sobhe-no.ir
824
سه شنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۸
1

راهپیمایی مردم زنجان علیه اشرار

پیشنهادهایی برای جایگزینی درآمدهای نفتی که دولت آن‌ها را نشنید

سخنگوی دولت: روحانی خود را فدای مردم کرد

هرچند سخنگوی دولت معقتد است که رییس‌جمهوری با اجرای طرح اصلاح مدیریت سوخت خود را فدای مردم کرده است اما باید بدانند اول دولت بود که مردم را فدای اهداف انتخاباتی خود کرد و طرح اصلاح نرخ سوخت را سال‌ها به تعویق انداخت.

سیدجواد هاشمی شورای صنفی اکران را در همزمانی نمایش سه فیلم کودک مقصر می‌داند

می‌خواهند سینمای کودک را از سرشان باز کنند

گفت‌وگوفاطمه ترکاشوند /سیدجواد هاشمی را در مقام بازیگر سال‌ها با چفیه و تفنگ در فیلم‌های دفاع مقدس دیده‌ایم؛ اما او در مقام کارگردان، چند سالی است که فقط به سراغ ساخت آثار کودک و نوجوان می‌رود، آن هم فیلم‌های موزیکال. در این گفت‌و‌گو هاشمی درباره انگیزه‌های این انتخابش توضیح می‌دهد و البته از عدم‌حمایت مسوولان سینمایی از فیلم‌های کودک و نوجوان گلایه دارد.

گزارش «صبح‌نو» درباره نگرانی مردم از افزایش کرایه‌ها و درخواست‌های تاکسیرانان را بخوانید

تفاهم کرایه‌ای به جای درگیری

افزایش نرخ بنزین که از دقایق اولیه روز جمعه آغاز شده، این نگرانی را به‌وجود آورد که نرخ کرایه‌ها و قیمت اجناس دیگر هم دوباره با گرانی مواجه شود. البته در مقابل نیز مسوولان دولتی و دست‌اندرکاران تنظیم بازار تلاش کرده‌اند تا به مردم این اطمینان را بدهند که کالاها با گرانی مواجه نخواهند شد. این در حالی است که اصنافی مانند تاکسیرانان نگران معیشت و درآمد خود هستند. مردم هم نگران افزایش هزینه رفت‌و‌آمد خود.

سرمقاله

مهار اغتشاش؛ پیگیری مطالبات

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با بهنام تشکر به بهانه اجرای مسابقه مافیا که باعث استقبال از آن در شبکه سلامت شده است

ایده خوب، مخاطب را جذب می‌کند

گفت‌وگو مصطفی پورکیانی /اسم «بهنام تشکر» احتمالا برای هر خواننده‌ای، یادآور سریال «ساختمان پزشکان» یا «دزد و پلیس» است و همبازی شدن و زوج بودن با هومن برق‌نورد را تداعی می‌کند، ولی این روزها مسابقه «مافیا» با اجرای بهنام تشکر از شبکه سلامت در حال پخش است؛ مسابقه‌ای که در همان روزهای نخست پخش، توانست بینندگان خود را پیدا کرده و با خود همراه کند. تشکر در گفت‌وگو با «صبح‌نو» از نخستین تجربه اجرای خود گفته و از استقبالی که باعث شده به زودی فصل دوم این مسابقه تولید شود.

اغتشاشات روزهای گذشته باعث شده بسیاری از برنامه‌های فرهنگی لغو و خسارات زیادی به مراکز فرهنگی وارد شود

فتیله فرهنگ پایین

این هفته هفته خوبی برای حوزه فرهنگ نبود. حوادث روزهای گذشته و اتفاقات آن تاثیر مستقیمی روی این حوزه داشته است. دیروز در صفحه 11 اشاره‌ای کوتاه داشتیم که فرهنگ هم به صورت مستقیم از این اوضاع متضرر خواهد شد. گزارش امروز را که بخوانید، خواهید دید که این مساله چقدر به ضرر اهالی فرهنگ شده است.

«صبح‌نو» از خسارات وارد شده به سرمایه‌ها و زیرساخت‌های شهرها توسط اشرار گزارش می‌دهد

فندک آشوبگران زیر اموال عمومی

گزارش عارف چراغی / اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه 24‌آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوتی داشت. در برخی شهرها این اعتراض‌ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد. اما خیلی زود آشوب‌گران به جمع مردم آمدند و با تخریب اموال عمومی مسیر این مطالبات بحق را منحرف کردند. در چند روز گذشته اغتشاشگران به آمبولانس‌ها، اتوبوس‌های شهری و ماشین‌های آتش‌نشانی خسارت وارد کرده و مانع از امدادرسانی آن‌ها شده‌اند. بررسی‌ها نشان داده حدود 300‌میلیارد تومان به زیرساخت‌های شهر اصفهان آسیب وارد شده است. در شهرهای اطراف تهران نیز با به آتش کشیدن چند بانک و غارت فروشگاه‌ها خسارات زیادی به بار آوردند.

اولین دوره کتاب مدافعان حرم،جایزه سردار شهید حسین همدانی برگزیدگان خود را معرفی کرد

سوریه؛ تولد یک ادبیات جدید

شب گذشته حوزه هنری میزبان مدافعان حرم بود؛ شهدایی که طی چند سال گذشته فضایی جدید در ایران تولید کردند و اینک نام مدافع حرم چون مدال پرافتخاری مطرح است. مدافعان حرم این بار با کتاب‌هایی که برایشان نوشته شده بود خود را جلوی چشم ما آوردند. این جایزه که به دبیری حمید حسام آغاز شد، نویدبخش آینده‌ای پرامید برای نویسندگان این عرصه است. در این گزارش شمه‌ای از آنچه در مراسم گذشت را خواهید خواند.

گزارش «صبح‌نو» درباره تفاهم صورت گرفته برای تبلیغ گردشگری ایران را بخوانید

گردشگران بی‌توجه به ایران‌هراسی

ایران سرزمینی با تنوع قومیتی و خرده فرهنگ‌ها و اقلیم‌ها و سرمایه‌های فرهنگی و تاریخی است که هر کشوری در دنیا آرزو دارد بخشی از این سرمایه‌ها را داشته باشد. سرمایه‌های متنوع فرهنگی و تاریخی که در گوشه‌و‌کنار این سرزمین پهناور وجود دارد میراثی گران‌بها هستند که هر کدام می‌توانند هزاران گردشگر را در طول سال جذب خود کرده و در نهایت منجر به درآمدزایی برای کشور شود. این مسأله در سال‌های گذشته مورد تاکید کارشناسان قرار گرفته و البته برنامه‌ریزی‌هایی برای جذب بیشتر گردشگران به کشور انجام شده است.

شماره‌های پیشین