sobhe-no.ir
881
شنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۸
5
خبر

تظاهرات مردم تونس در محکومیت دیدار البرهان با نتانیاهو

نتانیاهو و محمدبن سلمان با حضور نمایندگانی از امارات، سودان، بحرین و عمان در قاهره با یکدیگر دیدار می‌کنند

پیوند فراعنه در مصر

گزارش روح‌الله فرقانی/ یک رسانه صهیونیستی رایزنی واشنگتن، رژیم اسرائیل، مصر وعربستان برای دیدارچند هفته آتی در قاهره را فاش و اعلام کرد قرار است نشست نتانیاهو و محمدبن سلمان با حضور نمایندگانی از امارات، سودان، بحرین و عمان شکل گیرد. نشستی که بدون توجه به حقوق اولیه فلسطینی‌ها در آزادسازی قدس، نشان از عادی‌سازی روابط این کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی دارد.

صبح نو

نتانیاهو و محمدبن سلمان با حضور نمایندگانی از امارات، سودان، بحرین و عمان در قاهره با یکدیگر دیدار می‌کنند

پیوند فراعنه در مصر

گزارش روح‌الله فرقانی/ یک رسانه صهیونیستی رایزنی واشنگتن، رژیم اسرائیل، مصر وعربستان برای دیدارچند هفته آتی در قاهره را فاش و اعلام کرد قرار است نشست نتانیاهو و محمدبن سلمان با حضور نمایندگانی از امارات، سودان، بحرین و عمان شکل گیرد. نشستی که بدون توجه به حقوق اولیه فلسطینی‌ها در آزادسازی قدس، نشان از عادی‌سازی روابط این کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی دارد.


هنوز 10روز از اعلام خبر معامله قرن توسط دونالد ترامپ در حضور بنیامین نتانیاهو و بنی گانتس از مقامات رژیم صهیونیستی در کاخ سفید و اعتراضات منطقه‌ای برخی کشورها نسبت به این موضوع نمی‌گذرد که گزارش‌هایی از عادی‌سازی روابط عربستان، امارات و برگزاری نشست‌های محرمانه و رسمی در این‌باره از سوی رسانه‌های صهیونیستی منتشر می‌شود. نشست‌هایی که قرار است کمتر از دو ماه دیگردر قاهره برگزار شود.
آنگونه که رسانه صهیونیستی اسرائیل‌الیوم روز گذشته از رایزنی‌های گسترده‌ای که برای انجام دیدار میان نخست‌وزیر این رژیم و ولیعهد سعودی درپایتخت مصر، درجریان است، پرده برداشت و به نقل از یک دیپلمات عرب فاش کرد که رایزنی‌های گسترده‌ای برای انجام دیدار میان بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و محمد‌بن سلمان، ولیعهد سعودی در قاهره، در جریان است. این رسانه صهیونیستی اعلام کرد که مایک پمپئو، وزیرخارجه آمریکا رایزنی‌هایی را برای انجام دیدار از ماه‌ها قبل انجام داده است.رایزنی واشنگتن، رژیم اسرائیل، مصر وعربستان برای دیدار درقاهره
این رسانه رژیم صهیونیستی به نقل از یک دیپلمات عرب که آن‌را عالی رتبه توصیف کرد، آورده است: رایزنی‌های گسترده‌ای میان واشنگتن، اسرائیل، مصر و عربستان برای انجام دیدار در قاهره طی هفته‌های آتی در جریان است. این دیدار قبل از انتخابات رژیم اسرائیل که قرار است در مارس آینده (‌فروردین‌ماه) برگزار شود، انجام می‌شود.
به گفته این منبع امارات، سودان، بحرین و عمان هم در این نشست مشارکت خواهند داشت و احتمال حضور شاه اردن و محمود عباس هم در این نشست می‌رود.
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی عادی‌سازی روابط خود را پیش ازاین با کشورهای آفریقایی دنبال کرده است، کما اینکه اخیراً نتانیاهو درتوییترش از دیدار با عبدالفتاح البرهان، رییس شورای حاکمیتی سودان خبر داد. نتانیاهو همچنین مدعی شد که در این دیدار با مقام ارشد سودانی درباره عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو و خارطوم به توافق رسیده است.

