sobhe-no.ir
902
سه شنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
15
خبر

بخشدار منطقه ایری، شهردار نیویورک را به‌خاطر افشای اخبار سری مبتلایان کرونا به شکستن قانون متهم کرده است

کدام وجه رسانه، ما را آسیب‌پذیر کرده است

فاطمه ترکاشوند / کافی است عبارت «پنهانکاری» را به همراه واژه «کرونا» به فارسی یا انگلیسی در اینترنت جست‌وجو کنید تا متوجه شوید چه جنگی بر سر ابعاد رسانه‌ای عملکرد دولت‌ها در قبال نشر اطلاعات مرتبط با شیوع ویروس کووید19 در جهان در گرفته است. همه کشورهای متخاصم دو به دو یکدیگر را به اتهام عدم‌شفافیت در اطلاع‌رسانی محکوم می‌کنند و در این دنیای دیوانه، کشور ما هم از این اتهامات برکنار نمانده است.

صبح نو

خبر

فراخوان دومین رویداد آموزشی «آیتم‌سازی» منتشر شد
فراخوان ثبت‌نام دومین رویداد آموزشی «آیتم‌سازی» منتشر شد. در این رویداد که توسط موسسه «سفیرفیلم» برگزار می‌شود، شرکت‌کنندگان در یک دوره آموزشی یک ماهه، با اصول و چارچوب‌های تولید آیتم‌های تلویزیونی آشنا می‌شوند و زیر نظر مربیان، در قالب گروه‌های 2‌یا 3‌نفره یک آیتم (کار تصویری کوتاه) تولید خواهند کرد. شرایط اولیه برای حضور هنرجویان در این دوره علاقه‌مند به فعالیت رسانه‌ای‌، تخصیص حداقل سه روز کاری در هفته برای شرکت در دوره و علاقه‌مند به کار گروهی است.دومین رویداد آموزشی «آیتم‌سازی» با یاد و خاطره مرحوم حامد جلالی‌کاشانی، مستندساز و فعال جبهه فرهنگی انقلاب، در اردیبهشت۹۹ برگزار می‌شود.علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام اولیه و کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز مستند سفیرفیلم 
مراجعه کنند.

ویژه‌نامه نوروزی «عصر اندیشه» منتشر شد
مجله فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه بیست‌و‌دومین شماره خود را در واپسین روزهای زمستان و در آستانه تعطیلات نوروزی منتشر کرد که طی هفته جاری بر پیشخوان مطبوعات کشور قرار خواهد گرفت.
عصر اندیشه در شماره جدید خود موضوع مهم و بحث‌برانگیز تجدیدنظر در قانون اساسی را با رویکردی حقوقی را با گفت‌وگوهایی از اساتید و چهره‌های شناخته‌شده نظیر عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان؛ دکتر ارسطا و دکتر اسماعیلی مورد بررسی قرار داده است.در کنار آن، پرونده «طریقت در پرتو شریعت» که به بحث جایگاه عرفان و تصوف در تفکر شیعه پس از واکنش‌های ایجادشده به فیلم مست عشقِ حسن فتحی می‌پردازد و نیز پرونده هنری باعنوان «سینمای استراتژیک» دیگر مطالب این شماره مجله هستند.همچنین عصر اندیشه این‌بار در آستانه نوروز و با توجه به تعطیلی‌های کرونایی یک بسته ویژه نوروزی را نیز برای خوانندگانش تدارک دیده که حاوی چهارده یادداشت با موضوعات گوناگونی در دو عرصه جامعه جهانی و جامعه ایرانی است.علاوه بر این‌ها به نظر می‌رسد یکی از خواندنی‌ترین مطالب این شماره عصر اندیشه گفت‌وگوی تفصیلی با مهدی نصیری باشد که این روزها نام او به خاطر دیدگاه‌های جدید و جنجالی‌اش بار دیگر بر سر زبان اهل اندیشه افتاده است. عصر اندیشه‌22 از این هفته از کیوسک‌های مطبوعاتی سراسر کشور و کتابفروشی‌های معتبر و نیز از فضای مجازی به صورت نسخه الکترونیک در دسترس علاقه‌مندان خواهد بود.

مستندهای جدید روایت فتح با موضوع 
«مسلمانان هند» و «کرونا» آماده شد
مدیر مرکز مستند روایت فتح از ساخت مستندی با موضوع مسلمان هند خبر داد و گفت: «تولد تراژدی» روایتی از سیاست‌های ضد اسلام دولت هند در منطقه کشمیر است.
روح‌الله رفیعی، مدیر مرکز مستند روایت فتح در گفت‌وگو با پویا در مورد تولیدات جدید این مجموعه گفت: ما در تولیدات خود موضوعات متنوعی را هدف قرار دادیم اما با توجه به شرایط روز دو موضوع، مهم‌تر و پررنگ‌تر شده است؛ اولی موضوع هند و اتفاقاتی است که این روزها علیه مسلمانان در این کشور درحال وقوع است و دیگری به نمایش کشیدن زحمات کادر پزشکی در مقابله با ویروس کرونا و با محوریت امیدآفرینی است.او به تولید یک مستند با محوریت اقدامات ضد مسلمانان دولت هند اشاره کرد و گفت: اولین مستندی که در همین دو موضوع آماده پخش است، «تولد تراژدی»‌ای است که به کارگردانی حجت عدالت‌پناه تولید شده است؛ این مستند در هند و کشمیر تولید شده است و در خصوص سیاست‌های ضد اسلام دولت هند در کشور خود و منطقه کشمیر است.وی ادامه داد: این روزها مستندسازان روایت فتح به بیمارستان‌های مقابله به ویروس کرونا رفتند و در حال تولید مستندهایی با محوریت ایثارگری کادر پزشکی، امیدآفرینی، نشاط و همدلی هستند. امیرحسین میرصابری و محمدجعفر باقری‌نیا در حال تولید مستندهایی با همین موضوع هستند. این فیلم‌ها در حال تدوین است و به محض اینکه مراحل پایانی به اتمام برسد برنامه پخش آن مشخص خواهد شد. رفیعی با اشاره به باکس تلویزیونی پخش آثار روایت فتح گفت: باکس پخشی که در شبکه یک سیما داشتیم با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده است و حالا با توجه به بیماری کرونا و تغییر سیاست‌های تلویزیون پخش تولیدات روایت فتح فعلاً کنسل شده است اما پخش ما از شبکه‌5 و افق همچنان ادامه دارد.
 
 

captcha
شماره‌های پیشین