sobhe-no.ir
830
چهارشنبه، ۰۶ آذر ۱۳۹۸
12
خبر

چهاردهمین اجلاس حکمرانی اینترنت IGF 2019 ذی‌نفعان و مسوولان کشورها را با شعار وحدت در برلین گرد هم آورد

یک جهان، یک شبکه، یک چشم‌انداز

گزارش فاطمه ترکاشوند / مرکز کنگره استرل در برلین امسال میزبان چهاردهمین اجلاس حکمرانی اینترنت «IGF 2019» است که در فاصله 25 تا 29 نوامبر برگزار می‌شود. سازمان ملل متحد، یونسکو، سالانه این اجلاس را با هدف گرد هم آوردن گروه‌های ذی‌نفع و ایجاد فضایی برای مذاکره درباره سیاست‌های عمومی در حوزه اینترنت تشکیل می‌دهد.

صبح نو

خبر

فرهاد اصلانی 
به «سلمان فارسی» پیوست
«فرهاد اصلانی» جدیدترین بازیگر مجموعه تلویزیونی «سلمان فارسی» به کارگردانی سیدداوود میرباقری شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، بعد از پیوستن علیرضا شجاع‌نوری به این سریال، «فرهاد اصلانی» نیز بازیگر سریال اخیر داوود میرباقری شد. فرهاد اصلانی در همکاری‌های قبلی با میرباقری در سریال امام علی؟ع؟ در نقش یزید، در مختارنامه نقش ابن‌زیاد و در شاهگوش نقش سرگرد اسد را بازی کرده بود. حسین طاهری تهیه‌کننده این سریال است و داوود میرباقری نیز سرپرست نویسندگان فیلمنامه این سریال است. طراحی هنری «سلمان فارسی» نیز برعهده محسن شاه‌ابراهیمی است. به گزارش فارس، در این سریال سه دوره از زندگی شخصیت تاریخی «سلمان فارسی» روایت می‌شود: دوره ایران باستان، بیزانس و صدر اسلام. سریال «سلمان فارسی» که این روزها مراحل پیش‌تولید را پشت سر می‌گذارد بنا به گفته رییس سازمان صداوسیما اواخر آذرماه در قشم کلید خواهد خورد.
 
حوزه هنری در چهارمحال‌وبختیاری پردیس سینمایی می‌سازد
 سیدمصطفی حسینی، مدیرعامل موسسه «بهمن سبز»، از ساخت یک پردیس سینمایی در استان چهارمحال‌و‌بختیاری خبر داد و عنوان کرد: این موسسه در نظر دارد به‌منظور پاسخگویی به نیازهای سینمایی و هنری این استان یک پردیس سینمایی چهارسالنه در شهرکرد بسازد. وی خاطرنشان کرد: «سینما بهمن» شهرکرد در راستای طرح‌های عمران و توسعه موسسه «بهمن سبز»، به زودی به یک پردیس سینمایی با چهار سالن تبدیل می‌شود. ساخت سه سالن جدید در کنار سالن «سینما بهمن» شهرکرد از آذرماه به همت موسسه «بهمن سبز» سازمان سینمایی حوزه هنری با مشارکت شهرداری شهرکرد آغاز می‌شود و با اضافه‌شدن این پردیس‌ها، «سینما بهمن» به یک مجموعه فرهنگی چهار سالنی تبدیل خواهد شد. «سینما بهمن» شهرکرد از سال ۱۳۵۰ به‌صورت تک‌سالنی فعالیت خود را آغاز کرد. این سینما اکنون دارای یک سالن با ظرفیت ۴۸۰ نفر است که پس از چهار سالنی شدن، پاسخگوی سلایق مختلف سینمایی مخاطبان و تولیدات سینمایی ایران خواهد بود. با احداث و افتتاح این پردیس سینمایی، عموم مخاطبان استان چهارمحال‌وبختیاری می‌توانند با وجود چهار سالن مجزا، فیلم‌های دلخواه خود را انتخاب و تماشا کنند. به گفته وی، در این تغییر و بهسازی، دکوراسیون سالن انتظار، بوفه و مسیر ورود و خروج سینما نیز تغییر خواهد کرد و یک محل تفریحی در این مجموعه سینمایی دایر خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود تا بهمن سال ۹۸ از این پردیس سینمایی در شهرکرد بهره‌برداری شود.
 
اضافه‌شدن یک قطعه جدید
 به «بی‌نام» محسن چاوشی
انتشار آلبوم «بی‌نام» به خوانندگی «محسن چاوشی» که قرار بود دیروز منتشر شود، به زمان دیگری موکول شد. در عین حال، قطعه‌ «بحر تفکر» به درخواست مخاطبان به این آلبوم اضافه شده است. به گزارش فارس، مسوولان انتشار آلبوم جدید «محسن چاوشی» با عنوان «بی‌نام» با انتشار پیامی که در اختیار خبرنگار فارس قرار داده‌اند از لغو انتشار آلبوم و موکول‌شدن آن به زمانی دیگر خبر داده و نوشتند: «تیم تهیه و تولید آلبوم «بی‌نام» با احترام به مخاطبان فهیم آثار محسن چاوشی و مردم عزیز ایران با توجه به ‌مسائل پیش‌آمده طی روزهای اخیر، تصمیم گرفت انتشار آلبوم را به زمان و احوال بهتری موکول کند. نیازی به تکرار و یادآوری نیست که محسن چاوشی برای طرفداران و مخاطبان خود همیشه عشق و احترام فراوان قائل بوده و به‌ احترام و خواست شما قطعه‌ «بحر تفکر» به آلبوم اضافه شده است.» آلبوم «بی‌نام» محسن چاوشی دهمین آلبوم رسمی این خواننده پاپ پر طرفدار خواهد بود. طرفداران چاوشی منتظر هستند تا این آلبوم منتشر شود؛ آلبومی که نامش از «قمارباز» به «بی‌نام» تغییر کرد. سال قبل آلبوم «ابراهیم» محسن چاوشی با استقبال مخاطبان او همراه شد. این آلبوم با همراهی طرفداران چاوشی با دانلود غیر‌قانونی کمتری به نسبت دیگر آلبوم‌ها روبه‌رو شد. آلبوم «بی‌نام» با اشعاری از مولانا و سعدی تهیه و تولید شده است و در این بین از اشعار برخی شاعران دیگر نیز به صورت ترکیبی و در تجربه‌ای نو استفاده شده است. 

captcha
شماره‌های پیشین