sobhe-no.ir
789
سه شنبه، ۰۲ مهر ۱۳۹۸
14

اخلاص شهیدان و اختلاس دست‌های آلوده

غلامرضا بنی‌اسدی

نگاهی به برنامه «رژیم تحمیلی» که از شبکه هیسپان تی‌وی پخش می‌شود

تحــــــــــلیل یک تحمیل

برنامه «رژیم تحمیلی» شبکه اسپانیایی‌زبان هیسپان تی‌وی را می توان یک جزء معطوف به کل دانست. نه از حیث درونمایه و شأنیت سوژه که از منظر ساختار و مضمون در نسبت با تولیدات شبکه هیسپان تی وی. در واقع می توان آن را یکی از برنامه‌ها و عناصری دانست که مجموعه «صهیونیسم‌شناسی» را در این شبکه شکل می‌دهد و می‌سازد.

راه‌اندازی دبیرخانه دائمی همایش کتاب سال بانوان

صبح نو

راه‌اندازی دبیرخانه دائمی همایش کتاب سال بانوان

حجت‌الاسلام سید محمود مدنی، مدیر جامعه‌الزهرا؟س؟ در نشست خبری دومین همایش کتاب سال بانوان گفت: این همایش مبتنی بر اصولی است و یکی از آن‌ها این است که ما باور داریم ظرفیت بسیار ارزشمند و قابل توجه علمی در جامعه بانوان وجود داشته و معتقدیم این ظرفیت نیاز به معرفی و تبیین دارد. پیش از این همایش کتاب سال بدون در نظر گرفتن جنسیت برگزار می‌شد اما همایش کتاب سال بانوان با باور این ظرفیت در جامعه زنان برنامه‌ریزی شده است.رییس شورای سیاست‌گذاری همایش کتاب سال بانوان با بیان اینکه جامعه‌الزهرا؟س؟ بزرگ‌ترین تجمع بانوان حوزوی جهان تشییع است، گفت: با پذیرش امسال بیش از ۲۰ هزار طلبه در سطوح مختلف جامعه‌الزهرا؟س؟ مشغول به تحصیل هستند که در کنار مجموعه دانشگاهی یکی از شایسته‌ترین نهادها برای سامان‌بخشی به این حوزه و شناسایی ظرفیت‌های بانوان است. یکی از گام‌های بلند در این زمینه همایش کتاب سال بانوان است. همایش اول کتاب سال بانوان هم در همین راستا با نتیجه مناسب برگزار شد و مجموعه‌های علمی مختلفی از شیوه برگزاری اظهار رضایتمندی و تقدیر کردند. حجت‌الاسلام مدنی با بیان اینکه در همایش سال گذشته کتاب سال بانوان ۶۰۰ اثر در حوزه زن و خانواده بررسی و تقدیر شد، تاکید کرد: تفاوت‌هایی که همایش امسال با سال گذشته دارد، قابل توجه است؛ از جمله اینکه در همایش امسال از شورای سیاست‌گذاری گسترده استفاده شده و از نهادهای مختلف علمی و پژوهشی حوزوی و غیرحوزوی استفاده می‌کنیم.
مدیر جامعه‌الزهرا؟س؟ از حضور نمایندگان مدیریت حوزه برادران، مرکز مدیریت حوزه خواهران و نهادهای مختلف علمی و پژوهشی، پژوهشگاه‌های مختلف و برخی دانشگاه‌ها در شورای سیاست‌گذاری خبرداد و افزود: امیدواریم با ظرفیتی که با حضور شخصیت‌های برجسته علمی از سایر حوزه‌ها در شورای سیاست‌گذاری این همایش به وجود می‌آید، نتایج از سال گذشته درخشان‌تر باشد. هر فعالیتی که انجام شده در جامعه الزهرا؟س؟ مورد آسیب‌شناسی قرار گرفته است و امیدوار هستیم باوجود توفیقاتی که در سال گذشته بوده است، نقایص برطرف شود و همایشی با توفیقات بیشتری داشته باشیم. آثاری که با زبان‌های دیگر هم به دبیرخانه جشنواره ارسال می‌شود مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و امیدوار هستیم که این همایش در آینده به صورت بین‌المللی برگزار شود و بانوان جهان اسلام و بعد از آن بانوان کل دنیا را به این فضا دعوت کند. حجت‌الاسلام مدنی از فعالیت دائمی دبیرخانه دائمی این همایش به‌طور جدی در تمام سال خبر داد و تاکید کرد: این دبیرخانه با این هدف ایجاد شده است که قلم‌های توانمندی که شناسایی می‌شوند و خلأهایی که در حوزه زنان و خانواده شناسایی می‌شود، مورد تصمیم‌گیری واقع شوند.

captcha
شماره‌های پیشین