sobhe-no.ir
705
پنجشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
1
تازه‌ترین گزارش میدانی خبرنگار «صبح‌نو» از وضعیت سیل‌زدگان استان لرستان

درد لرستان در غبار پنهان است

بیش از یک ماه است که از زمان وقوع سیل خشمناک لرستان گذشته است و با آنکه به همت مردم، دولت و گروه‌های امدادی و جهادی، گل‌و‌لای از منطقه جمع شده و ظاهر شهر از حالت بحرانی خارج شده است اما اکنون مردم با مشکلات جدیدی دست به گریبانند که رفع آن‌ها همت سریع و جهادی مسوولان را می‌طلبد.

نماینده مردم پلدختر در گفت‌وگو با «صبح‌نو» :

دولت قول‌های خود به مردم لرستان را عملی کند

«سیدمرتضی‌فاطمی»،مجری‌وتهیه‌کننده«اختیاریه»با«صبح‌نو»به‌گفت‌وگونشست

ازمقایسه‌‌شدن‌با«ماه‌عسل» نه‌خوشحال‌می‌شوم‌،نه‌ناراحت

«اختیاریه» عنوان برنامه‌ای محصول شبکه پنج سیماست که از چندماه پیش روی آنتن رفت. «اختیاریه این‌روزها در قالب ویژه‌برنامه افطار این شبکه به روی آنتن می‌رود.

رهبرانقلاب در دیدار کارگزاران نظام:

هیچ کس از هیبت آمریکا  نباید بترسد

سر مقاله

چرا مذاكره اشتباه است

پهپادهای یمن تاسیسات نفتی عربستان را منهدم کردند

مقاومت در آسمان سعودی

ارتش یمن که مبارزه سال‌جاری میلادی خود را به‌عنوان «سال پهپادی» معرفی کرده و عملیات موفقی در پایگاه نظامی العند سعودی‌ها داشته است، دیروز توانست با بهره‌گیری از هفت پهپاد تاسیسات حیاتی عربستان را مورد هدف قرار دهد؛ تاسیسات نفتی متعلق به شرکت آرامکو که وزیر انرژی عربستان به آن اذعان کرد.

«صبح‌نو» تجمع برخی دانشجویان علیه حجاب در دانشگاه تهران را بررسی می‌کند

ماجرای نیمروز

ظهر روز دوشنبه، دانشگاه تهران کمی متفاوت از روزهای دیگرش بود؛ ظهری با طعم تشنج و التهاب و کمی هم آشوب. از آخرین باری که فضای دانشگاه این‌گونه ملتهب شده بود چندسالی می‌گذرد. تجمعات دانشجویی امری رایج و جداناشدنی در این دوران است اما موضوع عجیب، پایین‌آمدن سطح دغدغه‌ها و تنزل خواسته‌های آن‌هاست.

ارس امیری جاسوس فرهنگی دستگیرشده را بیشتر بشناسید

نفوذ زیر پوسته فرهنگ

حکم جاسوس انگلیس صادر شد. این خبری بود که آقای غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه‌قضاییه در حاشیه جلسه مسوولان عالی قضایی اظهار کرده است و این‌طور گفت: اخیرا محاکمه‌ای در ارتباط با یکی از عناصر مهم نفوذ فرهنگی کشور انگلیس در ایران اسلامی داشتیم. از سالیان دور، شورای فرهنگی انگلیس معروف به بریتیش کانسل با نام اختصاری (BC) در ایران و تهران دفاتری داشت که این دفاتر در پوشش اقدامات فرهنگی، تحرکاتی را انجام می‌دادند و سعی در استحاله و نفوذ فرهنگی در بخش‌های مختلف ایران اسلامی داشتند. مستندات مربوط به فعالیت‌های غیرقانونی این دفتر جمع‌آوری شد و با تصمیم مراجع ذی‌صلاح، دفاتر مربوط به شورای فرهنگی انگلیس در تهران در سال ۱۳۸۷ تعطیل شد.

