sobhe-no.ir
819
سه شنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۸
15
خبر

رییس ساترا در نشست خبری در پاسخ به «صبح‌نو» اعلام کرد

توقف صدور مجوز VODها از سوی ارشاد

سیدصادق امامیان، رییس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) روز گذشته در یک نشست خبری شرکت و به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد. وی در چند بخش تاکید کرد که نظارت این سازمان بر محتوای ارائه شده در رسانه‌های صوتی و تصویری پسینی است و هیچ‌گاه این سازمان وارد فرآیند ممیزیهای معمول نخواهد شد مگر در موارد خاص. امامیان همچنین درباره همگرایی نهادهای این حوزه اعم از وزارت ارتباطات و ارشاد آن را در حد خوب ارزیابی کرد و تاکید کرد بعد از ابلاغ قانونی درباره سازمان وزارت ارشاد صدور مجوز برای رسانه‌های صوتی و تصویری را متوقف کرده است.

صبح نو

خبر

شب شعر «حدیث عشق» با حضور شاعران ایرانی و اردو زبان برگزار می‌شود
انجمن شعر و ادب مدرسه امام علی ؟ع؟ با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی قم و مجمع شاعران اهل بیت؟ع؟ عصر امروز جلسه شعرخوانی با محوریت میلاد پیامبر اکرم؟ص؟ را در سالن کوثر سازمان تبلیغات اسلامی قم برگزار می‌کند. احمد شهریار از شاعران پاکستانی در گفت‌وگو با فارس درباره برگزاری شب شعر «حدیث عشق» به مناسبت میلاد پیامبر اعظم؟ص؟ اظهار داشت: انجمن شعر و ادب مدرسه امام علی؟ع؟ با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی قم همچنین مجمع شاعران 
اهل بیت؟ع؟ عصر امروز جلسه شعر‌خوانی با محوریت میلاد پیامبر اکرم؟ص؟ را امروز در سالن کوثر سازمان تبلیغات اسلامی قم برگزار می‌کند.دبیر این برنامه با بیان اینکه شاعران ایرانی نیز در این برنامه حضور دارند متذکر شد: رویکرد این شب شعر حضور شاعران اردو زبانان است، بر این اساس از 2نفر از شاعران ایرانی با نام «سیدمحمدجواد شرافت» و «سیدمحمدمهدی شفیعی» دعوت شده تا برای فارسی‌آموزان اردو زبان و طلاب دیگر کشورها شعرخوانی داشته باشند.شهریار افزود: در این مراسم که از ساعت‌۱۵ تا ۱۷ برگزار می‌شود، همچنین حجت‌الاسلام سیدسلمان نقوی در این مراسم سخنرانی خواهد داشت. 

اعلام نامزدهای بخش نقد ادبی جایزه جلال آل‌احمد
هیأت داوران بخش نقد ادبی دوازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد، اسامی ۶ نامزد راه‌یافته به مرحله نهایی این بخش را اعلام کرد.
بومی‌سازی رئالیسم جادویی در ایران به قلم «محمدحنیف» و «محسن حنیف» از انتشارات علمی فرهنگی تحلیل سوژه در ادبیات داستانی فرامدرن به قلم «فرزاد کریمی» از انتشارات روزنه. درباره مانایی و میرایی به قلم «احمد شاکری» از انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی. دوره‌بندی در تاریخ ادبی به قلم «ناصرقلی سارلی» از نشر خاموش رمان اسطوره‌ای، نقد‌و‌تحلیل جریان اسطوره‌گرایی در رمان فارسی به قلم «سیدعلی قاسم زاده» و «سعید بزرگ بیگدلی» از نشر چشمه نظریه و نقد ادبی درس‌نامه میان رشته‌ای به قلم «حسین پاینده» از انتشارات سمت. این ۶‌اثر به داوری «دکتر مریم حسینی»، «دکتر محمدرضا سنگری» و «دکتر ابوالفضل حری» به مرحله نهایی داوری دوازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل‌احمد راه پیدا کرده‌اند.
 
