sobhe-no.ir
813
یکشنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۸
1
سردار سلامی ،فرمانده سپاه پاسداران در مراسم رونمایی از دیوارنگاره‌های جدید لانه جاسوسی از گسترش قلمرو قدرت کشورمان گفت

ایران قدرتی فراتر از غرب آسیا

مردم عراق و لبنان در اعتراض به فساد به خیابان‌ها آمدند اما چیزی نگذشت که زخم‌خورده‌های انتخابات اخیر در این کشورها روی موج اعتراضات سوار شدند و این مطالبات مردم را به انحراف کشاند. حال شکست‌خورده‌های انتخابات اخیر با کمک و همراهی برخی سفارت‌خانه‌های خارجی در لبنان و عراق می‌خواهند ایران را نوک حمله معترضان قرار دهند. رسانه‌های غربی می‌گویند ایران نگران کاهش نفوذ خود است اما سردار سلامی تاکید کرد که ایران به هیچ ‌نقطه‌ای از جهان چشمداشت ندارد اما قلمرو قدرتش را گسترش می‌دهد تا هر نقطه‌ای که دشمن بخواهد اقدامی انجام دهد آن نقطه را نابود کند.

«صبح‌نو» نقش دلالان در افزایش قیمت ملک را بررسی می‌کند

جولان سفته‌بازان در عرصه مسکن

گزارش‌مهدیه‌سادات شاهمرادی قدرت خرید مسکن مردم هر روز کمتر می‌شود اما دلالان این حوزه روز‌به‌روز فربه‌تر شده و دارایی‌هایشان فزونی می‌یابد. بسیاری از کارشناسان اقتصادی، علت نابسامانی در قیمت مسکن را حضور پررنگ واسطه‌ها و دلالان می‌دانند و عده‌ای دیگر موضوع را از نقطه‌ای بالاتر رصد کرده و می‌گویند که نبود نظارت کافی بر نحوه عرضه و تقاضا باعث جان گرفتن و مانورهای مخرب دلالان شده است.

صابر شیخ‌رضایی، طراح دیوارنگاره‌های جدید لانه جاسوسی از کم‌سوادی هنری مسوولان گلایه دارد

مسوولان به خودشان بیایند

فاطمه ترکاشوند -دیروز دیوارنگاره‌های جدید لانه جاسوسی در مراسمی رونمایی شد. تغییرات اساسی طرح‌ها و تصاویر آن‌قدر است که همه عابران را چند لحظه‌ای از حرکت باز نگه دارد. به‌سراغ آقای صابر شیخ‌رضایی، طراح این دیوارنگاره‌های ضدآمریکایی رفتیم؛ اما او ترجیح داد در گفت‌وگو، هم ما خبرنگاران داخلی را نقد کند و هم مسوولان بی‌توجه به فرهنگ و هنر را.

با داغ‌شدن موضوع استیضاح رییس جمهوری آمریکاکشیش‌های اوانجلیست (فرقه مسیحیان صهیونیست) در کاخ‌سفید برای ترامپ مراسم دعا برگزار کردند

دعا برای شیطان

همزمان با داغ‌شدن ماجرای استیضاح ترامپ، شماری از کشیش‌های اوانجلیست، سه‌شنبه گذشته به‌صورت خصوصی با رئیس‌جمهوری آمریکا در کاخ سفید دیدار و برای او دعا کردند.

سرمقاله

تکفیر شرقی و هیزم غربی

حسین شیخ‌الاسلام در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

آمریکا در ماجرای 13 آبان از ملت ایران شکست خورد

گفت‌و‌گو حسام رضاییفردا سالگشت تسخیر سفارت آمریکا به دست دانشجویان خط امام در آبان ماه سال 58 است. حادثه ای که از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی به "انقلاب دوم" متصف شد. اگر انقلاب اول(22 بهمن 57) باعث سقوط رژیم پهلوی شد، انقلاب دوم، انقلاب را در برابر جریانات ضدانقلاب بیمه کرد. برای واکاوی بیشتر این رویداد مهم تاریخی، به سراغ حسین شیخ الاسلام رفتیم که به عنوان مترجم در تیم دانشجویان تسخیرکننده شرکت داشت. مشروح این گفت‌وگو را در ادامه خواهید خواند.

