sobhe-no.ir
881
شنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۸
6
هزاران نفر از مردم آمریکا ضمن محکوم کردن نتیجه استیضاح ترامپ تاکید کردند با رای‌های خود، ترامپ را از کاخ سفید بیرون خواهند کرد

تظاهرات آمریکایی‌ها علیه تبرئه ترامپ

بعد از تبرئه رییس‌جمهوری آمریکا از استیضاح در دادگاه بدون شاهد ، حال هزاران آمریکایی در اعتراض به تبرئه ترامپ در سنا به خیابان‌ها آمدند و خواستار حبس او شدند.

رییس‌جمهوری تاجر آمریکا با تصمیمات احمقانه‌اش اقتصاد این کشور را وارد بحران کرده است

ضربه ترامپ به اقتصاد آمریکا

دونالد ترامپ که به یکباره با شکست تمام رقبای درون حزبی و نهایی خود در انتخابات سال‌2016 میلادی توانست رییس‌جمهوری ایالات متحده شود، کسی است که همواره تصمیمات، رفتارهای شخصی و سیاست‌های احمقانه‌اش مورد تمسخر و انتقاد بسیاری در جهان بوده و کمتر روزی را می‌توان یافت که مطلب یا ویدئویی در تمسخر رفتارها و سخنان او در رسانه‌ها یافت نشود.

صبح نو

هزاران نفر از مردم آمریکا ضمن محکوم کردن نتیجه استیضاح ترامپ تاکید کردند با رای‌های خود، ترامپ را از کاخ سفید بیرون خواهند کرد

تظاهرات آمریکایی‌ها علیه تبرئه ترامپ

بعد از تبرئه رییس‌جمهوری آمریکا از استیضاح در دادگاه بدون شاهد ، حال هزاران آمریکایی در اعتراض به تبرئه ترامپ در سنا به خیابان‌ها آمدند و خواستار حبس او شدند.

