sobhe-no.ir
902
سه شنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
12
خبر

نگاه «صبح‌نو» به فعالیت شبکه آموزش به بهانه فعالیت در تعطیلات مدارس

آموزش به سبک تلویزیون

با اینکه در باکس‌های خانگی شبکه آموزش وجود دارد با این حال خیلی‌ها آن را به‌عنوان شبکه‌ای عمومی نگاه نمی‌کنند هر چند تک برنامه‌هایی مثل رادیو هفت و مسابقه قندپهلو از آن پخش شده باشد اما این روزها آموزش درسی به دانش‌آموزان در خانه این شبکه را دوباره در صدر شبکه تلویزیون آورده است و باید منتظر ماند و دید چقدر وضعیت آن در نظرسنجی‌ها تغییر می‌کند. در این گزارش نگاهی به شبکه آموزش و برنامه‌های آن داریم.

صبح نو

قند پهلو
این برنامه با حکایت‌های آشنایی از طنز ایران و جهان به روایت حسین الهی‌قمشه‌ای، زرویی‌خوانی، مشاعره شعر طنز و آیتم عکس و مکث و دیگر بخش‌های رقابتی ثابت روی آنتن می‌رود. سری هشتم قند پهلو محصول گروه مهارت‌های شبکه آموزش سیماست که از اول اسفند به صورت یک شب در میان و سپس در ایام نوروز هرشب ساعت‌۲۳ از شبکه هفت سیما به تهیه‌کنندگی امیرقمیشی و میثم تربتی و با اجرای رضا رفیع روی آنتن می‌رود.

رادیو هفت
در روزگاری که کسی اسمی از شبکه آموزش نشنیده بود منصور ضابطیان در این شبکه رادیو هفت را اجرا و آن را به یکی از پرمخاطب‌ترین برنامه‌های رسانه‌ای تبدیل کرد. برخی چهره‌ها مثل امیرعلی نبویان از این برنامه به مردم معرفی شدند.

صبح دیگر
برنامه زنده «صبحی دیگر» هر روز ساعت‌9:00 در قالب جنگ صبحگاهی با حضور کارشناسان در حوزه‌های علمی، ادبی، فرهنگی و دینی سعی در بالا بردن آگاهی مخاطبین دارد.

روزگاری دیگر
تکیه این برنامه از قرن‌19 به بعد بوده است زیرا از این قرن به بعد اتفاقاتی در تاریخ ایران افتاده که باعث گرفتاری‌های بسیاری برای ایران شده. یعنی در این برنامه به مردم در مورد عهد‌نامه گلستان، ترکمنچای ، مسأله دریای خزر ، عهدنامه تحمیلی پاریس ، جدا شدن دو بخش از بلوچستان ، جدا شدن بحرین و ... می‌گوید.این سؤالات و ندانسته‌های مردم است که در این برنامه به آن‌ها پاسخ داده می‌شود.هریک از تماشاگران مخاطب یکی از برنامه‌های شبکه آموزش بوده و هستند و تنها دانش‌آموزان این شبکه را دنبال نمی‌کنند. شبکه آموزش به سبب تولید محتوای علمی و خاص توانست قشرهای گوناگونی را با خود همراه کند. 

captcha
شماره‌های پیشین