sobhe-no.ir
819
سه شنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۸
1
«صبح‌نو» از جزئیات طرح مسکن ملی گزارش می‌دهد

آلونکی که گران تمام می‌شود

گزارش عارف چراغی /جزئیات طرح مسکن ملی در روزهای اخیر اعلام شد و قرار است از امروز متقاضیان در استان‌های مختلف ثبت‌نام خود را آغاز کنند. بنابر آنچه اعلام شده سود این تسهیلات 18درصد است و کارشناسان معتقدند این میزان سود برای دهک‌های پایین زیاد بوده و اگر قصد دارند به این قشر از جامعه کمک کنند می‌بایست تسهیلات را به صورت قرض‌الحسنه در اختیار آن‌ها بگذارند. دکتر پروین‌پور به «صبح‌نو» می‌گوید: «‌مسکن مهر نهضتی در مسکن‌سازی کشور بود و خروجی آن بیش از 2‌میلیون واحد شهری و روستایی بود. در حالی که مسکن ملی ساخت 400هزار واحد را در دستور کار دارد که نیاز بازار مسکن کشور را برآورده نمی‌کند.»

درباره یک نمایشگاه نقاشی که با «باد» به حجاب و پرچم طعنه می‌زند

قایم‌باشک

این روزها نمایشگاه نقاشی شهره مهران با نام «باد» در گالری اعتماد برپاست. نمایشگاهی که با پیچش باد در لباس فرم مدرسه دختران دانش‌آموز، نگاهی طعنه‌آلود به حجاب دارد. به نظر می رسد مسوولانی که وظیفه نظارت بر عهده شان است باید با چشم‌های تیز بین تری نگاه کنند تا ببینند آنهایی که مدعی نبود آزادی هستند چگونه با آزادی تمام به نشر افکار و عقاید خویش مشغولند.

برنامه‌های ترافیکی مدیریت شهری تهران صدای پلیس را هم درآورد

فرمانده پلیس پایتخت: دستگاه قضایی به ماجرای ترافیک ورود کند

ورود خودروها به محدوده مرکزی شهر در حدود 40‌سال گذشته همیشه یکی از معضلات اصلی شهر تهران بوده است. اما برای سال‌ها طرحی طراحی شد تا خودروهای بدون مجوز نتوانند وارد محدوده مرکزی شهر شوند. این محدوده بعدها با افزایش محدوده تردد زوج یا فرد بزرگ‌تر شد و در روزهای افزایش آلودگی هوا شاهد تشدید اعمال قانون بودند. تا بلکه روند افزایش آلودگی هوای تهران تا حد کمی محدود شود، اما در 2سال اخیر طرح جدیدی شکل گرفته است که البته انتقادات بسیاری را هم به‌دنبال داشته است. گزارش «صبح‌نو» را در روزهایی که تهران برای چندمین روز متوالی آسمان خاکستری دارد، بخوانید.

ایران چگونه توانست به قدرت موشکی تبدیل شود با نگاهی به کتاب «خط مقدم»، به‌مناسبت سالروز شهادت حسن طهرانی‌مقدم

فاتح دنیای موشک‌ها

گزارش ‌مصطفی وثوق‌کیا / اکنون در سال‌1398 هستیم می‌دانیم که در حال حاضر ایران یکی از قدرت‌های موشکی منطقه و جهان است و آمریکا و اروپا دائم برایش خط‌و‌نشان می‌کشند. اینک می‌دانیم که وقتی رهبر مملکت خط‌و‌نشان می‌کشد که «اگر اسرائیل غلطی کند تلاویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم» یعنی چه؟ مسأله وقتی مضحک‌تر می‌شود که کشورهای کوچک حاشیه خلیج‌فارس هم زبانشان را بیش از حد دراز کرده و خواهان توقف فعالیت‌های موشکی ایران شده‌اند. همین چند روز قبل بود که یک پهپاد متجاوز را با موشکی ارزان قیمت منهدم کردیم. هنوز یادمان نرفته که گرانترین هواپیمای بدون سرنشین جهان را به‌دلیل تجاوز به خاک میهن منهدم کردیم و صاحب آن هیچ غلطی نتوانست بکند.

