sobhe-no.ir
827
یکشنبه، ۰۳ آذر ۱۳۹۸
14

صبح نو

نخستین شب از مجموعه کنسرت‌های «حالا که می‌روی» برگزار شد کنسرت با طعم بنزین و اینترنت

نخستین شب از مجموعه کنسرت‌های «حالا که می‌روی» با خوانندگی علیرضا معتمدی در سالن وزارت کشور برگزار شد. معتمدی در این کنسرت اشعار آلبوم حالا که می‌روی را اجرا کرد. تهیه‌کننده این کنسرت مرکز موسیقی «مأوا» بود. «حالا که می‌روی» در هشت قطعه اجرا و تنظیم شده است. این آلبومِ عاشقانه با آهنگسازی فرید سعادتمند و براساس اشعار محمد‌مهدی سیار از کتاب «رودخوانی» است که اسفند ماه سال گذشته با حمایت مرکز موسیقی «ماوا» در دسترس مخاطبان قرار گرفت. در این اثر قطعات «باور نمی‌کنی»، «دل‌های فروشی»، «حالا که می‌روی»، «نشانی»، 
«غم پنهان»، «آفرینش»، «کوچه انتظار» و «کجایی» آمده است. کنسرت آلبوم «حالا که می‌روی» با رهبری ارکستر محمدرضا عقیلی قرار است در شهرهای شیراز، اصفهان و رشت نیز اجرای برنامه داشته باشد.
محمد معتمدی در ابتدای این کنسرت گفت: بسیار خوشحالیم که بعد از یک سال موفق شدیم آلبوم «حالا که می‌روی» را روی صحنه ببریم. این کنسرت به نوعی نخستین اجرای زنده آلبومی است که خوشبختانه مورد توجه شما عزیزان قرار گرفت. به هر حال در شرایطی که این روزها کار با اینترنت بسیار سخت بود و شرایط اطلاع‌رسانی را برای ما دشوار کرد اما بسیار خرسندیم که شاهد حضور پرشور شما تماشاگران عزیز در این تالار هستیم. من در نوبت اول کنسرت هم گفتم که بنده هنوز در باک اتومبیلم از بنزین ۱۰۰۰‌تومانی چیزی باقی مانده بود که خودم را به اجرا رساندم اما قطعاً بسیاری از شما امشب با باک ۳۰۰۰‌تومانی اینچنین با انرژی در تالار وزارت کشور حضور پیدا کردید؛این برای من بسیار ارزشمند است! وی در لابه‌لای اجرای قطعاتش هم مهمانان کنسرت را معرفی می‌کردند و هم اعضای گروهش را. وی در بخشی دیگر از سخنان خود به تلاش برای اجرای این کنسرت در مشهد اشاره کرد و گفت: حدود دو سال است که در تلاشم شرایطی فراهم شود تا بتوانیم در شهر مشهد نیز کنسرت برگزار کنیم. حتی در پروژه قبلی نیز تلاش‌هایی در این زمینه صورت گرفت اما متاسفانه نشد. البته در این مدت اجراهایی در قالب همایش و سمینار پیش روی مخاطبان عزیز مشهدی قرار گرفت. به هر حال همه عوامل این گروه و مجموعه بر این باورند که شهر عزیزی چون مشهد که نور چشم مردم ایران است می‌تواند میزبان اجراهای موسیقایی باشد و معیارهای لازم برای اجرا در این مکان وجود دارد. به هر ترتیب امید این است که تا آخر سال هم بتوانیم این کنسرت را در مشهد نیز برگزار کنیم و امیدوارم این شرایط با یاری همه مدیران و دست‌اندرکاران مهیا شود.
معتمدی همچنین در میان سخنانش به طنز درباره وضعیت اینترنت هم گفت: در ایام قدیم که اینترنت وصل بود ما 
به واسطه فضای مجازی و آشنایی با یک دوست عزیز، فردی را پیدا کردیم که در اتوبان امام رضا؟ع؟ در شرایط بسیار بد و غم‌انگیزی زندگی می‌کرد. او در محله‌ای زندگی می‌کرد که نامش بر خلاف مکانش «غنی آباد» بود و من از همان زمان بود که تصمیم گرفتم در آینده که اینترنت وصل شد قراری با شما بگذاریم که در حمایت از بچه‌های بی‌سرپرست و 
بد‌سرپرست کارهایی را انجام دهیم. از آن جمله کارها می‌توان به راه‌اندازی یک کارگاه بسته‌بندی حبوبات و مواردی از این دست اشاره کرد که بتوان در این چارچوب هزینه تحصیل این عزیزان نیز تأمین شود. عمرها کوتاه است پس ما باید قدر هم‌میهنان خود را بدانیم. متاسفانه خیلی‌ها در مرز پرگوهر ایران حال‌شان خوب نیست و دچار گرفتاری هستند، پس اگر همت کنیم قطعاً هم برای قبل از مرگ و هم بعد از مرگ می‌توانیم با وجدانی آسوده شرایط مطلوب‌تری را برای خود فراهم کنیم.

captcha
شماره‌های پیشین