sobhe-no.ir
694
سه شنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

  مهندس  
واعظی واکنش نشان داد. رییس دفتر رییس‌جمهوری در واکنش به اظهارات شخصی که مدعی شد در دفتر مهندس زنگنه دستگاه کارتخوان وجود دارد، اظهاراتی کرد. واعظی گفت: اصلاً چنین چیزی نیست. وی افزود: در طول این مدت، زندگی آقای زنگنه و هر آنچه دارد را محاسبه کنید؛ باید مدال صداقت و درستکاری را به این فرد داد. واعظی ادامه داد: زنگنه در جایی زندگی می‌کند که با این همه امکانات و همه‌چیز که دستش است، اما توانسته خودش را نگه دارد، انصافاً نه اینکه همکار من است، ولی باید از ایشان تشکر کرد. واعظی همچنین گفت: آقایی هم که این حرف را زده نباید هیچ‌وقت به حرف‌هایش توجه کنید. در پی انتشار این اظهارات، یکی از نزدیکان آقایی که آن حرف را زده بود با اشاره به اینکه آن حرف می‌تواند حرف بدی نباشد، گفت: کارتخوان یک دستگاه مفید است و اگرچه پزشکان از آن استفاده نمی‌کنند، اما خوب است مهندسان استفاده کنند.
عینستاغرام ضمن اعلام بی‌طرفی و بی‌اطلاعی از کل ماجرا، پیشاپیش کلیه اظهارنظرهای بعدی را تا روشن‌شدن ماجرا، کان لم‌یکن قلمداد می‌کند.
 
  بخش  
عباس عبدی تحلیل کرد. عباس عبدی، فعال و تحلیلگر سیاسی با اشاره به قتل طلبه همدانی گفت: قاتل واقعی طلبه همدانی، بخشی از جریان اصولگراست. عبدی در یادداشتی که در روزنامه اعتماد منتشر کرد، نوشت: ترور یک روحانی در همدان از سوی اوباش اتفاقی مهم بود که باید مورد توجه کافی قرار گیرد. هرچند قصد ندارم هر اتفاقی را به سرعت به پای بخشی از جناح اصولگرا بنویسم، ولی در این مورد خاص و به علل گوناگون مجبوریم که چنین اتهامی را متوجه آنان کنیم. وی افزود: به‌ویژه آنکه انحراف رفتاری این جماعت در حمایت ضمنی از فرهنگ الوات و به‌کارگیری آنان در حذف دیگران و نیز همراهی آنان با مناسک دینی موجب شکل‌گیری یک فساد عجیب و غریب رفتاری شد که اکنون آثار خود را نشان می‌دهد. در پی انتشار این یادداشت، بخش دیگری از جامعه اصولگرا با انتقاد از آن، اعلام کرد: آقای عبدی با اینکه قصد ندارد هر اتفاقی را به سرعت به پای بخشی از جریان اصولگرا بنویسد، اما هر اتفاقی را به سرعت به پای بخشی از جریان اصولگرا می‌نویسد. این بخش از جریان اصولگرا اضافه کرد: از آنجا که بخشی از جریان اصولگرا همچون بخشی از جریان اصلاح‌طلب، مدتی در اداره کشور نقش داشته است، می‌توان هر چیزی را به سرعت به یکی از این دو نسبت داد. 
گفتنی است در پی اظهارات یکی از هم‌مسلکان قاتل طلبه همدانی، توییت دروغ منتشرشده مبنی بر فتوای نکاح زنان ایرانی با حشدالشعبی، عامل محرک قاتل برای این اقدام بوده است، اما تا این لحظه هنرپیشه‌های شبیه هنرپیشه‌های دیگر و فعالان سیاسی بخشی از جریان اصلاح‌طلب در این‌باره حرفی نزده‌اند.
 

captcha
شماره‌های پیشین