sobhe-no.ir
673
سه شنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
2
فرمانده کل قوا  در مراسم اعطای نشان به سردار قاسم سلیمانی: هنوز سال‌ها جمهوری اسلامی با ایشان کار دارد

ذوالفقار  در دستان فرمانده قدس

به بهانه دریافت نشان نظامی از سوی رهبر انقلاب، «صبح‌نو» به منش سردار سلیمانی پرداخته است

«ذوالفقار ایرانی» در میانه جنگ و دیپلماسی

نشان «ذوالفقار» جزو آن دسته نشان‌های نظامی است که سابقه‌اش به پیش از انقلاب اسلامی بازمی‌گردد. این نشان که هیچ چهره نظامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، موفق به دریافت آن نشده بود، روز یکشنبه، 19 اسفند‌ماه، بر سینه سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش بست. در ادامه این گزارش، بیشتر به نشان ذوالفقار و چرایی دریافت آن از سوی سردار سلیمانی خواهیم پرداختیم.

روحانی به سوریه می‌رود

صبح نو

روحانی به سوریه می‌رود

سفیر تهران در دمشق اعلام کرد احتمال دارد رییس‌جمهوری اسلامی ایران به‌زودی عازم سوریه شود.
آقای جواد ترک‌آبادی به پایگاه خبری «العهد» گفت که موضع جمهوری اسلامی ایران این است که بشار اسد، رییس‌جمهوری سوریه و ملت این کشور حق دارند به طور کامل بر خاک و حدودوثغور سوریه حاکمیت داشته باشند.
وی همچنین اعلام کرد که احتمالاً آقای حسن روحانی، رییس‌جمهوری اسلامی ایران به‌زودی عازم سوریه خواهد شد.
سفیر تهران در دمشق ادامه داد: «رهبران سوریه و ایران همیشه با هم در ارتباط هستند و بر این باورم که سفر اسد به ایران، موفقیت‌آمیز و به‌وضوح بیانگر عمق محبت و دوستی بود که همه مسوولان جمهوری ایران به رهبری و ملت سوریه 
دارند.»  ترک‌آبادی ضمن پیش‌بینی در خصوص تداوم سفرها و ارتباط بین جمهوری اسلامی ایران و سوریه، درباره طرح موسوم به ایجاد «منطقه امن» در شمال سوریه نیز گفت: «اصول ما ثابت است. ما حامی گزینه ملت سوریه هستیم و آن (ملت) است که باید سرنوشت خود را تعیین کند.»
وی با بیان اینکه این مسائل حق ملت سوریه است، گفت: «همه مردم منطقه باید با هم دیدار کنیم و این مشکلات را از سر راه برداریم، هر چند زخم این مشکلات عمیق است، ولی همچنان فردایی هست که در انتظار ماست و باید آن را همگی با دستان خود بسازیم.»
سفیر تهران با تأکید بر اینکه سوریه با پیروزی خود توانست خط امنیت و ثبات سراسر این منطقه را ترسیم کند، خاطرنشان کرد که هدف این بود که از طریق توطئه علیه سوریه، این کشور را وارد درگیری‌های داخلی، قومی، نژادی و مذهبی 
کنند. ترک‌آبادی با اشاره به اینکه دشمنان قصد داشتند با توطئه علیه سوریه، منطقه را هدف قرار دهند، گفت که پیروزی سوریه، این «مسیر وحشیانه و این دیدگاه‌های شیطانی را متوقف کرد.» وی در پایان خاطرنشان کرد که بر اساس این دیدگاه، باید همه شاخصه‌های زندگی واقعی در این منطقه از بین می‌رفت، ولی این مسأله شکست خورد و این، پیروزی بزرگ است. بشار اسد دوشنبه ششم اسفندماه جاری پس از سفر به تهران، به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران رفت و با رییس‌جمهوری نیز دیدار کرد.

captcha
شماره‌های پیشین