sobhe-no.ir
731
سه شنبه، ۰۴ تیر ۱۳۹۸
2
توضیحات وزیر دفاع در مورد مجازات مجرم جاسوس

سزای خیانتکار اعدام است

«صبح نو» جزئیات طرح اموال نامشروع را بررسی می کند

بازگشت پول کثیف به بیت المال

بررسی «طرح اعاده اموال نامشروع» که از بهمن سال گذشته در مجلس آغاز شد، از روز گذشته وارد جزئیات شده تا پس از تصویب نهایی طرح در صحن علنی و تأیید شورای نگهبان قانون اساسی، اعاده اموال نامشروع با جدیت اجرا شود و این اموال به صاحبان اصلی و بیت‌المال بازگردد.

فراکسیون اقدامات پیشدستانه علیه تهدیدهای آمریکا با 10 طرح جدید در مجلس تشکیل شد

صبح نو

توضیحات وزیر دفاع در مورد مجازات مجرم جاسوس

سزای خیانتکار اعدام است

روز یکم تیر، سازمان قضایی نیروهای مسلح در اطلاعیه‌ای از اعدام «جلال حاجی‌زوار»، یکی از کارمندان سازمان هوافضای وزارت دفاع، به جرم جاسوسی برای سازمان اطلاعات آمریکا (CIA) خبر داد. در این اطلاعیه چنین آمده است: «جلال حاجی‌زوار، کارمند قراردادی سازمان هوافضای وزارت دفاع که برای سازمان سیا و دولت آمریکا جاسوسی می‌کرد، توسط سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع شناسایی می‌شود و تحت‌تعقیب دادسرای نظامی تهران قرار می‌گیرد. متهم که در سال ۱۳۸۹ از خدمت منفک شده، در جریان تحقیقات، صریحا اتهام جاسوسی برای سازمان سیا را درقبال دریافت پول پذیرفته و اسناد و مدارک و تجهیزات جاسوسی نیز از منزل وی کشف و ضبط شده است». در بخش دیگری از این اطلاعیه تأکید شده است: «این پرونده با رعایت کامل موازین قانونی و کلیه حقوق دفاعی در مرحله تحقیق، صدور و اجرای حکم رسیدگی شده و وکیل مدافع متهم در کلیه مراحل دادرسی در دادسرا و دادگاه حضور داشته است. همچنین همسر سابق نامبرده به جرم مشارکت در جاسوسی به تحمل ۱۵ سال حبس محکوم شده که رأی صادره به تأیید دیوان عالی کشور رسیده و در حال تحمل کیفر است».  روز گذشته، امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با اشاره به جزئیات پرونده مزبور گفت: «این فرد از سال ۱۳۸۹ از وزارت دفاع جدا شده بود و در دوره بازنشستگی، به‌سراغ وی آمدند و متأسفانه به خیانت وادارش کرده بودند». وزیر دفاع تصریح کرد: «بار‌ها تأکید کرده‌ایم سزای افرادی که خیانت کنند، همین رفتاری است که سازمان قضایی با این جاسوس انجام داد. بابت این اقدام ممنون سازمان قضایی نیرو‌های مسلح هستیم». امیر حاتمی با تأکید بر اینکه این اتفاق در داخل وزارت دفاع رخ نداده، اظهار کرد: «با اینکه بیرون از دستگاه در حال انجام بود، پس از دو سال روشن شد و این اقدام نشان می‌دهد سپر امنیتی بسیار خوبی وجود دارد و حتی لایه‌های بیرون را مراقبت می‌کند». 
شایان ذکر است چند سال پیش، شهرام امیری، پژوهشگر رادیوایزوتوپ‌های پزشکی در دانشگاه صنعتی مالک اشتر، وابسته به وزارت دفاع نیز به جرم جاسوسی و فروش اطلاعات به دولت آمریکا اعدام شد.

captcha
شماره‌های پیشین