sobhe-no.ir
885
شنبه، ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
16
هشتگ‌های روز

مادران شهدا

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

بازتاب

بازنمای نقدها و نگاه‌ها درباره صبــــــــــــــح نو

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

  امنیت 
آمریکا بار دیگر هوآوی را متهم کرد. به گزارش رسانه‌ها دادستانی آمریکا با طرح اتهامات تازه‌ای علیه شرکت چینی هوآوی گفته است که این شرکت با فروش تجهیزات شنود و شناسایی به دولت ایران، به ردیابی، شناسایی و بازداشت معترضان سیاسی سال88 در ایران کمک کرد. در این دادخواست هواوی همچنین به سرقت تجاری و نقض تحریم ایالات متحده علیه ایران و کره‌شمالی متهم است. دولت آمریکا معتقد است که شرکت هوآوی از ارتباطات خود برای کمک به سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی دولت چین سوء استفاده می‌کند اما این شرکت چنین ارتباطی را انکار کرده است. در پی این اتهام یک کارشناس امنیت ارتباطات با اشاره به اینکه امنیت در ارتباطات امر مهمی است گفت: با توجه به اینکه شرکت‌های آمریکایی و دولت آمریکا هیچ‌گاه در پی اقداماتی نظیر ردیابی و شنود و غیره نبودند، لذا این دولت در این موارد حساس است و شرکت‌های غیرآمریکایی باید پاسخگو باشند. این کارشناس گفت: بعضی کارها واقعاً زشت است و نباید انجام داد و ما نگران این مساله هستیم. این کارشناس به‌‌دلیل اینکه خودش خنده‌اش گرفته بود در پایان چیزی نیفزود.

 پیاده 
معاون رییس‌جمهوری انتقاد کرد. حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس‌جمهوری گفت: نباید در هر انتخابات عده‌ای را از قطار انقلاب پیاده کنیم. امیری افزود: نباید به بهانه‌های سیاسی در هر انتخابات تعدادی را از قطار انقلاب پیاده کنیم و قاعدتاً باید هرسال نسبت به سال‌های دیگر در جهت تحقق آرمان‌هایی که در قانون اساسی تبلور پیدا کرده است گام‌های بلندتری برداریم و شتاب بیشتری برای رسیدن به آن‌ها بگیریم و باید مشارکت حداکثری و جاذبه در حد اعلا داشته باشیم. در پی این اظهارات تنی چند از کارشناسان به تأیید پرداختند. یک کارشناس گفت: ما نه‌تنها نباید عده‌ای را پیاده کنیم بلکه باید عده جدیدی را هم سوار کنیم. گفتنی است؛ در راستای سوار کردن روز گذشته چهل‌و‌یکمین لیست واحد اصول‌گرایان نیز منتشر شد. در پی این انتشار جمعی از فعالان اصول‌گرا خواستار وحدت هرچه بیشتر شدند.
 
 پایان 
ال‌جی و سامسونگ خداحافظی کردند. به گزارش پایگاه‌های خبری پایان کار ال‌جی و سامسونگ در بازار لوازم خانگی ایران آغاز شد. رییس هیات مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران در این زمینه گفت: پایین آوردن تابلوهای شرکت کره‌ای سامسونگ از مغازه‌ها چند وقتی است آغاز شده و در هفته‌های آینده نخستین محصولات جایگزین سامسونگ با برند سام وارد بازار می‌شود. وی افزود: مشتریان محصولات سامسونگ نگرانی نداشته باشند، زیرا خدمت گارانتی را تا ۱۸‌ماه پس از تاریخ نصب و خدمات پس از فروش را تا ۱۰‌سال پس از خرید دریافت خواهند کرد. همچنین محصولات جی‌پلاس نیز جایگزین ال‌جی خواهند شد. گفتنی است؛ این اتفاق تحت تأثیر تحریم‌های آمریکا اتفاق افتاده و بر زندگی مردم تاثیری نخواهد داشت.
 

captcha
شماره‌های پیشین