sobhe-no.ir
831
شنبه، ۰۹ آذر ۱۳۹۸
12
خبر

مقایسه دو راهبرد اساسی در صداوسیما برای ترویج حجاب

ترویج حجاب را از انحصار خارج کنید

گزارش فاطمه ترکاشوند / تلویزیون برای حجاب، دقیقا چه کارهایی انجام داده است؟ این سوال جالبی است چون اگر بخواهید پاسخش را از برنامه‌هایی استخراج کنید که مستقیما به موضوع حجاب پرداخته‌اند، نظر کاملا متفاوتی خواهید داشت نسبت به زمانی که به‌دنبال پاسخ آن در کلیت برنامه‌ها و شکل و شمایل تلویزیون باشید.

صبح نو

خبر

پُرتره موتزارت
 چهار میلیون یورو فروش رفت
پُرتره کمیابی از «موتزارت»، موسیقیدان نامدار اتریشی در شعبه پاریس حراجی کریستیز با چهار برابر قیمت برآورده شده اولیه به فروش رفت. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، این تابلو نقاشی که پرتره نادری از «موتزارت» است با قیمت تخمینی ۸۰۰‌هزار الی ۱/۲‌میلیون یورو قیمت گزارش شده بود اما در نهایت به قیمت چهار میلیون یورو به فروش رفت. این یکی از چهار پرتره‌ای است که در تمام طول دوران زندگی این موسیقیدان از او کشیده شده است و بخشی از یک مجموعه هنری خصوصی محسوب می‌شود. این نقاشی به «جیانبتینو سینارولی» نقاش ایتالیایی در سال‌۱۷۷۰ میلادی نسبت داده شده است. این تابلو نقاشی رنگ روغن، «موتزارت» ۱۳‌ساله را در حالی که کلاه‌گیس سفیدی به سر داشته و کت قرمزی به تن دارد را در حال نواختن پیانو به تصویر می‌کشد. رییس دپارتمان اساتید قدیمی شعبه پاریس حراجی کریستیز گفت: آنچه درباره این نقاشی بسیار جالب است نت‌های موسیقی است و برخی موسیقی‌شناسان معتقدند اثر می‌تواند اثر خود «موتزارت» باشد. در زمانی که این تابلو نقاشی از موتزارت کشیده شد،‌ این موسیقیدان اتریشی برای ادامه دادن مراحل یادگیری موسیقی به ایتالیا سفر و در سراسر این کشور کنسرت برگزار می‌کرد. این تابلو نقاشی به سفارش یک ژنرال ونیزی پس از آن که «موتزارت» کنسرتی را در شهر «ورونا» اجرا کرد،‌ خلق شد؛ چراکه این ژنرال به شدت تحت تأثیر استعداد «موتزارت» قرار گرفته بود. حراجی ساتبیز نیز اخیراً از به فروش گذاشتن صفحه دست‌نویسی از نت‌های یک قطعه دو دقیقه‌ای که توسط «موتزارت» نوشته شده بود، خبر داد. «موتزارت» در سال‌۱۷۵۶ در شهر «زالتسبورگ» واقع در اتریش متولد شد و در سال‌۱۷۹۱ در سن ۳۵‌سالگی درگذشت.
 
ششمین شب خاطره جهادی 
در حوزه هنری برگزار شد
 ششمین خاطره جهادی با حضور ۵۰۰‌دانشجوی جهادگر در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد. در این شب خاطره که با تجلیل از خانواده شهدا همراه بود از خانواده شهید جهادی امیر‌محمد اژدری تجلیل گردید و همچنین از مستندی به نام (آنجا) رونمایی شد. در این مراسم که با حضور برخی شخصیت‌های فرهنگی، جهادی، نهادها و دستگاه‌های فعال در حوزه خدمت‌رسانی برگزار شد همچنین از پایگاه توانمند‌سازی مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی و نخستین کتاب شعر آشنایی با اردوهای جهادی ویژه کودکان رونمایی شد. در ششمین شب خاطره جهادی از جناب آقای دکتر محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام؟ره؟ به‌عنوان چهره برگزیده مسوولان در پشتیبانی از امور جهادی و جهادگران تقدیر به‌عمل آمد. این مراسم با خاطره‌گویی پنج جوان فعال در اردوها و مناسبت‌های جهادی همراه بود.
 
تمجید کارگردان نسخه قبلی 
«زنان کوچک» از جدیدترین فیلم آن
گیلیان آرمسترانگ که فیلم قبلی «زنان کوچک» را ساخته است، گرتا گرویگ را برای ساخت فیلم جدیدی از این داستان، تحسین کرد. به گزارش مهر به نقل از ایندی وایر، گیلیان آرمسترانگ کارگردان استرالیایی از برداشت جدیدی که گرتا گرویک از رمان مشهور لوییزا می آلکوت انجام داده تمجید کرد. این فیلم که قرار است روز کریسمس اکران شود اکنون با امتیاز ۹۷‌درصد در سایت راتن تومیتوز جای دارد و یکی از امیدداران بزرگ اسکار هم هست. گیلیان آرمسترانگ سال‌۱۹۹۴ به نگاهی مدرن به داستان آلکوت پرداخته بود و در حالی که در طی سال‌ها اقتباس‌های متعددی از این رمان محبوب انجام شده، فیلمش را با بازی وایونا رایدر، سوزان ساراندون و کریستین بیل ساخت و سه نامزدی اسکار را کسب کرد. آن فیلم نیز گرچه سایت راتن تومیتوز آن زمان موجود نبود اما با نقدهای امروزی، امتیاز ۹۲‌درصدی را در این سایت دارد. این کارگردان استرالیایی با دیدن نسخه‌ای که گرویک ساخته است در توییتر از او تمجید کرد و گفت عاشق این فیلم شده است. وی نوشت: عاشقش شدم. خیلی متفاوت بود. شجاعتت را تحسین می‌کنم. گروه بازیگران عالی بودند. وی در عین حال تاکید کرد از دیدن فیلم ناامید نشده و این فیلم را برداشتی برای نسل جدید خواند. نسخه جدید این فیلم با بازی مریل استریپ، سورشا رونان، اما واتسون، تیموتی شالامی، فلورنس پیو، لورا درن، جیمز نورتون، لویی گارل، باب ادنکیرک و کریس کوپر ساخته شده است. «زنان کوچک» ۲۵‌دسامبر‌۲۰۱۹ توسط سونی پیکچرز منتشر خواهد شد. این فیلم تا کنون برای تیم بازیگری و کارگردانی بسیار ستایش شده است. گرویگ برای فیلم «لیدی برد» نامزدی بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه سال‌۲۰۱۷ را کسب کرده است.

captcha
شماره‌های پیشین