sobhe-no.ir
827
یکشنبه، ۰۳ آذر ۱۳۹۸
4
تجمع

راهپیمایی تهرانی‌ها؛ دوشنبه میدان انقلاب، ساعت ۱۴:۳۰

پرویز سروری در گفت‌وگو با «صبح‌نو» جزئیات سازوکار انتخاباتی نیروهای انقلابی را تشریح کرد

شورای ائتلافی، پایانی بر لیست سهمیه‌ای

انتخابات مجلس در پیش است و نیروهای سیاسی مختلف، تدریجا خود را آماده این هماورد سیاسی می‌کنند. نیروهای انقلابی نیز مدتی است در قالب «شورای ائتلاف» به تنظیم و تمشیت امور انتخاباتی خود مشغول هستند. برای اطلاع از جزئیات این شورا، گفت‌وگویی با پرویز سروری داشته‌ایم. پیش از آن، اظهارات روز گذشته رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی درباره روند و فرایند این شورا را از نظر خواهیم گذراند.

صبح نو

تجمع

راهپیمایی تهرانی‌ها؛ دوشنبه میدان انقلاب، ساعت ۱۴:۳۰

راهپیمایی تهرانی‌ها؛ دوشنبه میدان انقلاب، ساعت ۱۴:۳۰
حجت‌الاسلام سیدمحسن محمودی، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران عصر شنبه در جمع خبرنگاران از راهپیمایی مردم بابصیرت و انقلابی شهر تهران در محکومیت اشرار و آشوبگران خبر داد و اظهار کرد: در پی حرکات شوم آشوبگران و اغتشاشگران در تخریب اموال عمومی و توهین به مقدسات، مردم شریف و انقلابی شهر تهران راهپیمایی خواهند کرد. وی با اشاره شرایط حساس کشور ادامه داد: فتنه‌ای در کشور رخ داد و دشمنان خارجی و منافقین با موج‌سواری با جنایات مشمئز‌کننده اغتشاشگران همنوایی کردند و دیدیم این خسارات به نظام و مردم چه ضربه‌ای وارد کرد. رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران تصریح کرد: اتفاقات تلخ روزهای گذشته مانند جسارت به حریم مساجد و آتش زدن قرآن و مثله‌کردن مدافعان امنیت واقعا دردناک بود و به همین جهت در شهر تهران راهپیمایی محکومیت اغتشاشات اخیر، حمایت از مقام معظم رهبری و پیگیری مطالبات بحق مردم برگزار می‌شود. محمودی یادآور شد: راهپیمایی محکومیت اغتشاشات در شهر تهران روز دوشنبه، ۴ آذر ۹۸ از ساعت ۱۴:۳۰ عصر آغاز و مردم در میدان انقلاب و خیابان‌های اطراف تجمع کرده و تظاهرات خواهند کرد. وی در پایان خاطرنشان کرد: سردار سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، سخنران ویژه این مراسم و حاج سعید حدادیان، ذاکر اهل بیت؟ع؟ در این مراسم مدیحه‌سرایی خواهد کرد.
 
اعلام انزجار از آشوبگران 
در جای‌جای ایران
اعلام انزجار مردم از اقدامات اخیر اغتشاشگران سازمان‌یافته همچنان در شهرهای مختلف ادامه دارد، تا موج خروشان ملت در حمایت از مواضع رهبر معظم انقلاب و محکومیت آشوبگران به جای‌جای ایران برسد. مردم در تعداد زیادی از استان‌های کشور طی روزهای اخیر به صحنه آمدند تا نشان دهند حساب‌شان از آشوبگری‌هایی که در روزهای گذشته توسط تعداد معدودی اغتشاشگر در کشور رخ داد، جداست و آن‌ها همچنان پای آنچه خون داده‌اند، ایستاده‌اند. طی روزهای اخیر مردم در استان‌ها و شهرهای مختلف کشورمان هم به صحنه آمده بودند. مردم در استان‌های کردستان، آذربایجان‌غربی، تهران، خوزستان، سمنان، بوشهر، خراسان‌جنوبی، قزوین و... امروز به میدان آمدند تا پاسخ آشوبگری‌های روزهای گذشته را بدهند. ایرانیان با بصیرت هرچند برای تحقق مطالبات اقتصادی خود خواستار توجه جدی دولتمردان هستند اما راه اعلام انتقاد و گلایه خود از شرایط اقتصادی را آشوبگری در خیابان‌ها نمی‌دانند و بر همین اساس طی چند روز اخیر در این راهپیمایی حضور حداکثری پیدا کردند.
 
۱۸۰ نفر از لیدرهای ناآرامی‌های اخیر کشور، دستگیر شدند
نیروی انتظامی در اطلاعیه‌ای آورد: در پی ناآرامی‌های اخیر در سطح کشور که با سازماندهی معاندان و افراد فرصت‌طلب و با هدف ایجاد ناامنی، آسیب زدن و تخریب اموال عمومی صورت گرفته بود، نیروی انتظامی با به‌کارگیری ظرفیت‌های اطلاعاتی، انتظامی و عملیاتی موفق شد لیدرهای اصلی و سرشبکه‌های این اقدامات خرابکارانه را شناسایی کند.
با مدیریت هوشمندانه ناجا، تعامل دستگاه‌های امنیتی و نیز مشارکت بسیار مطلوب مردم بصیر و ولایی کشورمان در معرفی اغتشاشگران و برهم‌زنندگان نظم و امنیت، تاکنون ۱۸۰ نفر از لیدرهای اصلی شناسایی و دستگیر شدند.
تخریب اموال عمومی، آتش‌زدن بانک‌ها، حمله به مراکز انتظامی و نظامی، راه‌اندازی کمپین تجمعات غیرقانونی در فضای مجازی و... از اقدامات آشوبگرانه این متهمان بوده است. نیروی انتظامی ضمن قدردانی از همکاری مردم عزیز اعلام کرد: قاطعانه در برابر افرادی که به دنبال آشوب و ناامنی در سطح جامعه باشند، ایستاده و اجازه نخواهد داد معدود افرادی باعث بی‌نظمی و هرج و مرج در کشور شوند؛ همچنین شناسایی و دستگیری هنجارشکنان و مخلان نظم و امنیت همچنان در دستور کار پلیس است.

captcha
شماره‌های پیشین