sobhe-no.ir
789
سه شنبه، ۰۲ مهر ۱۳۹۸
8
«صبح‌نو» از بازار خانه‌فروشی و وضعیت بنگاه‌های معاملات ملکی گزارش می‌دهد

انتظار سود بالا از بازار کم‌جان مسکن

6ماه از سال 98 می‌گذرد و بازار مسکن همچنان در رکود است. قیمت‌هایی که یک‌شبه با 80درصد افزایش روبه‌رو شدند، همچنان جایگاه کاذب خود را حفظ کرده و این به کاهش حجم معاملات منجر شده است. همین موضوع سبب کسادی بازار بنگاه‌های مشاور املاک شده است. مصطفی قلی‌خسروی درباره کاهش درآمدها به «صبح‌نو» می‌گوید: «نرخ حق‌الزحمه مشاوران املاک پایین است و این روند باید تغییر پیدا کند تا مشاوران املاک و فروشنده‌ها به سمت اقدامات خلاف نروند؛ اما این موضوع ارتباطی با کسادی بازار مسکن ندارد.»

خبر

صبح نو

خبر

هوشمندسازی پلیس در دستور کار ویژه ناجا
فرمانده نیروی انتظامی بر لزوم تبیین برنامه‌های ناجا در پیاده‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب و هوشمندسازی پلیس در تمام فرایندهای اجرای مأموریت و مدیریت بر سازمان تأکید کرد. سردار حسین اشتری، فرمانده ناجا در بیست‌وچهارمین جلسه رشد و تعالی فرماندهان ناجا ضمن بررسی برنامه‌های کلان نیروی انتظامی، اظهار کرد: باید نظام جامع رشد و تعالی فرماندهان در زمان‌بندی معینی تدوین شود. وی گفت: در موضوع همتاپروری که مورد تأیید فرماندهی معظم کل قواست، برنامه‌های ارائه‌شده باید با قوت ادامه یابد. سردار اشتری خاطرنشان کرد: هوشمندسازی پلیس باید در تمام فرایندهای اجرای مأموریت‌ها و مدیریت بر سازمان مورد توجه قرار گیرد.

فعالیت‌های بنیاد مستضعفان 
شفاف می‌شود
رییس بنیاد مستضعفان مهم‌ترین مأموریت بنیاد را رسیدگی به اقشار ضعیف جامعه عنوان کرد و گفت: تمام فعالیت‌های بنیاد و شرکت‌های زیرمجموعه باید به صورت شفاف در معرض قضاوت مردم قرار گیرد. آقای سید پرویز فتاح با تاکید بر ضرورت اصلاح وجهه اجتماعی بنیاد مستضعفان افزود: بنیاد مستضعفان یک نهاد اجتماعی برای خدمت‌رسانی به محرومان است. اقدامات زیادی در حوزه محرومیت‌زدایی انجام شده که مردم از آن بی‌خبر هستند و لازم است برای اطلاع‌رسانی این خدمات و بهبود وجهه اجتماعی بنیاد مستضعفان تلاش کنیم. وی با تاکید بر لزوم تقویت شفاف‌سازی فعالیت‌های بنیاد مستضعفان، خاطرنشان کرد: رابطه بنیاد با همه زیرمجموعه‌ها و شرکت‌ها باید کاملاً شفاف در معرض قضاوت مردم قرار گیرد تا اگر تذکر و انتقادی داشتند، مطرح کنند و ما موظفیم به سؤالات آنان پاسخ روشن دهیم. وی با تاکید بر اینکه بنیاد مستضعفان محل سیاسی‌کاری نیست، اظهار کرد: مهم‌ترین مأموریت بنیاد مستضعفان را رسیدگی به اقشار ضعیف جامعه به‌عنوان یک اصل در مدیریت اسلامی قرار می‌دهیم و در همین راستا به صورت مستمر فعالیت‌های بنیاد را به مردم گزارش می‌کنیم.

برنامه‌های هفته گردشگری 
در استان تهران اعلام شد
مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت: برنامه‌های هفته گردشگری (5 تا 12 مهر) با توجه به شعار سال که با محوریت آموزش و مهارت از سوی معاونت گردشگری کشور پایه‌گذاری شده است، در استان تهران برگزار می‌شود. آقای پرهام جانفشان با تاکید اینکه برنامه‌های هفته گردشگری در سال 98 با مشارکت و همکاری اصناف و اتحادیه‌های گردشگری برنامه‌ریزی و برگزار خواهد شد، افزود : بیش از 30 برنامه در قالب نشست و کارگاه آموزشی، نمایشگاه صنایع دستی، تورهای تهرانگردی و شهرستان‌گردی در استان تهران برگزار می‌شود. در این هفته تورهای شهرستان‌گردی در شهرستان‌های ری، ورامین، شهریار، قرچک، ملارد و پاکدشت برای علاقه‌مندان برگزار می‌شود؛ همچنین تور پیاده‌روی فعالان صنعت گردشگری در بافت تاریخی تهران قدیم نیز با مشارکت انجمن صنفی راهنمایان و دفاتر خدمات گردشگری روز جمعه، 5 مهرماه برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای اطلاع و شرکت در تورهای تهرانگردی و شهرستان‌گردی در استان تهران با ارسال واژه هفته گردشگری به سامانه 5000542020 می‌توانند از برنامه‌های این هفته مطلع شوند.
آغاز ثبت‌نام اینترنتی مرحله نخست 
وام 7 میلیون تومانی بازنشستگان کشوری
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: ثبت‌نام اینترنتی مرحله نخست وام ضروری هفت میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه‌بگیران این صندوق در سال 98 از دیروز (دوشنبه، اول مهر) آغاز شد. زهرا زاده‌غلام با بیان اینکه مبلغ وام ضروری امسال هفت میلیون تومان است، اظهار کرد: تمام بازنشستگان و وظیفه‌بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری، می‌توانند تا پایان مهر 98 با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی به نشانی: cspf.ir ثبت‌نام اینترنتی خود را انجام دهند. زاده‌غلام اظهار کرد: پرداخت نوبت ششم و پایانی وام ضروری پنج میلیون تومانی نیز در مهر 98 و به زودی انجام خواهد شد.

captcha
شماره‌های پیشین