sobhe-no.ir
729
یکشنبه، ۰۲ تیر ۱۳۹۸
1
مالکان هاتگرام و تلگرام طلایی می‌گویند نرم افزار بومی خود را ماه آینده عرضه می‌کنند

پایان تلگرام دولتی

بالاخره سرنوشت پوسته‌های تلگرام مشخص شد و این دو پیام‌رسان که بعد از مسدودسازی تلگرام نقش واسطه را ایفا می‌کردند، به پایان کار خود رسیدند. آن‌طورکه رسانه‌ها به‌نقل از مدیران، خاموشی این دو پوسته را در ۳۱خرداد اعلام کردند و هدف از این کار را تمکین به قانون داخلی و راه‌اندازی نرم‌افراز بومی دانستند.

سفارت رژیم صهیونیستی همزمان با کنفرانس منامه در بحرین افتتاح می‌شود

خشم دنیای اسلام علیه «معامله قرن»

در حالی کنفرانس بحرین هفته جاری با حضور کشورهای عربی مرتجع در حمایت از سرمایه‌گذاری رژیم صهیونیستی برگزار می‌شود که نهادهای مدنی و شهروندان کویت، اردن، لبنان و مغرب در اعتراض به برگزاری آن تظاهرات کردند و از دولت‌های خود خواستند در کنفرانس حضور نیابند؛ چراکه این نشست با حمایت آمریکا و اهداف رژیم صهیونیستی برگزار می‌شود و قرار است در خلال برگزاری آن سفارت رژیم اسرائیل در منامه آغاز به کار کند.

بررسی ابعاد رسانه‌ای انهدام پهپاد متجاوز با دکتر اکبر نصراللهی

نمایش مدل اطلاع رسانی موفق

یکی از اتفاقات مرتبط به ماجرای اسقاط پهپاد متجاوز آمریکایی پیوست رسانه‌ای مرتبط به ماجراست. در چند اتفاق اخیر از جمله حمله موشکی به مواضع داعش و گروهک‌های تروریستی در کردستان و حادثه اخیر، سپاه به سرعت مساله را رسانه‌ای و مستندات را هم اعلام کرد. این باعث شد تا دست برتر رسانه‌ای در ماجرای اخیر با ایران باشد؛ اما این سوال پیش می آید که آیا رسانه‌ها توانستند هم‌پایه این اتفاق ماجرا را تببین کنند. به منظور بررسی این اتفاق با دکتر اکبر نصراللهی، کارشناس رسانه و استاد دانشگاه به گفت‌وگو نشستیم.

گفت‌وگوی‌«صبح‌نو»باکارگردان‌مستندجذاب«نبردامواج» درباره دستاوردهای پدافندی کشور

نمایش محرمانه‌ های دفاعی

مستند «نبرد امواج» به کارگردانی آقای وحید فرجی اخیرا روی آنتن تلویزیون رفته و نظرات مثبتی را به‌خود جلب کرده است.

سر مقاله

اروپا؛ از حرف تا عمل

آب سنگینی که طبق آرزوی مقام آمریکایی در چاه ریخته شد اما در چاه نفت

قلب رآکتور اراک در انتظار تپش مجدد

هرچند برجام تاسیسات هسته‌ای ایران را عزلت‌نشین و چرخ‌های آن‌را بی‌جان کرده بود، اما این روزها مجدداً این نیروگاه‌های حیاتی خبر‌ساز شده‌اند. از روزی که ایران تصمیم گرفت در برابر بدعهدی و بی‌تعهدی طرف‌های برجامی منفعل نباشد، بخشی از تعهداتش را به حالت تعلیق درآورد. حال این نیروگاه‌های هسته‌ای شده‌اند محل اعلام تصمیمات ایران؛ تصمیماتی که قطعاً حق مسلم ماست.

«صبح‌نو» از افزایش پنج‌برابری قیمت چادرمشکی در کشور گزارش می‌دهد

هزینه سنگین حجاب

یکی از عجایب کشور این است که به کالا‌هایی مثل غذای سگ‌و‌گربه، مربا، موز، چوب‌بستنی و... ارز دولتی تعلق می‌گیرد، اما به کالاهای فرهنگی مثل چادر نه! این روزها قیمت چادر مشکی به‌دلیل تخصیص‌نیافتن ارز دولتی بسیار افزایش یافته است؛ به‌طوری‌که خانم‌های چادری برای خرید یک قواره چادر معمولی که در سال گذشته بین 100 تا 300 هزار تومان هزینه می‌کردند، امسال باید بین 500هزار تا یک‌میلیون و ۳۰۰هزار تومان هزینه کنند. با این وضعیت، دیگر بسیاری از خانواده‌های بی‌بضاعت و کم‌‌بضاعت توان خرید چادرمشکی را ندارند. این گرانی برای جامعه اسلامی ما که چادر را به‌عنوان حجاب برتر معرفی کرده و بسیاری از زنان محجبه چادر مشکی را به‌عنوان حجاب برتر انتخاب کرده‌اند، مسأله‌ای است که برخی کارشناسان آن را چرخش نرم به‌سمت حجاب اختیاری تلقی می‌کنند.

«صبح‌نو» عملکرد شهرداری تهران برای خرید اتوبوس از درآمدهای عوارض طرح ترافیک را بررسی می‌کند

از جیب مردم برای مردم

استفاده از وسایل نقلیه عمومی به‌جای تردد با خودروی شهری در کلان‌شهرها، به‌ویژه پایتخت، توصیه‌ای است که در همه دوره‌های شهرداری و دولت‌های مختلف به مردم می‌شود؛ اما نبود زیرساخت‌های لازم و کافی در این حوزه باعث شده این مهم در حد درخواست باقی بماند.

جریانات سیاسی آرام‌آرام خود را برای انتخابات مجلس یازدهم آماده می‌کنند

از آقای «لابی من» تا اصلح اصلاح‌طلب

به همین سرعت، سه سال از عمر مجلس دهم گذشت و حالا فقط 9 ماه تا انتخابات مجلس یازدهم باقی مانده است. جریانات مختلف سیاسی، از چپ گرفته تا راست، از اصلاح‌طلب گرفته تا اصول‌گرا، آرام‌آرام خود را برای حضور در این آوردگاه سیاسی آماده می‌کنند. در این گزارش، نظری مجمل، به تکانه‌های سیاسیِ اهل سیاست انداخته‌ایم.

اصلاح ساختار کشور

یادداشت دکتر علی دارابی

گفت‌وگو با حجت الاسلام محمدعلی میرزایی درباره علل فکری شکست اخوان‌المسلمین در مصر

مشکل اخوان، خلأ تفقه است

درگذشت محمد مُرسی، رییس‌جمهوری اخوانی مصر، در زندان را می‌توان به تراژدی فکری و سیاسی تشبیه کرد. این حادثه تأمل‌برانگیز ما را بر آن داشته که بپرسیم اخوان‌المسلمین چیست و چرا انقلاب مصر و مدل فکر اخوان‌المسلمین به شکست رسید؟ این مسأله را در گفت‌وگو با دکتر محمدعلی میرزایی، عضو هیأت‌علمی جامعه‌المصطفیِ به بحث گذاشتیم.

شماره‌های پیشین