sobhe-no.ir
902
سه شنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
12
خبر

نگاه «صبح‌نو» به فعالیت شبکه آموزش به بهانه فعالیت در تعطیلات مدارس

آموزش به سبک تلویزیون

با اینکه در باکس‌های خانگی شبکه آموزش وجود دارد با این حال خیلی‌ها آن را به‌عنوان شبکه‌ای عمومی نگاه نمی‌کنند هر چند تک برنامه‌هایی مثل رادیو هفت و مسابقه قندپهلو از آن پخش شده باشد اما این روزها آموزش درسی به دانش‌آموزان در خانه این شبکه را دوباره در صدر شبکه تلویزیون آورده است و باید منتظر ماند و دید چقدر وضعیت آن در نظرسنجی‌ها تغییر می‌کند. در این گزارش نگاهی به شبکه آموزش و برنامه‌های آن داریم.

صبح نو

خبر

«همیشه فرمانده» به چاپ دوم رسید
کتاب «همیشه فرمانده» نوشته محمود شم‌آبادی شامل روایتی از زندگی و زمانه سردار شهید محمد فرومندی به‌تازگی توسط انتشارات راه‌یار، به چاپ دوم رسیده است. این‌کتاب اولین‌کتاب «فرماندهان» از مجموعه تاریخ شفاهی دفاع مقدس است که این ‌ناشر چاپ می‌کند. این‌کتاب دی‌ماه امسال و همزمان با سی‌ودومین سالگرد شهادت سردار محمد فرومندی با شمارگان سه هزار نسخه منتشر شد که حالا چاپ دومش با شمارگان 
پنج هزار نسخه وارد بازار نشر شده است. شهید محمد فرومندی با پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. فرماندهی سپاه سبزوار در سال ۶۰، فرماندهی تیپ امام صادق؟ع؟ و قائم‌مقامی لشکر ۵ نصر خراسان از مسوولیت‌های مهم وی بوده است. وی در مدت حضور در جبهه در عملیات‌های خیبر، بدر، فاو، والفجرهای غرورآفرین و آزادی مهران حضور داشت و سرانجام در ۲۰ دی ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵، در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. کتاب «همیشه فرمانده» زندگی و زمانه شهید یادشده را به‌صورت خاطرات مینی‌مال همراه با عکس‌ها و تصاویرش در بر می‌گیرد. چاپ دوم این‌کتاب با ۶۰ صفحه مصور رنگی، شمارگان پنج هزار نسخه و قیمت پنج هزار تومان عرضه شده است.
 
یک کتاب دیگر 
رولینگ شنیداری می‌شود
کتاب «قصه‌های بیدل نقال» نوشته جی. کی. رولینگ با روایت جود لا و شماری از بازیگران دیگر، در قالب کتاب شنیداری منتشر می‌شود. به گزارش مهر به نقل از انترتیمنت ویکلی، کتاب‌های صوتی «هری پاتر» که توسط جیم دیل روایت شده‌اند، مدت‌هاست که در بین هواداران جی. کی. رولینگ محبوب هستند؛ اما به تازگی اعلام شد کتاب شنیداری از مجموعه داستان کوتاه رولینگ از جهان داستانی هری پاتر و دوستانش نیز ماه آینده به بازار می‌آید. کتاب صوتی جدید که بر مبنای «قصه‌های بیدل نقال» شکل می‌گیرد با صدای بازیگرانی که در اقتباس‌های مختلف هری پاتر نقش داشتند، از جمله جود لا روایت می‌شود. جود لا در این نقش‌آفرینی صداپیشگی آلبوس دامبلدور را برعهده دارد زیرا در فیلم «هیولاهای شگفت‌انگیز» در نقش این شخصیت کلیدی بازی کرده است. نوآ دامزوینی که در نقش هرمیونی گرینجر در «هری پاتر و کودک نفرین‌شده» بازی کرد یکی از نمادین‌ترین داستان‌های این کتاب یعنی «قصه سه برادر» را روخوانی می‌کند که درباره ماجرای قدیسان مرگبار از مجموعه «هری پاتر» است. جیسون ایزاکس که در نقش لوسیوس مالفوی در فیلم‌های اصلی «هری پاتر» بازی کرده بود، قصه «قلب مودار جادوکار» را که درباره جادوگری است که به دنیای سیاه بازمی‌گردد تا در برابر عشق از خودش محافظت کند، روخوانی می‌کند. وارویک دیویس که در نقش پروفسور فلیتویک ظاهر شده بود نیز قصه «جادوگر و دیگ جهنده» را می‌خواند که درباره هدیه‌ای جادویی است که مشکلاتی به بار می‌آورد. این مجموعه با صداپیشگی سالی مورتیمور بازیگر نقش مادام پینس کامل می‌شود که روخوانی مقدمه رولینگ را برعهده دارد. «قصه‌های بیدل نقال» توسط جی. کی. رولینگ سال ۲۰۰۷ منتشر شد و در نسخه‌های محدود شامل فقط هفت نسخه به صورت دست‌ساز توسط رولینگ، به بازار آمد تا با فروش آنها در خیریه پول جمع‌آوری شود. یک‌سال بعد این کتاب به صورت عمومی منتشر شد و درآمد حاصل از فروش آن نیز صرف مؤسسه خیریه رولینگ شد. کتاب شنیداری «قصه‌های بیدل نقال» ۳۱ مارس (۱۲ فروردین ۱۳۹۹) منتشر می‌شود.
 
داستان ساختن مسجد جمکران
 برای نوجوانان چاپ شد
کتاب «دیدار با مسجد مقدس جمکران» نوشته مجید ملامحمدی به‌تازگی با تصویرگری مهدیه قاسمی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب داستانی، درباره قصه دستور امام زمان ؟عج؟ برای ساخت مسجد جمکران است که برای نوجوانان نوشته شده است. مخاطب در این ‌قصه با نوجوانی همراه می‌شود که برای زیارت حرم حضور معصومه ؟س؟ به قم و سپس مسجد جمکران رفته است. در این ‌سفر کوتاه، تاریخ ساخت این‌ مسجد و اتفاقاتی که برای شخصیت‌های مرتبط با آن رخ داده، از زبان شخصیت‌های اصلی وقایع نقل می‌شوند؛ افرادی مانند حسن مثله‌جمکرانی، علی منذر، سید ابوالحسن الرضا و حسن بن مسلم. مسجد جمکران روز ۱۷ رمضان ۳۷۳ هجری با فرمان حضرت حجت ؟عج؟ کنار روستای جمکران ساخته شد. تاریخ ساخت این ‌مسجد توسط شیخ صدوق در کتاب «مونس‌الحزین» ثبت شده و نماز تحیت و نماز استغاثه حضرت بقیه‌الله هم در این تاریخ روایت شده است. این‌کتاب با ۳۲ صفحه و قیمت ۲۳ هزار تومان منتشر شده است.
 

captcha
شماره‌های پیشین