sobhe-no.ir
833
دوشنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۸
1
رهبر انقلاب با اشاره به فرا رسیدن زمان ثبت‌نام انتخابات تبیین کردند

اگر تدبیر لازم را ندارید ثبت‌نام نکنید

گلمرادی : با همکاری مردم و نیروی انتظامی، امنیت و آرامش در منطقه برقرار شده است

بررسی دروغ‌های شاخ‌دار ماجرای ماهشهر در گفت‌وگوی «صبح‌نو» با نماینده این شهر

یکی از نقاطی که طی شورش‌های اخیر در کشور، مورد توجه عمده رسانه‌های معاند قرار گرفت، منطقه صنعتی ماهشهر در استان خوزستان بود. اینترنت تلفن همراه به صورت کامل در استان خوزستان وصل شده است، موج جدیدی از تخریب و شایعه‌سازی را به‌خصوص در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته‌اند و ادعاهای عجیب و بعضاً خیالی درباره این منطقه عنوان شد. در یکی از این ادعاها، مغرضان مدعی شدند که تعدادی از معترضان ماهشهری توسط نیروهای امنیتی و انتظامی، در یک نیزاز محاصره و سوزانده شده‌اند. ادعاهایی که البته توسط دستگاه‌های ذی‌ربط و افراد مسوول تکذیب شد.

«صبح‌نو» در گفت‌و‌گو با آسیب‌شناسان، علل بروز رفتارهای غیر انسانی در جامعه را بررسی می‌کند

زباله‌دان بی‌اخلاقی

گزارش مهدیه سادات شاهمرادی / کودک تا کمر در سطل زباله خم شده تا بتواند پلاستیک‌ها را از میان زباله‌ها تفکیک کند و به فروش برساند اما به ناگاه مردی جوان او را بلند کرده و در سطل بزرگ زباله شهری می‌اندازد و با خنده دوستانش تشویق می‌شود. پسرک، مبهوت و حیران و بازحمت بسیار خودش را از سطل زباله بیرون می‌کشد و با حیرت به جوانی که در پشت دوربین موبایلش قهقهه سر داده می‌نگرد. جوان خندان از پسرک تحقیرشده می‌خواهد در برابر دوربین دست تکان دهد و دوستانش بار دیگر قهقهه می‌زنند و تمام!

تعدادی از سینماگران در گفت‌وگو با «صبح‌نو» تاکید کردند این بیانیه اعتراضی علیه دولت بوده است

خودزنی کردیم پای روحانی ایستادیم

«می‌خواهم این جایزه را تقدیم به بزرگمردی کنم که با آمدنش لبخند را برگردانده و حامی فرهنگ و سینماست؛ می‌دانم نیازی به این جایزه نداره، نه به لحاظ مادی نه معنوی، اما باز دلم می‌خواهم این جایزه را تقدیم کنم به جناب آقای رییس‌جمهور حسن روحانی!» این صحبت هومن سیدی است که بعد از کسب سیمرغ از جشنواره فیلم فجر در سال 92 بیان کرد؛ همان سال‌هایی که رفقای وی در حوزه فرهنگ یکی از خوانندگان باسابقه ایران را به دلیل روبوسی با رییس‌جمهور سابق از حیز انتفاع ساقط کردند ولی خود این‌گونه در ملأ عام به تملق از رییس‌جمهوری مشغول بودند. قبل از اینکه بریم سروقت اصل گزارش، چند جمله دیگر را هم بخوانیم بد نیست. مثلا این جمله از باران کوثری «من در دولت قبل انتقاد کردم و ممنوع‌الکار شدم. به روحانی رای می‌دهم. من به احترام مادر سهراب اعرابی در انتخابات رای می‌دهم.» یا این جمله از لاله اسکندری «زنده‌باد اصلاحات. سعی کنید رای‌های خفته را بیدار کنید.»

«صبح‌نو» از ساخت‌وسازهای جدید در شهر تهران گزارش می‌دهد

تعادل بازار مسکن با ساخت‌وسازها

گزارش عارف چراغی / در حالی طبق آمار تعداد پروانه‌های صادرشده ساخت مسکن در تهران افزایش یافته که نگاهی به کوچه‌ پس‌کوچه‌های شهرها به ویژه تهران در ماه‌های اخیر هم نشان از رونق گرفتن ساخت‌وساز دارد. با این حال افزایش ساخت‌وساز درحالی رونق گرفته که همچنان وضعیت خرید و فروش مسکن در رکود است؛ اما کارشناسان این حوزه معتقدند این ساخت‌وسازها به مرور می‌تواند وضعیت بازار را تعدیل کند.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با امین اشرفی، تهیه‌کننده برنامه «شب تئاتر» که از شبکه چهار پخش می‌شود

بخش عظیمی از تئاترها هیچ ارتباطی با جامعه ندارند

گفت‌وگو مصطفی پورکیانی / مجله شبانگاهی شب‌های هنر، انصافا یکی از برنامه‌های پربیننده شبکه چهار سیماست که سری جدید آن با ریتم و موضوعات جنجالی‌تر، هر شب با یک موضوع خاص به صورت زنده پخش می‌شود و شنبه‌های این مجله به «تئاتر» اختصاص دارد که امین اشرفی، تهیه‌کننده این بخش، به ما «صبح‌نو»یی‌ها از درد دل‌های تئاتری‌ها، از جشنواره‌زدگی تئاتر امروز کشور و از بی‌مدیریتی سال‌های طولانی این داستان گفت و ما هم به رسم امانت این گفت‌وگو را تقدیم شما می‌کنیم.

آیت‌الله کعبی در مراسم رونمایی «اصول و مبادی فقه حکومتی»:

تدوین فلسفه علوم انسانی- اسلامی، مقدمه فقه حکومتی

جلسه رونمایی از کتاب چهارجلدی «اصول و مبادی فقه حکومتی»، اثر حجت‌الاسلام ذبیح‌الله نعیمیان روز گذشته، ۹ آذر در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی؟ره؟و در جمع اعضای «هم‌اندیشی فقه حکومتی» برگزار شد. در این جلسه آیت‌الله عباس کعبی، عضو مجلس خبرگان رهبری و از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، به ایراد سخنرانی درباره «فقه حکومتی» پرداخت.

یادداشت

مؤلفه‌های ایدئولوژی ایرانیان

دکتر حسن عابدینی کارشناس‌ارشد مسائل بین‌الملل

سرمقاله

تقوای مسوولیت

تحلیل حجت‌الاسلام عالی از وقایع بعد از گرانی بنزین

چوب انتخاب خود را می‌خوریم

حجت‌الاسلام مسعود عالی از روحانیون خوشنام کشور است که پامنبری‌های زیادی به خصوص در میان جوانان دارد. روز گذشته از این روحانی خوش‌لحن و صدا، اظهاراتی رسانه‌ای شد که در تناسب با آنچه سابقا از محتوای سخنرانی‌های او سراغ داشتیم، کمی متفاوت بود. محور گفته‌های اخیر مسعود عالی، مساله گرانی بنزین و حواشی ایجادشده در پیش و پس از آن بود. او در پایان صحبت‌هایش هم گذری به انتخابات پیش روی مجلس و وظیفه خطیر قشر متدین برای حضور باشکوه در این هماورد سیاسی کرد.

شماره‌های پیشین