«رسوایی قرن و دیگر نوشته‌های مطبوعاتی» مارکز منتشر شد
کتاب «رسوایی قرن و دیگر نوشته‌های مطبوعاتی» نوشته «گابریل گارسیا‌مارکز» با ترجمه «علی شاکر» و مقدمه «دکتر محمدمهدی فرقانی» از سوی نشر خزه منتشر شد. به گزارش ایبنا این کتاب شامل ۴۲‌نوشته مطبوعاتی گابریل گارسیا مارکز است که بین سال‌های دهه‌۵۰ تا ۸۰‌میلادی در نشریات مختلف به چاپ رسانده. 
از دل این یادداشت‌ها و گاهی تک‌نگاری‌ها می‌توان پشت صحنه رمان‌های مشهور او را تماشا کرد. اینکه کدام اتفاق و دغدغه روزمره زمینه‌ساز خلق 
«صد سال تنهایی»، «پاییز پدرسالار» و... شده است. یادداشت‌های مطبوعاتی مارکز دست و دل او را برای خلق شاهکارهایش گرم می‌کرده‌اند. با این حال، خود آن‌ها هیچ کم از داستان‌های درخشانش ندارند و به خوبی گواهی می‌دهند که چرا مارکز یکی از غول‌های جاودان ادبیات دنیاست و چرا همای نوبل ادبیات بر شانه‌هایش نشسته است. درباره اهمیت کتاب «رسوایی قرن» همین بس که خود مارکز گفته است: «نه دلم می‌خواهد مرا با صدسال تنهایی به یاد بیاورند، نه با جایزه نوبل. دوست دارم با نوشته‌های مطبوعاتی‌ام از من یاد کنند.» وی در جایی دیگر هم عنوان کرده است: «من اساساً یک روزنامه‌نگارم. سراسر زندگی‌ام هم روزنامه‌نگار بوده‌ام. آثارم، کتاب‌های یک روزنامه‌نگار است. حتی اگر در آن‌ها به‌وضوح این موضوع دیده نشود.»کتاب «رسوایی قرن» در ۲۸۰‌صفحه و با بهای ۴۵هزار تومان از سوی نشر خزه به بازار کتاب راه یافته است.

قفسه کتاب کودک‌و‌نوجوان ایران
 در دوکتابفروشی پاریس
عضو هیأت مدیره انجمن ناشران کتاب کودک‌و‌نوجوان از مذاکره با دو کتابفروشی در محله ایرانی‌نشین پاریس برای عرضه کتاب‌های کودک‌و‌نوجوان ایرانی به زبان فارسی خبر داد.محمدتقی حق‌بین، عضو هیأت مدیره انجمن ناشران کتاب کودک‌و‌نوجوان در گفت‌وگو با تسنیم،‌ از مذاکره با 2‌ کتابفروشی پاریس برای عرضه کتاب‌های کودک‌و‌نوجوان ایران خبر داد و گفت:‌ در راستای اقدام انجمن برای صادرات فیزیکی کتاب کودک به چین و فرانسه،‌ ما کار را با 2کتابفروشی در محله ایرانی‌نشین پاریس آغاز کردیم و به‌زودی کتاب‌هایی از ایران در قفسه این کتابفروشی‌ها جای خواهد گرفت.از آنجایی که عمده ایرانی‌های مقیم فرانسه در این محله ساکن هستند،‌ حضور کتاب‌های ایرانی در این 2کتابفروشی می‌تواند مثمر ثمر باشدالبته تلاش ما برای مذاکره با شبکه توزیع کتاب در فرانسه «فناک»‌ نیز در دست انجام است،‌ چون این شبکه جزء بزرگترین مراکز توزیع کتاب در دنیا نیز به شمار می‌رود، می‌توانیم چشم‌انداز خوبی را برای آینده کتاب‌های ایرانی در خارج از کشور ترسیم کنیم. البته این شبکه با انتشارات فرهنگ معاصر در ایران در ارتباط است و کتاب‌های فرانسوی را به ایران می‌رساند،‌ ما در تلاشیم تا با همکاری انتشارات فرهنگ معاصر بتوانیم هر چه سریع‌تر مذاکره با این شبکه توزیع را آغاز کنیم تا از این طریق به تمام کتابفروشی‌های فرانسه دسترسی داشته باشیم.

captcha
شماره‌های پیشین