هزاران نفر از مردم آمریکا در اعتراض به تبرئه دونالد ترامپ تظاهرات کردند. طی این تظاهرات که دست‌کم در 300‌شهر آمریکا برگزار شد، معترضان شعارهایی از جمله «پنهان کاری را نپذیرید» و «با رأی خود تو را بیرون خواهیم کرد» سر دادند. همچنین تظاهرات‌کنندگان با تجمع مقابل برج ترامپ در نیویورک، شعار «او را حبس کنید» و «تو گناهکاری» سر دادند. به گزارش «ام‌اس‌ان‌بی‌سی»، پلیس تعدادی از معترضان که درون ساختمان کنگره اعتصاب کرده بودند را بازداشت کرده است.
سناتور جف مرکلی، عضو کمیته روابط خارجی سنا، در توییتی ویدئوی سخنرانی خود در جمع معترضان مقابل ساختمان کنگره آمریکا را منتشر کرده و نوشته است، «آنچه که امروز شاهدش بودیم پایان یک دادگاه نبود. یک پنهان کاری بود. سوءاستفاده رییس‌جمهوری از قدرت در سنا هم نفوذ کرده و پایه‌های این مجلس و قوانین ما را تهدید کرده است. محاکمه‌ای کامل و عادلانه بخواهید، هیچ عذری پذیرفته نیست. »
به گزارش صداوسیما، سناتور آیانا پرسلی نیز که در این اعتراضات حضور داشت در توییتی نوشته است، «در این دموکراسی، شما هنوز هم در برابر مردم پاسخگو هستید و مردم آمریکا خشمگین هستند. ما خشم بر حق خود را بر جست‌وجوی عدالت متمرکز خواهیم کرد. » 
در پی این اعتراضات، هشتگ «آمریکایی‌ها ترامپ را گناهکار می‌دانند» به یکی از پربسامدترین عبارات در توییتر تبدیل شده است.اکثریت جمهوری‌خواه در مجلس سنا بدون توجه به جرائم رییس‌جمهوری آمریکا و تنها با پیروی از منافع حزبی خود، تمام تلاش‌شان را برای تبرئه او از اتهامات جدی‌اش، به کار بردند به‌طوری‌که با رأی خود مانع حضور شاهدان جدید از جمله جان بولتون در دادگاه شدند. دموکرات‌ها نیز معتقدند جمهوری‌خواهان به اتکای برتری عددی خود در سنا در تلاش کردند مانع حضور شهود در جلسات دادگاه شوند و زمینه تبرئه متهم را فراهم کردند. آنان خواهان حضور برخی چهره‌های سرشناس سابق و کنونی دولت ترامپ از جمله جان‌بولتون، مشاور سابق امنیت ملی و مایک مالونی، کفیل ریاست ستاد کارکنان کاخ سفید در جلسات دادگاه سنا هستند تا ابعاد پنهان مانده از تماس تلفنی جنجالی ترامپ با رییس‌جمهوری اوکراین را آشکار سازند. از نظر دموکرات‌ها، اظهارات این شهود در تشخیص سناتورها و رأی آنان درخصوص اتهامات ترامپ با اهمیت و تاثیرگذار بود. 
«سی‌ان‌ان» در تحلیل‌های انتقادی از جلسات دادگاه ترامپ از صحن سنا، گزارش داده بود: این نخستین‌بار در تاریخ آمریکاست که جلسه استیضاح شخص رییس‌جمهوری بدون شهود برگزار می‌شود. جمهوری‌خواهان که با یک رأی‌گیری کاملاً حزبی از احضار شهود به جلسه دادگاه ترامپ ممانعت به عمل آوردند، در واقع تلاش می‌کنند تا مانع از طولانی‌تر شدن جلسات دادگاه ترامپ شوند.
روزنامه نیویورک‌تایمز پیش از این گزارش داده بولتون در کتاب جدیدش به شرح رویدادهای اوت سال گذشته پرداخته؛ زمانی که ترامپ، مستقیماً ارائه کمک‌های امنیتی به اوکراین را به آغاز تحقیقات رسمی از کسب‌وکار رقیب سیاسی‌اش، «جو بایدن» و پسر او منوط کرد. این روزنامه که به بخشی از پیش‌نویس کتاب بولتون دست پیدا کرده، گزارش داد که مشاور سابق ترامپ در کتاب خود مدعی شده که شخصاً از رییس‌جمهوری آمریکا شنیده که کمک‌های مالی به اوکراین را با این هدف مسدود کرده که کی‌یف برای تحقیق در مورد هلدینگ «بوریسما» تحت‌فشار قرار گیرد. بولتون در این کتاب که بخش‌هایی از آن به دست نیویورک‌تایمز رسیده، نوشته است که دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا در ماه اوت2019 (شهریورماه)به وی گفته بود که کمک نظامی 391میلیون دلاری به اوکراین را متوقف می‌کند.
 هرچند استراتژی دموکرات‌ها، طولانی‌تر کردن فرایند استیضاح ترامپ بود تا با نزدیک‌تر شدن به زمان برگزاری انتخابات، رای‌دهندگان را تحت‌تاثیر قرار دهند اما جمهوری‌خواهان با عدم همراهی و رأی ندادن به حضور شاهدان مانع ادامه دادگاه شدند و ترامپ از اتهامات وارد‌شده تبرئه شد. پیش از این «سی‌ان‌ان» در آستانه تشکیل جلسه دادگاه استیضاح ترامپ خبر داده بود که 51‌درصد آمریکایی‌ها خواهان برکناری ترامپ در سنا هستند و 45‌درصد با آن مخالفت می‌کنند.
رییس‌جمهوری آمریکا متهم است که در تابستان گذشته در تماسی تلفنی با ولادیمیر زلنسکی، رییس‌جمهوری اوکراین، وی را 
تحت فشار قرار داده تا در مورد فعالیت‌های اقتصادی پسر  جو بایدن در آن کشور تحقیق کند. «جو بایدن» رقیب بالقوه ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر سال‌۲۰۲۰ آمریکاست. ترامپ در همین راستا، ارسال کمک‌های مصوب کنگره به اوکراین را به انجام تحقیق درباره هانتر بایدن، فرزند جو بایدن مشروط کرده بود. وی همچنین در مسیر ادای شهادت مشاوران خود و ارائه مدارک مانع ایجاد کرده است. ولی دونالد ترامپ اصرار می‌کند که وی قربانی بوده و هیچ جرمی مرتکب نشده است. وی تاکید کرد که به‌خاطر هیچ دلیل محکمی در تلاش برای برکناری من هستند که اقدامی شرم‌آور است و باید هرچه سریع‌تر خاتمه یابد.
ترامپ ضمن انتشار پیامی در حساب توییتری خود نوشت: «فرایند استیضاح بیشتر شبیه شوخی است.» در صورت رأی موافق دو سوم سناتورها به طرح استیضاح، دونالد ترامپ از سمت خود برکنار می‌شود. این در حالی است که با توجه به اکثریت جمهوری‌خواهان در مجلس سنا این امر بعید به نظر می‌رسد. اما نانسی پلوسی، 
رییس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای خطاب به ترامپ گفته است: «تو برای همیشه استیضاح شده‌ای. مهم نیست نتیجه مجلس سنا چیست. این استیضاح هرگز پاک نخواهد شد.»

captcha
شماره‌های پیشین