sobhe-no.ir
827
یکشنبه، ۰۳ آذر ۱۳۹۸
2
نکته

طنز روزگار

دولت و حامیانش با نگاه به انتخابات پیش رو به‌دنبال فرار از مسوولیت و انداختن تقصیرها به گردن دیگران هستند

دولت فرّار مثل بنزین

بعد از چند روز اغتشاش و ناآرامی در برخی از شهرها، حالا روی آرامش به کشور بازگشته و اینترنت شهروندان نیز به نوبت در حال وصل‌شدن است. حال با فاصله گرفتن از روزهای پرالتهاب فرصتی است تا رفتار دولت و آنچه موجب خشم مردم شده است را بررسی کنیم.

صبح نو

نکته

طنز روزگار


«جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا که توسط دونالد ترامپ از سمت خود برکنار شد، حال در پیامی توییتری اعلام کرده «از روزی که از سمت خود به‌عنوان مشاور امنیت ملی استعفا کردم، کاخ سفید از بازگرداندن دسترسی من به حساب کاربری شخصی‌ام در توییتر امتناع کرد. آنها می‌ترسیدند که من چه‌ چیزهایی را بگویم؟ برای آن‌ها شایعه کردند که من پنهان شده‌ام، متأسفم که ناامیدتان می‌کنم.» استفانی گریشام، سخنگوی ترامپ هم در پاسخ به انتقاد «جان بولتون» گفت «بولتون سالخورده به احتمال زیاد گذرواژه‌اش را فراموش کرده است.»
راشاتودی این پیام بولتون را نشانه‌ای برای حضور احتمالی بولتون در جلسات استماع کنگره آمریکا در خصوص استیضاح ترامپ دانسته است. تاکنون سه جلسه از جلسات استماع علنی استیضاح ترامپ برگزار شده است. کنگره پیشتر خواستار حضور بولتون در این جلسات به‌عنوان شاهد شده بود اما وی اعلام کرده بود که بدون درخواست رسمی و رای دادگاه در این جلسات حاضر نخواهد شد. 
این اقدام کاخ سفید علیه یک کارمند سابق سالخورده و ازکارافتاده خود در حالی است که این روزها مقامات آمریکایی در اقدامی مداخله‌جویانه در امور کشورمان از قطع اینترنت به‌دلیل برخی مسائل امنیتی که ناشی از اغتشاشات اخیر است، انتقاد می‌کنند و وزیرخارجه این کشور نیز در اقدامی بی‌سابقه مردم ایران را دعوت به جاسوسی و ارسال فیلم از اعتراضات می‌کند.

captcha
شماره‌های پیشین