«صبح‌نو» از یک نفوذ سازمان‌یافته در عرصه تئاتر كشور گزارش می‌دهد

طراحان میزانسن نفوذ

گزارش اکبر ریحانیاجرای نمایش دستمزد همه خطاها و انحرافات اجرای تئاتر در یکی از بهترین و مهم‌ترین تماشاخانه‌های تهران است، آن‌هم برای عنصری که رصد فعالیت‌هایش نشان می‌دهد چگونه به‌صورت سازمان‌یافته در عرصه تئاتر کار ضدفرهنگی انجام می‌دهد.

نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح کرد

تنوع مدارس، دوری از قانون اساسی

هر روز که از زمان طرح حذف تنوع مدارس در کشور می‌گذرد، نظارت و دیدگاه‌های بیشتری در‌این‌باره مطرح می‌شود. از یک سو، بسیاری از کارشناسان و نمایندگان مجلس اعتقاد دارند این موضوع به عدالت آموزشی منجر می‌شود و از سوی دیگر، برخی فعالان عرصه تعلیم‌و‌تربیت معتقدند این کار تا مهر سال آینده قابلیت اجرایی ندارد و موجب بروز مشکلات فراوانی خواهد شد. این در حالی است که در قانون اساسی، بر آموزش همگانی و رایگان برای همه تأکید شده است.

«صبح‌نو» از وضعیت بازار، شیوه تعیین قیمت و امکانات حذف‌شده خودروها گزارش می‌دهد

سرپیچی خودرو در مسیر تعیین قیمت

گزارش‌عارف چراغی بازار خودرو پس از گذشت نزدیک به دو سال، همچنان در وضعیت نابسامانی به سر می‌برد. اقداماتی نظیر اجرای فرمول تعیین قیمت به شیوه 5درصد زیرقیمت بازار برای فروش خودرو از سوی کارخانه‌ها، تصویب طرح سامان‌دهی خودرو در مجلس، ممنوعیت اعلام قیمت خودروها در سایت‌های اینترنتی و کم‌کردن آپشن خودروها توسط خودروسازان از جمله اقداماتی هستند که طی یک‌سال‌ونیم اخیر از سوی دولت و مجلس انجام شد و تقریبا همگی بی‌نتیجه و بی‌ثمر بودند. به نظر می‌رسید سوءمدیریت، اصلی‌ترین دلیل نابسامانی‌های یک‌ساله اخیر در این بازار است.

«صبح‌نو» در گزارشی نامه رئیس‌جمهوری به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس را بررسی کرد

فرصت تکرارنشدنی

گزارش روح‌الله فرقانیبا وجود فشارهای حداکثری آمریکا، ایران روی موج قدرت و نفوذ در منطقه قرار گرفته و کشورهای همسایه و منطقه روزبه‌روز بیشتر به سمت‌وسوی همکاری و رفع تنش با ایران حرکت می‌کنند. دراین‌بین، عربستان که تا سال گذشته به‌دنبال آن بود به‌واسطه حمایت آمریکا و پرداخت رشوه به واشنگتن به قدرت منطقه تبدیل شود، امروز شاید برای اینکه از این قافله عقب نماند، تلاش کرد با کمک قاصدانی به تنش با تهران پایان دهد. ازجمله این اقدامات می‌توان به سفر اخیر عمران‌خان، نخست‌وزیر پاکستان، به تهران اشاره کرد.

بررسی نقش افزایش و هماهنگ‌سازی دانش موسیقایی مسوولان در کتاب «موسیقی، فقه، انقلاب اسلامی؛ تهدید یا فرصت»

طرحی جامع برای عبور از تشتت در حوزه موسیقی

میزان دانش مسوولان فرهنگی کشور درباره موسیقی و خصوصا مبانی فقهی آن، سال‌هاست که زیرساختی‌ترین علت چالش‌ها در حوزه موسیقی است اما همچنان همه آنان به احتمال قوی از این واقعیت بی‌خبرند. این مسئله هم ممنوعیت‌های بی‌مورد در حوزه موسیقی را شامل می‌شود و هم آزادی‌های اضافه بر سازمان به هر جنس از تولیدات موسیقایی را. کتاب «موسیقی، فقه، انقلاب اسلامی؛ تهدید یا فرصت» نوشته مجتبی فلاحتی است و به همت انتشارات سوره‌ مهر، این مسئله را ضمن بازخوانی آرای فقهی رهبر انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار داده است.

شماره‌های پیشین