sobhe-no.ir
741
چهارشنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۸
10
40هزار فرصت شغلی در سال 97 ایجاد شد

فعالیت بنیاد برکت در سه‌هزار روستای کشور

مهدی چمران در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو» از شائبه‌های پیش‌روی انتخابات شورایاری‌ها گفت

شورایاری سیاسی به ضرر مردم است

مدیریت شهری تهران در یکی، دو هفته اخیر وارد میدان شده تا دوباره شورایاری‌های محله‌های پایتخت را که از شهریور 96 و با ورود اصلاح‌طلبان به ساختمان‌های خیابان بهشت، تعطیل شده بودند، فعال کند. این اقدام در هفته‌های اخیر البته با واکنش منفی شهروندان از بابت حضور و ثبت‌نام برای این انتخابات از یک‌سو و تمدید مهلت ثبت‌نام تلاش برای داغ کردن تنور این انتخابات از سوی مدیریت شهری مواجه شده است. این درحالی است که رییس سازمان بازرسی هم روز گذشته از ارائه گزارش مربوط به انتخابات شورایاری‌ها به شورای شهر، وزیر کشور، رییس‌جمهوری و قوه‌قضاییه خبر داد.

صبح نو

40هزار فرصت شغلی در سال 97 ایجاد شد

فعالیت بنیاد برکت در سه‌هزار روستای کشور

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام؟ره؟ از ایجاد 40هزار فرصت شغلی به‌وسیله این بنیاد در سال گذشته خبر داد.
آقای سعید جعفری در مجمع عمومی عادی سالیانه این بنیاد با بیان این مطلب، افزود: تعهدات بنیاد برکت در سال 1397 ایجاد 18هزار و 450 شغل بود که توانست این رقم را به 40هزار فرصت شغلی افزایش دهد. به‌گفته مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام؟ره؟، این تعداد فرصت شغلی در قالب راه‌اندازی 10هزار طرح اشتغالزایی و با اعتباری بیش از 13هزار و 777 میلیارد ریال حاصل شده است. وی ضریب تحقق برنامه‌های بنیاد برکت در حوزه اشتغالزایی در سال گذشته را 217درصد ذکر کرد و گفت: در سال گذشته، 40هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور ایجاد و راه‌اندازی کرده‌ایم.
جعفری در تشریح 10هزار طرح اشتغالزایی بنیاد برکت در سال 1397 توضیح داد: از این تعداد، 9800 طرح در قالب طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور با 8هزار و 265میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ایجاد شده است. راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور شاغل‌شدن 31هزار و 800 نفر را به‌همراه داشته است. 10 طرح نیز در قالب مدل اشتغالزایی بنگاه‌محور با اعتباری افزون‌بر دوهزار و 500 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده که فراهم‌آوردن فرصت کسب‌وکار برای 3500 نفر را به‌شکل مستقیم و غیرمستقیم در پی داشته است. وی افزود: 190 طرح اشتغالزایی تسهیلات‌محور بنیاد برکت نیز با سه‌هزار میلیارد ریال حجم سرمایه‌گذاری، به‌شکل مستقیم و غیرمستقیم موجب ایجاد شغل برای 4700 نفر شده است.
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام؟ره؟ افزود: 45 نوع خدمات‌دهی برای بنیاد در سال گذشته پیش‌بینی شده بود که این تعداد به 53 مورد رسید. همچنین، تعداد قرارداد ساخت مدارس و مراکز فرهنگی و مذهبی برای سال گذشته، 400 مورد پیش‌بینی شده بود که به 521 مورد افزایش یافت.
جعفری با اشاره به سفرهای استانی و برگزاری جلسات متعدد با مسوولان اجرایی هر استان در طول سال گذشته خاطرنشان کرد: استان‌هایی نظیر سیستان‌و‌بلوچستان، گلستان، لرستان، بوشهر، خوزستان، خراسان جنوبی و رضوی، هرمزگان، چهارمحال‌و‌بختیاری و قزوین در اولویت این سفرها قرار داشته‌اند. برگزاری جلسات با مسوولان استانی به‌منظور تشویق و ترغیب آن‌ها برای ارسال طرح‌های کارآفرینان و متقاضیان مشارکت‌های اقتصادی بوده است.
به‌گفته مدیرعامل بنیاد برکت، گسترش الگوهای اشتغالزایی اجتماع‌محور در سال 97 با هدف گسترش ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق روستایی و محروم کشور در دستور کمیته‌ی‌ تحقیق و توسعه این بنیاد بوده است. وی درپایان از حضور بنیاد برکت در سه‌‌هزار روستای کشور در سال 97 خبر داد و اعلام کرد این تعداد به شش‌هزار روستا در سال 1398 افزایش خواهد یافت.

captcha
شماره‌های پیشین