sobhe-no.ir
771
دوشنبه، ۰۴ شهریور ۱۳۹۸
1

نصر‌‌الله: اسر‌ائیل‌! منتظر با‌ش

حجت الاسلام علی ذوعلم ،معاون وزیر آموزش‌و پرورش در گفت‌وگو با «صبح‌نو» از عدالت آموزشی می‌گوید

آموزش در تراز عدالت

وقتی از عدالت اجتماعی سخن می‌گوییم بسیاری از ذهن‌ها به‌سوی تحقق عدالت اقتصادی یا عدالت جنسیتی برای رسیدن به عدالت همگانی و اجتماعی می‌رود درحالی‌که تحقق «عدالت آموزشی» یکی از زیرساخت‌های اساسی در رسیدن به جامعه‌ای عدالت‌محور است. حال باید دید نظام آموزش‌و‌پرورش کشور تا چه میزان در برقراری عدالت آموزشی موفق بوده است.

«صبح‌نو»همزمان‌باهفته‌دولت‌بررسی‌می‌کند

روایتی از «روح‌الله» تا «چ»ریکِ انقلاب درسینما

در ایام هفته دولت به‌سر می‌بریم. این روزها به‌واسطه شهادت شهیدان رجایی و باهنر هفته دولت نامیده شده است؛ اما بدنیست به همین دلیل، بازنمایی تصویر شخصیت‌های انقلاب اسلامی در سینمای ایران را بررسی کنیم.

ظریف در راستای طرح مکرون به محل برگزاری اجلاس G7 در فرانسه رفت

آخرین تلاش غرب

چهل‌و‌پنجمین نشست سران هفت کشور صنعتی در حالی امروز به پایان راه خود می‌رسد که براساس شنیده‌ها، یکی از اصلی‌ترین محورهای بحث این اجلاس بر سر فعالیت‌های هسته‌ای ایران و چگونگی حفظ برجام بوده است. اجلاس مزبور برای کاهش مناقشه در برجام یا به تعبیر دقیق‌تر، منصرف‌کردن‌ جمهوری اسلامی از برداشتن گام سومِ کاهش تعهدات برجامی خود، آخرین تیر را روز گذشته در قالب ارائه پیشنهادی به کشورمان رها کرد؛ پیشنهادی که البته زمینه‌های آن طی سه ماه گذشته و در جریان حشر و نشر دیپلماتیک کشورمان با سه کشور اروپایی به ویژه با فرانسه، مهیا شده بود.

برخی نمایندگان مجلس علی رغم ابراز تمایل اولیه، از امضا پای طرح شفافیت آراء استنکاف کردند

اپیدمی چندچهره نمایی در بهارستان

لزوم شفافیت در امورات کشور، جزء موضوعاتی است که همواره از سوی مردم و نیز از سوی برخی مسوولان مورد تأکید بوده است. هرچند به محض شنیدن لفظ شفافیت، ذهن بیشتر به سمت اقتصاد و مسائل اقتصادی می‌رود، اما امر سیاست نیز در جایگاه خود می‌تواند از این مهم، بهره‌مند باشد. یکی از اهداف مهم شفافیت، می‌تواند در آرای نمایندگان مجلس به‌عنوان وکلای ملت تجلی یابد. طرح شفافیت در رای نمایندگان مجلس که از سال گذشته به ترجیع‌بند برخی نمایندگان تبدیل شده، روز گذشته نیز به بحث مجلسی‌ها گذاشته شد اما دو فوریت آن رد شد؛ اما طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس از کجا آمده و هدف از آن چیست؟

حمله سگ از داخل خانه، زن باردار اصفهانی را به بیمارستان فرستاد

بی‌خیالی نامسوولانه دربرابر آزار شهروندان

باردیگر در میان بی‌خیالی مسوولان انتظامی، شهری و قضایی برای برخورد جدی با صاحبان حیواناتی که به دیگر شهروندان آسیب می‌زنند، این‌بار زنی باردار در اصفهان هدف حمله سگی بزرگ قرار گرفت. این زن جوان که باردار بوده، هم‌اکنون در بیمارستان بستری است و روند درمانی را پشت‌سر می‌گذارد. 

مدیرعامل ستاد دیه در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو»

«رسم ابرار» یک سبک زندگی است

«رسم ابرار» پویشی است که به‌یاد کرامت اهل‌بیت؟ع؟ به راه افتاده تا مردم کشور سه روز منتهی به ۲۵‌ذی‌الحجه را در همراهی با اهل‌بیت؟ص؟ و با هدف سلامتی خانواده خود روزه بگیرند و پول افطار خود را به فقرا، ایتام و زندانیان جرایم غیرعمد انفاق ‌کنند. این پویش از روز گذشته آغاز شده است. آقای جولایی، مدیرعامل ستاد دیه، در‌این‌باره به «صبح‌نو» می‌گوید: «این طرح را معاونت فرهنگی قوه ‌قضاییه مطرح کرد و در کارگروه آن از کمیته امداد، ستاد دیه و سازمان اوقاف دعوت شده است. نیت طراحان و مجریان طرح احیای این سنت بود؛ چراکه جامعه در‌حال‌حاضر بیش از هر زمانی نیازمند چنین اتفاقی است».

بررسی ابعاد اقتصادی و فرهنگی «جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران» در گفت‌وگو با مسوولان این رویداد

ارزآوری دارد، اما دستاورد فرهنگی نه

هشتگ #حرفه‌ای_بازی_کنیم بهتر از هر چیز دیگری می‌تواند معرف رویداد ملی «جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران» باشد؛ جامی که ثبت‌نام آن 25مرداد امسال پایان یافت، مرحله مقدماتی آن در سه روز آخر همان ماه در استان‌های کشور برگزار شد و حالا از دوم تا هشتم شهریور در سالن مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان در تهران، اوج‌گیری رقابت‌های خود را تا مرحله فینال در روز جمعه از سر می‌گذراند. آقای علی فخار، مسوول روابط‌عمومی این لیگ کشوری، در گفت‌وگو با «صبح‌نو» از ابعاد دیگر این رویداد می‌گوید و ضمن اشاره به اکوسیستم بازی‌های الکترونیک و گردش اقتصادی فراوان آن در جهان، تصریح می‌کند نگاه صرف فرهنگی به این بازی‌ها، برای توجیه ضرورت پرداختن به آن‌ها کافی نیست.

سر مقاله

تلاش ترامپ برای جلوگیری از گام سوم

شماره‌های پیشین