sobhe-no.ir
673
سه شنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
8

خبر

«صبح‌نو» از ترفندهای یک خانه‌تکانی اساسی گزارش می‌دهد

نونوار شوید

هر سال اغلب ما ایرانی‌ها با خانه‌تکانی به پیشواز نوروز می‌رویم، اما این رسم کهنه اگر چه هرسال انجام می‌شود، اما همیشه با مشکلات بسیاری همراه است. در این گزارش ترفندهایی را با هم مرور می‌کنیم که اجرای آن‌ها کمک فراوانی به خانه‌تکانی‌تان می‌کند. خانه‌تکانی یکی از سنت‌های قدیمی ما ایرانی‌هاست که این روزها هم کم و بیش با آن درگیر هستیم. تا همین چند سال پیش در آستانه نوروز از مقابل هر خانه‌ای که رد می‌شدید یا فرشی روی نرده دیوارشان انداخته بودند یا اگر به آن‌ها سر می‌زدید در حال شست‌و‌شوی پرده و پتو و... بودند، اما این روزها با گسترش شهرنشینی و ساخت خانه‌های عمودی و روی هم، کمتر چنین چیزی را می‌توانید ببینید و خانه‌تکانی کمی متفاوت‌تر از گذشته شده است.

زیاد خرید نکنید!

با دیگر لوازم چه کنیم؟

با کتاب‌ها چه کنیم؟

صبح نو

با دیگر لوازم چه کنیم؟

حتماً میز آرایش‌تان پر است از عطر و ادکلن‌هایی که تمام شده‌اند و لوازم آرایشی که تاریخ مصرف‌شان گذشته است، حالا وقت آن رسیده که همه را دور بریزید. برای پول‌های خرده گوشه‌و‌کنار نیز از همین حالا یک جعبه در نظر بگیرید تا سال دیگر همین موقع به این 
حال و روز نیفتید. کفش‌ها و بوت‌های اضافه را نیز از جاکفشی بردارید. اگر نیازشان ندارید می‌توانید اهدا کنید و اگر از آن‌ها استفاده خواهید کرد، فضایی مانند جاکفشی در تراس‌تان تعبیه کنید و آن‌ها را آنجا بگذارید.

captcha
شماره‌های پیشین