سرمقاله

حیات سیاسی نباتی

آمریکا با کلیدواژه انتخابات، یک کشور ضد امپریالیستی را به آشوب کشاند

بولیوی،کودتا با رنگ دموکراسی

گزارش روح‌الله فرقانی /امپریالیسم آمریکا که از اتحاد کشورهای عرصه مقاومت در حوزه کارائیب هراس و واهمه دارد، با ایجاد توطئه‌های مختلف، سعی در آشوب و ایجاد فتنه در کشورهای آمریکای لاتین می‌زند تا قدرت در دست گروه‌های همراهش قرار گیرد، هر چند مردم ونزوئلا اخیراً توانستند با حمایت از دولت قانونی «مادورو» او را بر سر قدرت نگه دارند، اما توطئه‌های آمریکا در بولیوی مؤثر واقع شد و دولت قانونی «مورالس» در کودتای طراحی شده از سوی آمریکا، از قدرت استعفا داد.

«صبح‌نو» از وضعیت بیماران «ای‌بی» بعد از اعمال تحریم‌های دارویی گزارش می‌دهد

«پروانه‌ای»‌ها در پیله تنهایی

گزارش سپهر تهرانی /تحریم‌های دارویی آمریکا سبب نرسیدن پانسمان‌های مخصوص به بیماران پروانه‌ای شده و بنابر اعلام هاشمی گلپایگانی، مدیرعامل خانه‌«ای‌بی» این موضوع منجر شده تا 15‌نفر از این بیماران جان خود را از دست بدهند. در پی این اطلاع‌رسانی؛ وزارت بهداشت ضمن ادعای دانستن این خبر اعلام کرد که تعدادی پانسمان برای این بیماران به کشور وارد شده و در اختیار آن‌ها قرار داده شده است.

رییس ساترا در نشست خبری در پاسخ به «صبح‌نو» اعلام کرد

توقف صدور مجوز VODها از سوی ارشاد

سیدصادق امامیان، رییس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) روز گذشته در یک نشست خبری شرکت و به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد. وی در چند بخش تاکید کرد که نظارت این سازمان بر محتوای ارائه شده در رسانه‌های صوتی و تصویری پسینی است و هیچ‌گاه این سازمان وارد فرآیند ممیزیهای معمول نخواهد شد مگر در موارد خاص. امامیان همچنین درباره همگرایی نهادهای این حوزه اعم از وزارت ارتباطات و ارشاد آن را در حد خوب ارزیابی کرد و تاکید کرد بعد از ابلاغ قانونی درباره سازمان وزارت ارشاد صدور مجوز برای رسانه‌های صوتی و تصویری را متوقف کرده است.

گزارش «صبح‌نو» از بودجه دوسالانه دو مرحله‌ای

دخل‌و‌خرج متفاوت کشور

بودجه‌ای که امسال قرار است دخل‌و‌خرج کشور در آن پیش‌بینی شود، امسال متفاوت از سال‌های گذشته خواهد بود؛ بودجه دو سالانه دومرحله‌ای. فرایند تهیه لایحه بودجه از هفته‌های گذشته در سازمان برنامه‌و‌بودجه در سطح «ستاد تهیه‌و‌تدوین بودجه کل کشور» آغاز شده است. بودجه‌ای که امسال قرار است متفاوت‌تر از سنوات گذشته باشد. مهم‌ترین وجه تمایز بودجه‌ای که امسال به مجلس ارائه می‌شود ارائه «سند دخل‌و‌خرج دوسالانه» به مجلس خواهد بود. البته همچون سنوات گذشته دولت از مجلس برای بودجه یکسال مصوبه می‌گیرد، اما برای نخستین منابع و مصارف 2‌سال کشور ارائه می‌شود.

چهره‌های سیاسی با سلایق مختلف اظهارات رییس‌جمهوری در حوزه مبارزه با فساد را به چالش کشیدند

همه علیه نگاه جناحی به فساد

اظهارات اخیر رییس‌جمهوری در به چالش کشیدن اقدامات ضد فساد قوه‌قضاییه، صدای چهره‌های مختلف از جناح‌های مختلف را درآورد. در این میان، واکنش افراد حامی دولت تدبیر، معنادارتر بود.

شماره‌های پیشین