sobhe-no.ir
710
چهارشنبه، ۰۱ خرداد ۱۳۹۸
4
اسماعیلی در نشست خبری مطرح کرد

20 سال حبس برای عابربانک

شطرنج فراکسیون‌های مجلس برای کیش‌و‌مات‌کردن رقیب آغاز شده است

آیا رییس مجلس تغییر می‌کند

قرار است 7خرداد، چهارمین دوره انتخابات هیأت‌رییسه مجلس شورای اسلامی برگزار شود. فراکسیون‌های مجلس هرکدام گزینه‌های متبوع‌شان را برای کسب کرسی بیشتر به‌صف کرده‌اند.

صبح نو

اسماعیلی در نشست خبری مطرح کرد

20 سال حبس برای عابربانک

سومین نشست خبری غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی دستگاه قضا روز گذشته در سالن جلسات دادگاه‌های 
کیفری یک استان تهران برگزار شد. اسماعیلی در این نشست با اشاره به صدور رأی برای حسین هدایتی گفت: حسین هدایتی فرزند علی‌اکبر، به جرم اخلال عمده در نظام اقتصادی و پولی کشور از طریق تحصیل مال نامشروع، به تحمل 20سال حبس، محرومیت دائم از به‌کارگیری در خدمات دولتی و رد مال معادل چهار هزار و ۸۸۹ میلیارد و ۳۹۵ میلیون ریال به نفع بانک سرمایه که از آن تحصیل مال نامشروع داشته و تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی محکوم شد.

  نهادهای متولی در تخصیص ارز دقت کنند
سخنگوی قوه‌قضاییه در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات یکی از وزرا مبنی بر وضعیت مبهم ارزهای وارداتی و صادراتی گفت: اولاً باید از وی پرسید چرا به کسانی که این‌گونه رفتار می‌کنند، ارز می‌دهید؟ قرار جامعه ما بر این نیست که اقداماتی انجام بدهند، بعد بگویند قوه‌قضاییه برود شناسایی کند. ابتدا تکلیف متوجه نهادهای متولی است که در تخصیص ارز دقت کنند.
اسماعیلی در این‌باره گفت: این هنر نیست برای یک وزیر و یک مقام مسوول که بیاید به ما اعلام کند 50 درصد ارز ناشی از صادرات یا ۳۰ درصد از ارز ناشی از صادرات به چرخه اقتصادی کشور برنگشته است. در قوه‌قضاییه پرونده‌ها یا با دادخواست تشکیل می‌شود یا با شکایت. لیستی به نزد یکی از مقامات قضایی می‌فرستند و از افراد در لیست هم شکایت نمی‌کنند. این از اقدامات عجیبی است که در کشور ما باب شده و همیشه هم قوه‌قضاییه باید پاسخگوی این اعمال و رفتار باشد.

  دستگیری نفوذی انگلیس در ایران
اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اخیراً دو فرد به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در ارتباط با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه محکوم شده‌اند؛ در این رابطه توضیح دهید، گفت: یکی از این پرونده‌ها را هفته گذشته و بعد از جلسه مسوولان عالی قضایی بیان کردم که نفوذ فرهنگی دولت انگلیس و شورای فرهنگی بریتانیا بود و متهم آن مأموریت پیدا کرده بود در کشور ما و در حوزه فرهنگی و تئاتر اقداماتی را انجام دهد و از این طریق ‌دنبال استحاله فرهنگی و تغییر رویکرد و همچنین ارائه برنامه‌ها و آموزش‌های مغایر با شؤون اسلامی و فرهنگ ایرانی ما بود.
سخنگوی دستگاه قضا در این‌باره گفت: این فرد علاوه بر وابستگی به شورای فرهنگی انگلیس تحت تعلیمات سرویس انگلستان آموزش‌هایی را دیده و از حمایت‌های مالی وزارت خارجه انگلستان برخوردار بود. حوزه عملی این فرد حوزه مسائل فرهنگی و به‌ویژه هنر و تئاتر در کشور ما بود.
وی گفت: برخی از تئاترهایی که سر و صدا کرد و بعضاً شنیده شد که در هنگام برگزاری آن همکاران ما مجبور شدند سالن تئاتر را ببندند، در زمره تئاترهایی بود که تحت تعلیمات نفوذ این جریان روی صحنه رفته بود. سخنگوی قوه‌قضاییه افزود: علاوه بر آن ما پرونده‌های متعددی در ارتباط با سرویس آمریکا، سرویس انگلستان و سرویس برخی از کشورهای عربی داریم که در این رابطه متهمانی دستگیر شدند و یکی بعد از دیگری به اتهامات‌شان رسیدگی می‌شود. در رابطه با دو نفر جاسوس وابسته به سرویس آمریکا و سرویس عربستان اخیراً احکامی در دادگاه‌های ما صادر شده است.

captcha
شماره‌های پیشین