عادی‌سازی روابط با سودان اعلام عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با سودان در حالی صورت گرفته که این رژیم سابقه تجاوز به سودان را نیز در کارنامه خود دارد و از جمله در سال‌۲۰۰۹ جنگنده‌های صهیونیستی مناطقی از سودان را در زمان دولت عمرالبشیر بمباران کردند.شهادت چهار فلسطینیعادی‌سازی روابط کشورهای عربی منطقه و برگزاری نشست‌های رسمی با رژیم صهیونیستی در حالی از سوی رسانه‌های صهیونیستی فاش می‌شود، که رژیم صهیونیستی همچنان به بمباران و بازداشت فلسطینی‌ها در کرانه باختری، قدس اشغالی و غزه ادامه می‌دهد. حملاتی که در بیست‌و‌چهار ساعت گذشته چهار فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در باب الأسباط، جنین و دیگر مناطق به شهادت رسیدند. همچنین گفته می‌شود در عملیاتی در قدس اشغالی، یک فلسطینی با خودرو به 14‌نظامی اسرائیلی حمله کرده و آن‌ها را زخمی کرد که حال یکی از آن‌ها وخیم اعلام شده است. از سوی دیگر، آخرین خبرها از کرانه باختری حاکی از آن است که به‌دنبال درگیری‌های شدید میان نظامیان صهیونیست و شهروندان فلسطینی در «بیت لحم» ۷۹‌فلسطینی زخمی شدند.یورش جنگنده های رژیم صهیونیستی به غزهالبته، ارتش رژیم اسرائیل روز گذشته هم با جنگنده‌های خود به جنوب نوارغزه یورش برد و زیرساخت‌های این منطقه را بمباران کرد.گفتنی است که از اواسط سال‌۲۰۱۹ میلادی، ارتش رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین در نوارغزه به عملیات‌های تهاجمی علیه یکدیگر دست زده‌اند که اینگونه عملیات‌ها پس از رونمایی از طرح سازش تحمیلی آمریکا موسوم به «معامله قرن» شدت بیشتری گرفته است. ریاض تا آنجا در تلاش است که به عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل سرعت بخشد که حتی در نشست فوق‌العاده سازمان‌همکاری اسلامی که برای بررسی طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن»، هفته‌گذشته درجده عربستان سعودی برگزار شد، از محکوم کردن «معامله قرن» خودداری کرد و حتی از مشارکت ایران در نشست جده ممانعت کردند و مدعوینی را به این نشست دعوت کردند که موافق نظرات آن‌ها باشد.
عدم مخالفت ریاض و ابوظبی با معامله قرنالبته بی‌تفاوتی ریاض و ابوظبی نسبت به عدم محکومیت معامله قرن و دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا برای سرعت بخشیدن و نهایی شدن این موضوع واکنش‌هایی را هم به همراه داشت و در کشورهای منطقه علیه این سیاست اعمالی غربی و عبری تظاهرات و اعتراضات گسترده‌ای برگزار شد. محکومیت‌های گسترده‌ای که میان جناح‌های مختلف فلسطینی و مخالفت اغلب کشورهای عربی و اسلامی(لبنان، اردن، یمن، تونس، ترکیه، ایران، عراق) و مردم آن‌ها همراه شد.
رژیم سعودی به‌عنوان رژیم پیش‌رو در وابستگی به غرب، در نخستین اقدام خود از سوی عادل الجبیر، 
وزیر امور خارجه وقت که برای عادی‌سازی روابط سرعت بیشتری از خود نشان می‌داد، در یک بیانیه رسمی جنبش حماس فلسطین را یک گروه تروریستی معرفی کرد و اقدامات سختگیرانه‌ای را علیه این جنبش 
در پیش گرفت و حتی اقدام به مسدود کردن دارایی‌های فلسطینان و بازداشت فلسطینیانی که عضو حماس بوده یا از این جنبش طرفداری می‌کردند، کرد.
ریاض که عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل و پایمال کردن حقوق فلسطینی‌ها را سرلوحه کار خود قرار داده و حتی سخت‌گیری‌هایی را در این‌باره هم به مردم و سیاستمداران فلسطینی روا می‌دارد، گام جدی خود را برای بزرگترین سرقت قرن در نشست جده برداشت و از محکوم کردن طرح ترامپ موسوم به معامله قرن خوداری کرد.

تاکید مقاومت بر آزادسازی قدس
بنا براین تردیدی نیست که محور مقاومت برای آزاد‌سازی فلسطین و منطقه از اشغال صهیونیست‌ها وآمریکا دارای طرح و برنامه مدون است و تحولات منطقه برخلاف تصور آمریکا و رژیم اسرائیل و رژیم‌های وابسته منطقه، براساس خواست و طراحی‌های محور مقاومت پیش می‌رود و طرح‌ها و اقدامات محور شیطانی صهیونیستی غربی، عبری و عربی بیش از آنکه مطالبات آن‌ها را محقق کند در واقع به پیشبرد طرح‌ها و برنامه‌های محور مقاومت برای رها‌سازی منطقه از سلطه آن‌ها کمک می‌کند.
شکست رژیم اسرائیل در چندین جنگ در سال‌های اخیر علی‌رغم دریافت انواع حمایت‌های سیاسی، مالی و نظامی از غرب و رژیم‌های مرتجع عرب نیز گواه دیگری بر صلابت و نتیجه‌بخش بودن طرح‌های محور مقاومت است که جهاد اسلامی ، حماس و دیگر گروه‌های مبارز فلسطینی در آن حضور فعال دارند و آن را در پیروزی‌های اخیر خود در مقابل صهیونیست‌ها 
به اثبات رساندند.

captcha
شماره‌های پیشین