sobhe-no.ir
824
سه شنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۸
8
خبر

«صبح‌نو» از خسارات وارد شده به سرمایه‌ها و زیرساخت‌های شهرها توسط اشرار گزارش می‌دهد

فندک آشوبگران زیر اموال عمومی

گزارش عارف چراغی / اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه 24‌آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوتی داشت. در برخی شهرها این اعتراض‌ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد. اما خیلی زود آشوب‌گران به جمع مردم آمدند و با تخریب اموال عمومی مسیر این مطالبات بحق را منحرف کردند. در چند روز گذشته اغتشاشگران به آمبولانس‌ها، اتوبوس‌های شهری و ماشین‌های آتش‌نشانی خسارت وارد کرده و مانع از امدادرسانی آن‌ها شده‌اند. بررسی‌ها نشان داده حدود 300‌میلیارد تومان به زیرساخت‌های شهر اصفهان آسیب وارد شده است. در شهرهای اطراف تهران نیز با به آتش کشیدن چند بانک و غارت فروشگاه‌ها خسارات زیادی به بار آوردند.

اتوبوس‌های حمل‌و‌نقل شهری هم در امان نماندند

به آتش کشیدن یک دانشگاه در شیراز

تخریب بانک‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای

صبح نو

خبر

برآورد بودجه 962‌میلیارد تومانی استان تهران
 برای سال‌99
استاندار تهران با بیان اینکه بودجه استان تهران در سال آینده 962‌میلیارد تومان برآورد شده که 24‌درصد رشد نسبت به سال قبل داشته است، گفت: بی‌تردید ما به‌دنبال تدوین بودجه به صورت نظام درآمد هزینه‌ای هستیم که درآمد بیشتری برای رفاه و توسعه استان وجود داشته باشد.
 آقای انوشیروان محسنی‌بندپی افزود: دو سناریو برای تدوین بودجه در سال آینده مطرح است؛ یکی نظام درآمد هزینه‌ای که پیشنهاد آن توسط دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال شده و سناریوی دوم تدوین بودجه مانند هر سال به صورت هزینه‌ای است.
 
اجرای طرح «سرباز کارت» برای واریز حقوق سربازان
رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد که حقوق همه کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از طریق بانک سپه پرداخت
 خواهد شد. 
سردار تقی مهری درباره طرح تجمیع حساب‌های بانکی کارکنان وظیفه اظهارکرد: در راستای اجرای ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح و به منظور تسهیل‌و‌تسریع در فرآیند پرداخت حقوق و مزایای کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، طرح سرباز کارت اجرایی 
شده است.
 وی ادامه داد: در این طرح، کلیه کارکنان وظیفه که از ۱۸‌آبان ماه مشغول به خدمت شده‌اند به صورت یکپارچه از طریق بانک سپه حقوق و مزایای خود را دریافت می‌کنند. مهری با بیان اینکه «سربازکارت» فقط تا پایان خدمت سربازی اعتبار دارد، گفت: براساس هماهنگی‌های انجام شده پس از ثبت درخواست اعزام به خدمت، مشمولان از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰)، اطلاعات آنان به سیستم بانک سپه منعکس و پس از افتتاح حساب، شماره حساب مشمولان به سامانه وظیفه عمومی منتقل می‌شود و سربازان می‌توانند با مراجعه به یکی ازشعب بانک سپه سراسر کشور، کارت عابر بانک خود را دریافت کنند.
 
۳۸‌درصد معلولان بهزیستی 
قربانیان تصادفات جاده‌ای هستند
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور معلولیت ناشی از ضایعه نخاعی و حوادث جاده‌ای را از شدیدترین انواع معلولیت‌ها دانست و گفت: بیش از ۱۱‌هزار نفر از معلولان تحت پوشش بهزیستی قربانیان تصادفات جاده‌ای هستند.
 آقای محمد نفریه با اشاره به روز جهانی قربانیان ترافیک گفت: از حدود ۲۶‌هزار معلول ضایعه نخاعی تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور حدود ۱۱هزار نفر معادل ۳۷ تا ۳۸‌درصد قربانیان تصادفات جاده‌ای هستند. هرسال نیز حدود‌۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰‌نفر به تعداد افراد دارای ضایعه نخاعی افزوده می‌شود که ۳۰ تا ۴۰‌درصد از این افراد نیز هرساله به‌دلیل تصادفات جاده‌ای به این گروه اضافه می‌شوند. وی با بیان اینکه این افراد از تمام خدمات سازمان بهزستی به معلولان دارای ضایعه نخاعی بهره‌مند می‌شوند، افزود: البته بخشی از این افراد تحت پوشش بیمه درمانی هستند اما کمک‌های سازمان بهزیستی ارتباطی با پوشش بیمه‌ای این افراد ندارد.
 
توزیع بیش از ۳‌میلیون و ۶۰۰‌هزار قلم 
ملزومات پزشکی اساسی در بیمارستان‌ها
اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت اعلام کرد: بیش از سه میلیون و ۶۰۰‌هزار قلم ملزومات پزشکی اساسی مورد نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی به منظور تضمین و تداوم فرآیند درمانی بیماران طی ۱۰‌ماه گذشته تأمین و توزیع شده است.
 به گزارش «صبح‌نو»، اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی اعلام کرد: با توجه به رصد و کنترل وضعیت تأمین اقلام استراتژیک و همچنین انجام برنامه‌ریزی و تمهیدات لازم به منظور تداوم فرآیندهای درمانی بیماران با همکاری و تعامل هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت در ۱۰‌ماه گذشته، برخی اقلام استراتژیک شامل گروه‌های کالایی جراحی عمومی، قلب و عروق، آندوسکوپی، اورولوژی و نفرولوژی و لوازم عمومی مصرفی تأمین شد و تاکنون بیش از سه میلیون و ۶۰۰‌هزار قلم از ملزومات مورد نظر با در نظر گرفتن سرانه مصرف دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و از طریق صدور حواله توسط این اداره کل توزیع شده است.
 بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا‌و‌دارو، پایش وضعیت تأمین ملزومات پزشکی به منظور تأمین مستمر ملزومات پزشکی در سال جاری نیز تداوم خواهد داشت تا هیچ‌گونه اختلالی متوجه روند تشخیص و درمان بیماران نباشد.

captcha
شماره‌های پیشین