

 سردار علی فدوی، جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه مراسم درختکاری در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین؟ع؟ و در جمع خبرنگاران پیرامون اقدامات سپاه و بسیج برای مقابله با بیماری کرونا، اظهار داشت: برای مبارزه با بیماری‌هایی مانند کرونا،‌ قرارگاهی دائمی در سپاه به‌نام شفا راه‌اندازی شده است و درباره همه امورات، امکانات و توانمندی‌های انسانی سپاه و بسیج برای کمک به این موضوع در این قرارگاه تصمیم‌گیری می‌شود، علاوه بر این قرارگاه کشوری مقابله با کرونا که به‌ریاست وزیر بهداشت است نیز همکاری و تعامل وجود دارد. سردار فدوی ادامه داد: روز گذشته برای شهر تهران با حضور مسوولان دستگاه‌های مختلف جلسه‌ای در قرارگاه ثارالله به‌ریاست فرمانده‌کل سپاه برگزار کردیم و تصمیمات خوبی در این جلسه اتخاذ شد که از جمله آن‌ها می‌توان به بخشودگی اجاره اسفند و فروردین املاک وابسته به بنیاد مستضعفان اشاره کرد. جانشین فرمانده‌کل سپاه با اشاره به دیگر تصمیمات اتخاذشده در جلسه روز گذشته قرارگاه ثارالله، تصریح کرد: همچنین از تعداد زیادی تخت نقاهتگاه توسط سپاه در اختیار مجموعه‌های تخصصی با مسوولیت آقای دکتر زالی قرار خواهد گرفت تا بیمارانی که دوره بیمارستان را طی کردند و باید در مجموعه‌ای قرار گیرند تا بهبود کامل پیدا کنند و ناقل نباشند، در این مجموعه باشند. وی با یادآوری آسیب دیدن برخی کسب‌وکارها بر اثر شیوع ویروس کرونا، گفت: تصمیماتی هم برای عزیزانی که به‌دلیل شیوع این ویروس در کسب‌وکارشان متضرر شدند اتخاذ و قرار شد مجموعه‌های مختلف مثل سپاه، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام که می‌توانند دخیل باشند، منابعی را تأمین کنند تا به‌نوعی جبران بیکاری این عزیزان باشد. سردار فدوی در خصوص اقدامات سپاه در استان گیلان نیز تأکید کرد: پس از اعلام وزارت بهداشت نیروی دریایی سپاه نیز یک بیمارستان سیار را در آنجا مستقر کرده و علاوه بر آن سپاه قدس استان گیلان هم از ابتدا در صحنه حاضر بوده است.

captcha
شماره‌های پیشین