sobhe-no.ir
831
شنبه، ۰۹ آذر ۱۳۹۸
1
چهار نهاد اصلی از حقوق مصرف‌کننده حمایت می‌کنند

چگونه از گران‌فروشی شکایت کنیم

معاون سیاسی وزیر امور خارجه تاکید کرد که ایران دیگر بر سر برجام مذاکره نمی‌کند

عراقچی: نتیجه پایبندی به برجام، تحریم بیشتر بود

هرچند ایران بعد از خروج آمریکا از برجام صبورانه و براساس وعده دیگر طرف‌های برجامی خود، به توافق هسته‌ای پایبند ماند؛ اما به گفته معاون وزیرخارجه کشورمان نتیجه این پایبندی ایران فقط تحریم‌های بیشتر بود.

گزارش «صبح‌نو» از اتفاقاتی که در حراج «جمعه سیاه» ایران رخ می‌دهد

سیاه‌مان می‌کنند

گزارش مهدیه سادات شاهمرادی /سیاه اگر در فرهنگ ایرانی رنگ عزا و ماتم است ولی در بازار اقتصادی غرب روز پرجنب‌وجوشی را نصیب خود کرده است. سالیان متمادی است که «جمعه سیاه» در کشورهای غربی، روزی برای مبادلات پررونق کالاهای مصرفی تلقی می‌شود؛ در ایران نیز این فرهنگ فروش چندسالی است که رواج پیدا کرده اما همه مولفه‌های دادوستد غربی را رعایت نکرده و فقط شیوه هیجانی دادوستد را با خود به ارمغان آورده است؛ هیجانی که در بسیاری از اوقات، پشیمانی و زیان خریداران را به همراه دارد.

با استعفای عادل‌عبد‌المهدی سناریوی لبنان تکرار شد

عراق در محاق

یک برگ دیگر از تاریخ عراق روز گذشته ورق خورد. اعلام آمادگی نخست‌وزیر عراق برای کناره‌گیری از قدرت که روز گذشته در رسانه‌ها پیچید، این کشور را در شرایط بحرانی از جمله در ورطه وضعیت ناامنی و بی‌ثباتی هر چه بیشتر سیاسی خواهد انداخت.

گزارش «صبح‌نو» درباره کیفیت هوای کلان‌شهرها و وضعیت وخیم زندگی مردم را بخوانید

مدفون در حجم آلودگی

آلودگی هوای تهران در کلان‌شهرهایی چون تهران، کرج، مشهد، اراک و اصفهان نفس مردم را به شماره انداخته و گویا مدیران دولتی کشور همانطور که از گران شدن بنزین بی‌خبر بودند، از تشدید آلودگی هوای شهرها در یک هفته گذشته هم بی‌خبر هستند. آلودگی هوا معضلی است که با تدبیر مدیران کشورها و شهرهای توسعه یافته برطرف شده، در کشور ما مدام قانون و مصوبه تصویب می‌شود اما همچنان هوای شهرها آلوده است.

حامیان دولت برای اعاده حیثیت خود، اعتراضات پراکنده‌ای نسبت به بی‌خبری رییس‌جمهوری از زمان اجرای طرح بنزین داشتند

سروصدای کور اصلاح‌طلبان

اظهار نظر اخیر رییس‌جمهوری درباره بی‌اطلاعی‌اش از زمان اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، تعجب افکار عمومی و نیروهای سیاسی منتقد و حامی دولت را در پی داشت.

اردشیر زابلی‌زاده، مدیر شبکه «ایران کالا» درگفت‌وگو با«صبح‌نو» مطرح کرد

رسانه ملی واسطه بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان

گفت‌وگو مصطفی پورکیانی / در جنگ اقتصادی دنیا علیه کشورمان که سال‌هاست در حال رخ دادن است، نگاه به توان داخلی و حمایت از تولیدکنندگان ایرانی از طرف رهبری و مسوولان دلسوز نظام بارها‌و‌بارها مطرح شده است اما متاسفانه کمترین میزان توجه به این بخش، ضربات گاها جبران‌ناپذیری برای ما به ارمغان داشته است. افتتاح شبکه «ایران کالا» و پخش برنامه‌های آن در این دو سال، شاید نور اندکی در این کورسوی ناامیدی به اقتصاد فلج و بیمار کشور در فضای رسانه‌ای کشور و با هدف حمایت از تولیدکنندگان ایرانی باشد. با اردشیر زابلی‌زاده، مدیر شبکه «ایران کالا» به بهانه دیدار اخیر رهبری با تولیدکنندگان و طرح جدید این شبکه در خرید مستقیم و بدون واسطه مردم از تلویزیون به گفت‌و‌گو نشسته‌ایم.

سرمقاله

نزاع تمدنی

یادداشت

خدعه سازمان ملل

احمدرضا روح‌الله‌زاد

شماره‌های پیشین