sobhe-no.ir
694
سه شنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
15
آیین‌نکوداشت«احمدرضامعتمدی»برگزارشد ‌ | مجیزگویان، وطن‌فروشان و مبتذل‌سازان سه گروهی هستند که امروز بیش از بقیه در سینمای ایران موفق‌اند

عاشق‌فلسفه‌ودغدغه‌مندسینما

آیین نکوداشت «احمدرضا معتمدی»، کارگردان سینمای ایران، به همراه اکران، تحلیل و نقد «سوءتفاهم» جدیدترین ساخته سینمایی وی در دانشگاه صداوسیما برگزار شد.

خبر

صبح نو

خبر

آمادگی‌هلال‌احمر برای‌همکاری‌باسیما
رییس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: رسانه ملی مؤثرترین رسانه عمومی ‌کشور است و آمادگی داریم در موضوع آموزش‌های مواجهه با حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله، رانش زمین و... با سازمان صداوسیما همکاری کنیم. نشست هماهنگی معاونت سیمای رسانه ملی با سازمان هلال احمر درباره سیل اخیر با حضور آقایان رضا پورحسین، قائم‌مقام معاون سیما، محمد نصیری، رییس داوطلبان سازمان هلال احمر، اسماعیل رمضانی، مدیرکل روابط‌عمومی هلال احمر، مهدی سالم، مدیر شبکه امید و مدیران پخش شبکه‌های یک، دو و پنج سیما در شبکه امید برگزار شد. رضا پورحسین در ابتدای این نشست گفت: اطلاع‌رسانی سریع و دقیق، آموزش مسائل در زمان بروز حادثه، ارتباط زنده مستمر با مناطق سیل‌زده و انعکاس حس نوع‌دوستی مردم با ارسال کمک به مناطق سیل‌زده، ازجمله اقدامات شبکه‌های تلویزیون است. وی افزود: از دیگر مسائل مهم و ضروری مردم سیل‌زده، توجه به موضوعات روحی‌‌روانی است که دراین‌زمینه نیز شبکه‌ها به‌صورت ویژه و تخصصی ویژه‌برنامه‌هایی تدارک دیده‌اند. قائم‌مقام معاون سیما خاطرنشان کرد: مردم مناطق سیل‌زده مطمئن باشند تلویزیون و مردم تا پایان مشکلات درکنارشان خواهند بود. همچنین، محمد نصیری، رییس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: رسانه ملی مؤثرترین رسانه عمومی ‌کشور است؛ بنابراین، آمادگی داریم درزمینه آموزش‌های مواجهه با حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله، رانش زمین و ... با سازمان همکاری کنیم.

«انتقام‌جویان :پایان‌بازی»کولاک‌کرد
درحالی‌که فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» از چهارشنبه ۲۴آپریل اکرانش را شروع کرده، در این مدت کوتاه فروشش در سطح جهان از ۱/۲میلیارد دلار هم فراتر رفته است. به‌گزارش مهر و به‌نقل از ورایتی، رکوردی واقعی در جهان گذاشته شده و آن این است که «انتقام‌جویان: پایان بازی» در اولین هفته نمایشش در آمریکا به رقم خیره‌کننده ۳۵۰میلیون دلار رسید و در سراسر جهان، بیش از یک‌میلیارد و ۲۰۰میلیون دلار فروش کرد. این فیلم که حاصل چهارمین همکاری دیزنی-مارول محسوب می‌شود، فیلمی ابرقهرمانی است که در بازار آمریکا از هر پنج بلیت سینمای فروخته‌شده، چهار بلیت مربوط به آن بوده است. این فیلم موفق شد رکورد قبلی را که متعلق به قسمت قبلی همین فیلم، یعنی «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» بود، با فروش بیش از ۱۰۰میلیون دلار در آمریکا و بیش از ۵۶۰میلیون دلار در سطح جهان بشکند. تنها در چین، این فیلم فروش ۳۲۹میلیون دلاری را در پنج روز نخست اکرانش ثبت کرده است. «انتقام‌جویان: پایان بازی» بیست‌ودومین فیلم از جهان سینمایی مارول است که کارش را سال ۲۰۰۸ با «مرد آهنی» (Iron Man) شروع کرد.
 
جوایزجشنواره ‌رسانه‌های‌دیجیتال‌اعلام‌شد
دبیرخانه یازدهمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال در اطلاعیه‌ای تعداد و کیفیت جوایز این دوره را اعلام کرد. یازدهمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال در هفت بخش موضوعی و در 33 عنوان داوری خواهد شد و به برگزیدگان هر عنوان به‌صورت مجزا جوایزی به‌ این ترتیب اهدا خواهد شد: رتبه اول: تندیس زرین سرآمد + لوح + جایزه 70میلیون ریالی؛ رتبه دوم: لوح تقدیر + جایزه 50میلیون ریالی؛ رتبه سوم: لوح تقدیر + جایزه 30میلیون ریالی. همچنین، برگزیدگان علاوه‌بر دریافت جوایز مذکور، از حمایت‌های معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های برخوردار خواهند شد. جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال به‌عنوان مهم‌ترین آوردگاه رسانه‌های دیجیتال کشور، محلی مناسب برای معرفی برترین محصولات و خدمات رسانه‌های دیجیتال و زمینه مناسبی برای سنجش عیار این آثار است. مهلت ثبت‌نام، ارسال و معرفی آثار در یازدهمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال تا 31اردیبهشت تمدید شده است.

captcha
شماره‌های پیشین