روحانی از نداشتن اختیارات لازم برای عمل به وعده‌های انتخاباتی سخن گفت

نهضت تدارکاتچی‌ها

گزارش‌های «صبح‌نو» از فعالیت‌های درخورتأمل و پرحاشیه سفارت بریتانیا

لبخند روباه

دست به ضیافت‌دادنشان خوب است. هرجا احساس کنند می‌توانند نفوذی داشته باشند، سفره بنده‌نوازی‌شان پهن می‌شود؛ درست مانند 113 سال پیش که در‌های خود را به‌روی مشروطه‌خواهان بازکردند و لاف دفاع از حقوق مردم ایران را در حالی زدند که یک سال پس‌ از آن سخاوتمندی تاریخی، با همراهی تزارها، ایران را به سه حوزه نفوذ تقسیم کردند. داریم درباره انگلیسی‌های مستقر در سفارت تهران صحبت می‌کنیم؛ همان‌هایی که حافظه تاریخی ملت ایران خاطرات اصلا خوشی از آن‌ها به‌یاد ندارد. حالا اما قلهک‌نشینان، هوای ضیافت دوباره کرده‌اند. ادامه گزارش را بخوانید.

صلاح الزواوی سفیر فلسطین در نشست خبری یوم‌النکبه تاکید کرد

رژیم صهیونیستی و سیا پشت انفجارهای الفجیره

یوم النکبه (اعلام رژیم جعلی اسرائیل) روزی است که یادآور خاطره تلخ قتل‌عام، بازداشت، سرکوب و رانده‌شدن ملت مظلوم فلسطین است. پانزدهم می 1948 (1327) حادثه‌ای در تاریخ فلسطین روی داد که روز نکبت نام گرفت. از نظر فلسطینی‌ها این روز یادآور روزهای تلخ یعنی اشغال سرزمین‌شان و مصادره اراضی و نخستین موج آوارگی و اخراج بیش از 800هزار فلسطینی از خانه و کاشانه‌شان است.

چرا تجمع پریروز دانشگاه تهران نشان‌دهنده ابتذال گفتار «چپ» در ایران است

چپِ چپکی

پریروز جمعی از فعالان محیط‌زیست در‌حمایت از حقوق شکارچیان در دانشگاه تهران تجمع کردند. هم‌زمان در دانشگاه شهیدبهشتی، جمعی از کارآفرینان در اعتراض به محاکمه دلالان و رانت‌خواران راهپیمایی کردند. این اخبار کمی عجیب است؛ چون به‌طور طبیعی و سنتی، فعالان محیط‌زیست باید مخالف شکارچی‌‌ها و کارآفرینان باید با کار غیرمولد و ویژه‌خواری مخالف باشند. خبرهای ذکرشده بی‌اساس و کذب بود؛ اما به این خبر کاملا واقعی و راست توجه کنید: دیروز جمعی از دانشجویان در اعتراض به «طرح‌های حجاب و عفاف» درمقابل پردیس دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران تجمع کردند. در این تجمع که با فراخوان و استقبال برخی گروه‌های چپ و مارکسیست انجام شد، حضور گرایش‌های و تیپ‌های چپ کاملا محسوس بود، تا جایی‌که یکی از شعارهای تجمع با الهام از شعار انقلاب‌های سوسیالیستی این بود: «نان، کار، آزادی / پوشش اختیاری». درعین‌حال، در بخشی از بیانیه این تجمع آمده است: حضور و استقرار نیروهای حفاظت فیزیکی زن در همراهی با مأموران پیشین، تعرض آشکار به «حریم خصوصی» دانشجویان، نقض مستقیم حقوق انسانی آنان و ستم عریان علیه زنان محصل است».

«صبح‌نو» بررسی کرد

قوانین پوشش در دانشگاه‌های معتبر دنیا

شماره‌های پیشین