sobhe-no.ir
881
شنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۸
5
خبر

تظاهرات مردم تونس در محکومیت دیدار البرهان با نتانیاهو

نتانیاهو و محمدبن سلمان با حضور نمایندگانی از امارات، سودان، بحرین و عمان در قاهره با یکدیگر دیدار می‌کنند

پیوند فراعنه در مصر

گزارش روح‌الله فرقانی/ یک رسانه صهیونیستی رایزنی واشنگتن، رژیم اسرائیل، مصر وعربستان برای دیدارچند هفته آتی در قاهره را فاش و اعلام کرد قرار است نشست نتانیاهو و محمدبن سلمان با حضور نمایندگانی از امارات، سودان، بحرین و عمان شکل گیرد. نشستی که بدون توجه به حقوق اولیه فلسطینی‌ها در آزادسازی قدس، نشان از عادی‌سازی روابط این کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی دارد.

صبح نو

خبر

تظاهرات مردم تونس در محکومیت دیدار البرهان با نتانیاهو

تظاهرات مردم تونس در محکومیت دیدار البرهان با نتانیاهو
مردم سودان روز گذشته در مخالفت با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و محکومیت دیدار اخیر عبدالفتاح البرهان، رییس شورای حاکمیت سودان با بنیامین نتانیاهو تظاهرات کردند.
شبکه الجزیره مباشر تظاهرات مردم سودان در مخالفت با دیدار عبدالفتاح البرهان، رییس شورای حاکمیت سودان با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را به‌طور زنده پخش کرد.
شهروندان سودانی بر حمایت کامل خود از حقوق مشروع ملت فلسطین و مقاومت آن‌ها تاکید و هرگونه تلاش برای عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را محکوم کردند.
شرکت‌کنندگان در این تظاهرات با ابراز خشم خود از اقدام سازشکارانه البرهان در دیدار با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی فریاد می‌زدند:« اول اسلام، بعد نان و معیشت، اسلام خط قرمز ماست، بشنو، بشنو ای برهان، آمریکایی‌ها هرگز بر ما حکومت نخواهند کرد.»
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه 14‌بهمن در اوگاندا با رییس شورای حاکمیتی سودان دیدار و در خصوص برقراری مناسبات دوجانبه در قبال کمک تل‌آویو برای حذف نام سودان از فهرست حامیان گروه‌های تروریستی آمریکا به توافق رسیدند. این دیدار با واکنش منفی احزاب و گروه‌های سیاسی سودان روبه‌رو شد و آن را خلاف قانون این کشور و حقوق ملت فلسطین دانستند.
مردم تونس در تجمع هزاران نفری از قشرهای مختلف نیز روز چهارشنبه مخالفت خود با توطئه آمریکایی، صهیونیستی موسوم به معامله قرن و همبستگی با مردم فلسطین 
تاکید کردند.
طیف‌های مختلف جامعه مدنی تونس از جمله کانون وکلا، اتحادیه مشاغل و جمعیت دفاع از حقوق بشر خواستار برگزاری این تظاهرات شده بودند.
اتحادیه مشاغل تونس پیش از برگزاری این تظاهرات گسترده مردمی، تجمعی را در برابر مقر خود در میدان محمد علی در مرکز تونس ساماندهی کرد که پس از آن، تظاهرات مردمی تا خیابان الحبیب بورقیبه ادامه یافت.
وکلای تونسی هم تظاهراتی را از برابر کاخ دادگستری در منطقه القصبه تا خیابان الحبیب بورقیبه برگزار کردند.
در جریان این تظاهرات، هزاران تونسی شعارهایی در خصوص جرم عادی‌سازی روابط با اشغالگران و شکست طرح معامله ننگین و تاکید بر حمایت از مسأله فلسطین و اینکه هیچ جایگزینی جز تفنگ وجود ندارد؛شعار مقاومت، مقاومت نه سازش سر دادند.
نورالدین الطبوبی، دبیرکل اتحادیه مشاغل تونس در اظهاراتی تصریح کرد مسأله فلسطین یک مسأله اساسی، عادلانه و گذرگاه صلح است و در وجدان تمام آزادگان جهان جای دارد.

نتانیاهو: اردوغان مدام به من دشنام می‌دهد اما روابط تجاریمان در حال توسعه است
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در یک نشست حزبی، «رجیب طیب اردوغان» را به سخره گرفت.
به نوشته وبگاه روزنامه جروزالم پست، نتانیاهو روز چهارشنبه در نشست حزب «لیکود» در شهر «رعنانا» به طعنه گفته است: «اینطور که معلوم است دیگر هیچ اسرائیلی به ترکیه سفر نخواهد کرد.»
او با اشاره به سخنان ضد اسرائیلی اردوغان گفته است: «او پیش از این هر سه ساعت یک بار از من به‌عنوان هیتلر 
یاد می‌کرد و الان هر 6ساعت یک بار این کار را می‌کند؛ اما به شکر خدا تجارت میان اسرائیل و ترکیه افزایش یافته است.»
اردوغان پیش از این در واکنش به معامله قرن، گفته بود: «رها کردن قدس در پنجه‌های خونین اسرائیل، بزرگ‌ترین شرارت در تمام بشریت است. ما اجازه نمی‌دهیم فلسطینی‌ها در سرزمین مادری خود به بردگی گرفته شوند.» در مردادماه گذشته نیز یسرائیل کاتص، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مدعی شده بود که علی‌رغم حملات اردوغان علیه این رژیم برخی اطرافیان وی سودهای فراوانی از معاملات تجاری میان ترکیه و رژیم اسرائیل می‌برند.

captcha
شماره‌های پیشین