sobhe-no.ir
789
سه شنبه، ۰۲ مهر ۱۳۹۸
6
امسال حدود 3.5میلیون ایرانی راهی سفر معنوی اربعین می‌شوند

تمرکز بر حمل‌و‌نقل در راه زائران حسینی

حذف ویزای عراق برای زائران اربعین و بازگشایی مرز خسروی عواملی هستند که امسال موجب افزایش زائران در ایام اربعین حسینی خواهند شد. ازاین‌رو، ستاد مرکزی اربعین حسینی خود را برای ارائه خدمات به بیش از 3.5میلیون زائر ایرانی ایام اربعین آماده می‌کند. دیروز در دوازدهمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی که در وزارت کشور برگزار شد، مسوولان مرتبط آمار و برنامه‌های تهیه‌شده برای برگزاری هرچه‌باشکوه‌تر ایام اربعین را تشریح کردند.

ثبت‌نام ۸۵۲هزار و ۲۲ نفر در سامانه سماح تاکنون

 نکته

تفاوت طبقاتی پشت نیمکت‌های درس

صبح نو

 نکته

تفاوت طبقاتی پشت نیمکت‌های درس

از دیروز که مدرسه‌ها باز شده، بحث‌ها و موضوعات راجع‌به هزینه‌های تحصیل هم بین خانواده‌ها رونق گرفته است. دیروز دوستی می‌گفت چون هزینه سرویس مدرسه زیاد شده؛ درنتیجه خودم سرویس شده‌ام و برنامه‌ریزی کرده‌ام که فرزندم را صبح‌ها به مدرسه برسانم. ظهر هم همسرم دنبال بچه می‌رود. یکی دیگر از همکاران هم می‌گفت با این شهریه‌ها و هزینه‌های زندگی که زیاد شده، می‌خواستم پسرم را در مدرسه دولتی ثبت‌نام کنم؛ اما انگار که تعداد مدرسه‌های دولتی کم شده است. یک مدرسه دولتی پیدا کردم که آن‌ها هم گفتند ظرفیتشان پر شده؛ درنتیجه در همان مدرسه سال قبل ثبت‌نام کردم و امروز باید یکی از چک‌های شهریه را پاس کنم.
با شنیدن این حرف‌ها به‌یاد دوران تحصیل خودمان در سال‌های دور می‌افتم که تقریبا همه در مدارس دولتی درس می‌خواندند و مدارس غیرانتفاعی با شهریه‌های نجومی وجود خارجی نداشتند؛ اما حالا تفاوت طبقاتی به مدارس هم رسیده است. پیشنهاد می‌کنیم به عکس‌های بالای ستون قاب خبر در صفحه 9 روزنامه نگاهی بیندازید.
 
 

captcha
شماره‌های پیشین